Способи запуску макросів - Поняття офісного програмування

Найпростіший спосіб - скористатися вікном Макрос, яке можна відкрити за допомогою меню Сервіс /Макрос /Макроси (рис. 1.2).

З цього вікна за допомогою кнопок можна :

    - Виконати - запустити макрос на виконання ; - Налагодження - відкрити макрос у редакторі Visual Basic і почати його покрокове виконання ; - Змінити - просто відкрити макрос у редакторі Visual Basic ; - Створити - необхідно буде ввести ім'я створюваного макросу і в редакторі Visual Basic буде автоматично створена процедура з певним вами ім'ям ; - Видалити ; - Організатор - поміняти опис і призначене поєднання клавіш.

Якщо ви користуєтеся макросом постійно, то можна використовувати найшвидший спосіб його виклику - клавіатурну комбінацію.

Призначити поєднання клавіш макросу можна дуже просто.

У Word це виглядає так: за допомогою меню Сервіс/Налаштування відкриваємо однойменне вікно і переходимо на вкладку Команди. Потім натискаємо на кнопку Клавіатура: відкриється вікно Налаштування клавіатури (рис. 1.3).

вікно налаштування клавіатурних комбінацій

Рис. 1.3. Вікно налаштування клавіатурних комбінацій

У списку Категорії потрібно вибрати Макроси, у списку Команди - створений вами макрос, встановити покажчик введення в поле Нове сполучення клавіш і натиснути необхідне сполучення клавіш. Після того як потрібне сполучення клавіш буде введено, натисніть кнопку Призначити, а потім Закрити. Слідкуйте за написом Поточне призначення в цьому діалоговому вікні. Цілком можливо, що обраному вами поєднанню клавіш вже призначено інший макрос або вбудована команда.

У Excel кнопки Клавіатура у вікні Налаштування ( меню Сервіс/Налаштування ) ви не знайдете. Тут доведеться призначати клавіатурні комбінації по-іншому: в ??меню Сервіс вибратьМакрос/Макроси, вибрати в списку потрібний макрос і натиснути кнопку Параметри. Відкриється вікно Параметри макросу (рис. 1.4), в якому ви зможете вибрати потрібну клавіатурну комбінацію (тільки в поєднанні з клавішею Ctrl - ) і ввести опис макросу.

діалогове вікно параметри макросу

Рис. 1.4 Діалогове вікно Параметри макросу

Створення та налагодження нової панелі інструментів для виклику макросів в Word може виглядати так:

    1. У меню Сервіс виберіть Налаштування та перейдіть на вкладку Панелі інструментів. 2. Натисніть кнопку Створити, введіть назву панелі ( наприклад, Мої_макроси ) і виберіть той документ, в якому вона буде створена. Якщо ви виберете Normal. dot, то панель буде доступна для всіх документів Word на цьому комп'ютері (що найчастіше і необхідно ). Інший варіант - створити панель інструментів у тому документі Word, який у вас відкритий. У цьому випадку панель буде доступна тільки з цього файлу. 3. Після того як ви натиснете кнопки ОК і Закрити, буде створена нова порожня панель ( яка знаходитиметься десь прямо поверх документа). Щоб було зручніше, перетягніть її до стандартних панелей інструментів, а потім знову скористайтеся командою головного меню Сервіс/Налаштування. У вікні Налаштування перейдіть на вкладку Команди, в списку Категоріі виберіть Макроси і просто перетягніть на панель інструментів потрібні макроси зі списку Команди.

Після того як ми додали кнопки можна налаштувати їх зовнішній вигляд. Тому наступну дію - налаштування кнопок. Для цього при відкритому вікні Налаштування (це умова обов'язкова!) Просто клацніть правою кнопкою миші по кнопці панелі інструментів, яку треба налаштувати. Відкриється спеціальне контекстне меню ( рис. 1.5).

За допомогою цього меню можна :

    * Видалити - видалити кнопку (також можна просто перетягнути її назад з панелі на вікно Налаштування ) ; * Ім'я - ввести ім'я, т. е. напис на кнопці або пункті меню. * Копіювати значок на кнопці і Вставити значок для кнопки - скористатися вподобаним вам значком з іншого кнопки;
контекстне меню для настройки кнопки на панелі інструментів

Рис 1.5 Контекстне меню для настройки кнопки на панелі інструментів

    * Змінити значок на кнопці - відкриється скромний редактор, в якому ви зможете самі намалювати потрібний значок; * Вибрати значок для кнопки - вибрати один з 42 стандартних значків. Насправді тільки в Слово значків, які можна використовувати, кілька тисяч ; * Основний стиль - під цим написом ховається те, що нам зазвичай і потрібно : щоб кнопка була представлена ??тільки малюнком, без жодних написів ; * Тільки текст ( завжди), Тільки текст ( в меню), Значок і текст - визначають, що саме з набору напис / малюнок буде показано на кнопці.

Похожие статьи




Способи запуску макросів - Поняття офісного програмування

Предыдущая | Следующая