Камеральні функції і друк звітних форм у форматі А4 - Розробка графічної частини проекту землеустрою засобами геоінформаційних систем

Даний розділ один з найбільш об'ємних, в зв'язку з різноманіттям функцій створення, коригування, трансформування координат і друку багатьох звітних форм. Коли Ви натиснули кнопку або вибрали з меню "Полігони" підміню "Камеральні функції і друк звітних форм у форматі А4", відкривається вікно в якому автоматично формується зображення земельної ділянки. Перед цим, як і в попередньому розділі проводитися перерахунок відстаней між точками і площа ділянки. Система автоматично визначає масштаб, найбільш прийнятний для формування звітних форм у форматі А4.Камеральние функції і друк звітних форм.

Після змін в координатах використовуйте кнопку "Формування малюнка земельної ділянки" для поновлення малюнка. Для зменшення і збільшення масштабу використовуйте кнопки, меню "Малюнок", а також комбінацію клавіш Ctrl + Up і Ctrl + Down. У меню "Малюнок" підміню "Вибір масштабу" можна вибрати необхідний масштаб зі списку можливих. Даний малюнок можна також змішати, що дуже зручно у випадках з великими ділянками. Для цього існує меню "Малюнок" підміню "Перегляд поточної координати в центрі" або Ctrl + T, тобто поточна координата після вибору цього підміню стане в центрі екрана. Повернення до вихідного режиму перегляду підміню "Скасування перегляду координати в центрі екрану" або Ctrl + R.

Змінити параметри ділянки і власника можна з меню "Ділянка" підміню "Змінити параметри ділянки" і "Змінити параметри власника".

Перебуваючи в цьому режимі можна переміститися на іншу ділянку. Для цього в меню "Ділянка" знаходяться ряд функцій дозволяють перейти до попереднього ділянці або Ctrl + Left, до наступної ділянки або Ctrl + Right, до попереднього позначеного ділянці або Alt + Left, до наступного поміченого ділянці або Alt + Right, і нарешті перейти на ділянку зі списку або Ctrl + F.

Параметри формування малюнка вибираються в меню "Відображення". Крім відображення елементів поточного малюнка, там же можна встановити параметр відображення всіх зазначених земельних ділянок. Формування об'єкта мишкою.

Зупинюся більш детально на екрані малюнка. Переміщаючи покажчик мишки по малюнку, на панелі кнопок відображається поточна координата. Зліва і зверху малюнка знаходиться лінійка для довільного зміщення ділянки за допомогою мишки. У лівому верхньому кутку і правому нижньому знаходяться кнопки "dY" і "dX", що скасовують зміщення по Y і по X.

Натисканням лівої кнопки мишки + зміщення автоматично показує в нижній панелі зміщення по координатах X, Y і довжину лінії. Продовжуючи утримувати ліву кнопку мишки, зміщуючи покажчик і натискаючи праву, Ви можете побудувати фігуру, причому координати будуть збережені в "буфері розрахунку площі". Побудувавши фігуру, система автоматично виведе на нижню панель її площа.

Подвійне клацання кнопки мишки на малюнку, означає створення нової точки з координатою поточної позиції курсора.

Створення нової точки

Тепер розглянемо більш детально операції з координатами. Як і практично будь-який список в системі, координати можна змінити безпосередньо в таблиці, або ж використовуючи меню "Координати", а також натиснувши праву кнопку мишки на списку координат.

Зупинюся більш детально на найбільш незрозумілих операціях. "Дублювання координати по номеру точки в новому записі" означає, що в новий запис, після того як Ви введете номер точки і виберіть цю операцію, система знайде в даному списку координату з таким же номером точки і підставить значення цього запису в створену Вами точку. Цю операцію можна вибрати як з меню, так і зробити подвійним клацанням лівої кнопки мишки на новому записі в таблиці. Як правило, ця операція використовується для замикання ділянки.

Якщо Ви не хочете використовувати цю операцію в зв'язку зі складністю розуміння, то станьте на запис, яку хочете зкопіювати і виберіть пункт меню або підменю "Замкнути ділянку поточної координатою". Після виконання операція додасть в кінець списку нову точку з координатами і номером тієї, на якій Ви перебували.

В даному вікні можна також імпортувати координати з форматів Pts, Txt, Dbf, In4, Sdr, Wor. Опис імпорту докладно Перетворення координат розглядалося в розділі керівництва "Імпорт даних".

Меню "Перетворення координат" дозволяє змінити координати X і Y на задану величину зазначену в осередках. Крім того, Ви можете змінити координати для всіх зазначених земельних ділянок, вибравши позицію меню "Перетворення координат для всіх зазначених ділянок".

"Сортування координат по контуру ділянки" дозволяє автоматично з набору координат сформувати полігон, тобто впорядкувати по колу координати. Дуже зручна функція для обробки GPS і PowerSet зйомки.

Функція "Впорядкувати координати за годинниковою стрілкою і навпаки" повертає координати за годинниковою стрілкою і навпаки, тобто перша точка ставати останньою і т. п.

Функція "Встановити поточну координату першої" дозволяє пересортувати список координат таким чином, що поточна запис стане першою, наступна другий і т. п.

Функція "Збільшення координат плану на точки мінімуму ділянки" виконується тільки для списку внутрішньогосподарського плану, і використовується вкрай рідко.

Функція "Перетворення прив'язок в вирізки" використовується також вкрай рідко, у випадках коли необхідно сформувати вирізку як окрему ділянку, а не виноску всередині ділянки. Дивіться приклад перетворення.

Тепер ми підійшли до опису операцій трансформування та обчислення координат. Для початку подивіться на осередки з написами "Точки стояння і наведення" і "Таблицю розрахунків". Вони беруть участь практично у всіх обчисленнях. Під точками стояння і наведення маються на увазі координати точок, ліній або їх комбінації. Обчислення координат по заданому кутах і зсувів

Почнемо з найпростіших обчислень координат по заданих точках, кутах і відстаням. Знаючи кут і відстань по відношенню до двох точках, Ви можете обчислити будь-яку координату або ряд координат. Для цього виберіть точку стояння і наведення, що можна зробити автоматично, вибравши меню "Обчислення" підміню "Координат точок" або вручну ставши на точку в списку і вибравши в меню "Координати", "Вибір точок стояння і наведення для розрахунків", далі " стояння 1 "і" наведення 1 ". Потім необхідно стати на таблицю розрахунків і починаючи з нульової рядки ввести кут і відстань. Після цього натисніть праву кнопку і виберіть позицію "Промальовування прорахованих координат". Виконавши даний порядок у Вас на екрані з'явитися синя точка з написом "1" або лінії і точки, якщо було введено кілька кутів і відстаней.

Вибір координат зі списку Розрахунок точки перетину проводиться вибором меню "Обчислення", "Точки перетину". Після цього по порядку Вам буде запропоновано вибрати зі списку чотири координати. Перші дві відповідно початок і кінець першої лінії, третя і четверта - друга лінія. Як і в попередньому випадку, результат буде в таблиці розрахунків, а на малюнку показана синя точка перетину.

Розрахунок "Паралельної лінії" вибираєте початок і кінець лінії, також зі списку, а потім точку через яку повинна пройти ця лінія.

Вибравши обчислення "Прямий кутовий зарубки" необхідно буде вибрати дві координати. Потім у вікні, ввести відстань від першої точки до невідомої і відстань від другої точки до невідомої, а також бік перетину (кут з плюсом або з мінусом). В результаті чого буде обчислена невідома точка на підставі зарубок від двох відомих точок.

Обчислення прямої кутової насічки

"Зведення відстані між точками" одна з поширених функцій служить для приведення відстані між точками до відомої величиною. Для прикладу, GPS базис до базису певного електронним тахеометром. Вибравши цю функцію, Вам буде запропоновано вибрати відразу точки поточного ділянки, які необхідно перетворити, потім вибрати дві точки, за якими буде розраховане відстань. Причому під час вибору другої пари точок, Ви можете вибрати Вибір земельної ділянки з списку координати з будь-якої ділянки натиснувши і вибравши його зі списку. Виконавши ці операції відкриється вікно з координатами обраних і розрахованих точок. Якщо необхідно змінити відстань між базисами вручну, можна ввести нове значення в клітинку "Lпр." І потім натиснути кнопку "Прорахувати".

Зведення відстані між базисами

У вікні відомості відстані між базисами присутні два додаткові параметри для розрахунків. "Метод розрахунку" по середині означає, що будуть змінені обидві координати на однакову відстань, тобто зближені або розсунуті, в залежності від введеного відстані між точками. Решта варіантів означають, що буде змінена тільки одна координата - перша або друга. "Розрахунок з урахуванням висот" практично ніколи не використовується, за замовчуванням використовується алгоритм без урахування висот.

Після прорахунку результат також буде показаний на малюнку і координати скинуті в таблицю розрахунків. Щоб перезаписати розраховані дані натисніть кнопку "Замінити".

Операція "Редукування базису" виконує трансформування координат земельної ділянки. Причому операція використовується в основному для трансформування координат з умовної системи в будь-яку іншу, тобто повертає, зрушує і масштабує в залежності від різниці в базових відстанях. Відповідно, якщо хочете тільки перетворити, не змінюючи відстані між точками, тоді відстань між базисами має бути однаковим. Запустивши операцію, Вам буде запропоновано вибрати дві точки в даній ділянці (перший базис), який буде схильний до трансформування, і потім дві точки (другий базис), до якого буде проведено редукування. Останню пару координат можна вибрати з іншої ділянки, натиснувши кнопку і вибравши його зі списку. Після завершення операції результат також буде показаний на малюнку і координати скинуті в таблицю розрахунків. Хоча, якщо відстань до другого базису занадто далеко, то можливо Ви і не побачите результат на екрані. Розрахунок січною лінії Після цього можна створити нову ділянку з розрахованими координатами, вибравши меню "Ділянка" підміню "Створення нової ділянки з координатами зі списку розрахованих" або натиснути комбінацію Ctrl + N. Крім цього можна додати або перезаписати координати ділянки з таблиці розрахунків.

Обчислення "посічених лінії" проводиться для визначення січною лінії або "буферної зони". Після вибору операції необхідно буде вибрати точку початку і закінчення січною. Потім ввести ширину січною по відношенню до обраних точках, а також вибрати варіант розрахунку "Перша і остання точка січною на" з "перетині з контуром ділянки" або "за межами контуру".

Натиснувши кнопку "Прорахувати" результат буде виведений на малюнок.

Решта функцій додавання, видалення, зміни для роботи з таблицею розрахунків або списком координат не уявляють ніяких складнощів в розумінні. Весь перелік цих функцій перебувати в позиції меню "Координати" і "Таблиця розрахунків".

Друк із зазначених земельних ділянок

Друк різноманіття звітних форм перебувати в меню "Друк". Всі звітні форми формуються в вікні попереднього перегляду, а потім, при необхідності їх можна відправити на друк. Перегляд перед друком Підменю друк "За зазначеними земельними ділянками" формує і відправляє на друк вибрані звітні форми по зазначеним земельним ділянкам. У зв'язку з тим, що бланки державних актів як завжди мають не однакове розташування на аркуші, в установках програми розділ головного меню програми "Сервіс", можна скорегувати параметри зміщення (лист "Зсув бланка").

Попередній перегляд практично ні чим не відрізняється від аналогічних у Windows. У цьому режимі можна скористатися одним з трьох варіантів збільшення (перші три кнопки верхній панелі). Переміщення між листами Page Up і Page Down, вибір принтера, вибіркова друк листів і кількість копій, друк і збереження звітної форми в формати Txt, Csv, Htm, Xls і Rtf. Якщо Ви вибрали інший принтер або змінили формат аркуша, рекомендую закрити вікно перегляду звітної форми і знову натиснути кнопку її формування і перегляду. Змінивши параметри друку, система буде пам'ятати зміни, поки Ви її НЕ перезавантажте[3].

Похожие статьи




Камеральні функції і друк звітних форм у форматі А4 - Розробка графічної частини проекту землеустрою засобами геоінформаційних систем

Предыдущая | Следующая