Ресурси Internet та способи доступу до нього - Створення комп'ютерних технологій

Internet має широке, але все-таки обмежене застосування. Перерахуємо, що він може дати людині:

    1. Можливість спілкуватися з іншими людьми - обмін понідомленнями через електронну пошту, створення дискусійних груп засобами списків розсилання служби новин та телеконференцій ІКС. 2. Отримання свіжої інформації з великої кількості як безплатних, так і комерційних джерел. Це можуть бути прогнози погоди, курси цінних паперів, фотографії небесних тіл, каталоги бібліотек та патентної інформації, наукові статті. Важко знайти галузь знань, даних з якої не було б в Internet. Доступ до цієї інформації здійснюється засобами Всесвітньої павутини (WWW) та протоколу передавання файлів (FТР). 3. Електронні публікації через WWW допомагають ознайомити громадськість з важливою інформацією.

Спільне використання ресурсів дозволяє науковцям скористатися найскладнішим та найсучаснішим обладнанням (такеможливе лише за згодою та сприянням власників). Є кілька способів доступу до Internet. Розглянемо три з них:

Звичайне "додзвонювання";

"додзвонювання" до комп'ютера, що працює в Internet, з використанням протоколів SLIP або РРР;

    3) безпосередній доступ через виділені лінії. Який з них обрати -- залежить від таких факторів:
      А) що користувач хоче робити в Internet; Б) які кошти він може на це витратити; В) належить він до організації або компанії, яка може забезпечити доступ до Internet, чи ні.
    1. Найдешевший спосіб доступу -- зв'язок за звичайним "додзвонюванням" (Dial-Up Connection). Він передбачає приєднання ПК до комп'ютера-посередника, сполученого з мережею, що працює в Internet.

У цьому випадку комп'ютер-посередник, який становить частину мережі, відіграє роль проміжної ланки між комп'ютером-користувача та Internet. Зв'язок з комп'ютером-користувача може бути через звичайну телефонну лінію, яка проведена до його будинку. З обладнання потрібні персональний комп'ютер, модем та комунікаційне програмне забезпечення.

Більшість Internet-провайдерів (юридичні особи, що забезпечують доступ до Іпіегпеі) пропонує доступ за "додзвонюванням" до Internet, за плату, яка залежить від часу роботи в мережі. Перевага цього способу -- низька ціна. Недоліки - мала швидкість обміну інформацією, неможливість викликати клієнт-базоване програмне забезпечення (Mosaic, Netscape, Navigator та ін.). Під час роботи з FТР (протокол передавання файлів) файли спочатку копіюються на комп'ютер-посередник, а не на твердий диск комп'ютера-користувач, як це було б у випадку прямого сполучення. Крім того, описаний спосіб дає змогу персональному комп'ютеру працювати лише в знакогенеруючому режимі без використання графічного інтерфейсу.

2. Ще одним способом доступу за "додзвонюванням" є "додзвонювання" до комп'ютера, що працює в мережі Internet, з використанням протоколів SLIP або РРР. З обладнання потрібні ПК, модем та комунікаційне програмне забезпечення. Зв'язок відбувається також через звичайну телефонну лінію, але із застосуванням SLIP або РРР-протоколів.

SLIP - це Internet-протокол, що дає змогу комп'ютерам із високошвидкісними модемами налагоджувати безпосередній зв'язок з вузлами Internet.

РРР - протокол, який використовується в мережах для зв'язку через послідовні лінії (sегіаl lіnеs).

Основною перевагою цього способу над способом простого доступу за "додзвонюванням" є наявність безпосереднього зв'язку, що дає змогу користуватися клієнт-базованим програмним забезпеченням, а також застосовувати графічний інтерфейс. Основний недолік - певна складність конфігурування програмного забезпечення.

3. Найкращим є спосіб безпосереднього доступу через виділені лінії (delicated lіnе connection). Однак він найдорожчий і складний для запровадження. Ним можуть користуватися державні організації та приватні компанії, які мають добре обладнану мережу. Цей спосіб характеризується високою швидкістю обміну інформацією, спроможністю завантажувати файли на ПК користувача під час роботи з FТР, поєднанням клієнт-базового програмного забезпечення з графічним інтерфейсом операційної системи користувача.

Два останні способи забезпечують прямий доступ до Internet. Це означає, що вони дають змогу використовувати клієнт-базове програмне забезпечення та всі мультимедійні засоби Internet.

Похожие статьи




Ресурси Internet та способи доступу до нього - Створення комп'ютерних технологій

Предыдущая | Следующая