Введення, Створення макросів - Призначення макросів

Якщо при роботі з Microsoft Excel для Windows у вас виникла необхідність кілька разів виконати одну й ту ж послідовність дій, то ви можете записати цю послідовність під певним ім'ям. Записана під певним ім'ям послідовність дій називається макросом. Записаний макрос можна викликати для виконання з основного меню за допомогою кнопки на панелі інструментів або на робочій області, а також комбінації клавіш. Макрос може бути призначений так само графічному об'єкту.

Макрос записується на мові VisualBasicforApplications.

Текст макросу можна викликати для редагування.

У наступному розділі ми розглянемо питання:

Створення та редагування макросів.

Призначення макросу клавіші швидкого виклику та пункту основного меню.

Призначення макросу графічному об'єкту та кнопці користувача.

Запис нових дій в існуючий макрос.

Створення кнопки для виклику макросу.

Початок шляху

Створення макросів

До часто повторюваних дій можна віднести вибір потрібного формату. Процедуру створення макросів ми розглянемо на прикладі макросу

"Кількість", який буде встановлювати для виділеної області числовий формат. Необхідний числовий формат створимо заздалегідь в категорії форматів

Всі формати.

Для запису макросу виконайте наступні дії:

Виконайте команду Сервіс | Запис макросу | Почати запис.

З'явиться вікно діалогу "Запис макросу".

Введіть у поле введення Ім'я макросу назва створюваного макросу.

Число. Крім стандартної інформації (коли і ким був записаний макрос) ви можете ввести в поле введення Опис короткий опис призначення макросу. Після цього натисніть кнопку OK. Починаючи з цього моменту здійснюється запис макросу. На екрані з'являється кнопка Зупинити макрос. Якщо ви натиснете на ній кнопку миші, то запис макросу буде закінчена. Іншою ознакою режиму запису макросу є поява слова "Запис" в рядку стану.

Тепер вам потрібно виконати послідовність дій, яка і буде записана в макрос. У нашому випадку послідовність дій така: виділіть клітинки, які ви збираєтеся форматувати, та натисніть Ctrl 1; у вікні діалогу "Формат ячеек" виберіть вкладку "Кількість", а на ній категорію форматів Всі формати. З списку, що з'явився форматів кодів виберіть потрібний код, після чого натисніть кнопку OK.

На закінчення вам залишається завершити запис макросу. Крім натискання на кнопку Зупинити макрос ви можете скористатися альтернативним способом: у списку опцій пункту основного меню Сервіс виберіть Запис макросу, а потім - Зупинити запис.

Якщо кнопка Зупинити макрос відсутній з екрану, то її легко можна відновити. Для цього натисніть правою кнопкою мишки на будь-якій панелі інструментів і в списку, що з'явиться, виберіть пункт Настройка.

З'явиться список категорій кнопок. Виберіть серед них категорію Макрос.

З'явиться набір кнопок, який містить кнопку Зупинити макрос.

Натисніть на ній кнопку миші і, утримуючи її натиснутою, перемістіть кнопку на потрібну вам панель або просто на екран. Для виходу з режиму настроювання панелей натисніть кнопку Закрити.

Після закінчення запису макросу він з'являється у списку макросів під ім'ям "Число". Для виклику макросу виконайте команду Сервіс |

Макрос. З'явиться вікно діалогу зі списком макросів. Знайдіть потрібний макрос та натисніть кнопку Виконати. Результатом роботи макросу "Число" буде введення форматного коду в виділені елементи таблиці.

В Excel передбачена можливість викликати макрос за допомогою клавіші швидкого виклику або призначити макросу пункт меню у списку опцій меню Сервіс. Обидві ці можливості можна реалізувати одночасно. Для цього при виконанні 3 кроки процедури створення макросу, після введення імені, потрібно натиснути кнопку Параметри. З'явиться вікно діалогу.

Призначити макросу пункт меню або клавішу швидкого виклику можна і після того як макрос створено. Для цього виконайте команду Сервіс |

Макрос. З'явиться вікно діалогу зі списком макросів. Виділіть потрібний і натисніть кнопку Параметри. З'явиться вікно діалогу, в якому ви можете зробити всі необхідні призначення.

Під час запису макросу можна включати режим з відносними посиланнями. Цей режим дозволяє використовувати записаний макрос для будь-якої області робочої книги. Режим з відносними посиланнями потрібно включати при записі макросів, які використовують посилання на адреси робочої книги.

Розглянемо два приклади макросів. Один записаний в звичайному режимі, а другий-з відносними посиланнями, після чого порівняємо їх роботу.

Приклад 1. Виведення на екран назв місяців

Під час складання різних звітів і зведень як назви рядків часто використовуються назви місяців. Створимо макрос, який буде виводити на екран стовпець з назвами місяців в осередках A1: A12.

Для цього виконайте наступні дії:

    - Встановіть курсор в яку-небудь клітинку книги, за винятком A1. - Виконайте команду Сервіс | Запис макросу | Почати запис.

З'являється вікно діалогу "Запис макросу".

- Введіть у поле введення Ім'я макросу назва створюваного макросу

Месяц_абс. У полі введення Опис введіть текст: Запроваджує назви місяців. Натисніть кнопку Параметри. З'явиться вікно діалогу "Запис макросу".

- Введіть клавішу швидкого виклику макросу. Для цього перейдіть в полі введення Ctrl, перейдіть на латинський регістр, видаліть що знаходиться там букву і введіть літеру m. Після цього натисніть кнопку OK.

Починаючи з цього моменту, здійснюється запис макросу.

    - Виконайте послідовність дій, яку буде виконувати макрос: встановіть курсор в комірку A1; введіть слово січень; помістіть вказівник миші в правий нижній кут комірки A1, при цьому вказівник змінить вигляд на чорний хрестик; натисніть кнопку миші і, утримуючи її натиснутою, продовжите виділення до клітинки A12. - Натисніть на кнопку Зупинити макрос.

Якщо ви не виконаєте умову 1 кроку, тобто курсор буде знаходитися в комірці A1, то макрос буде правильно працювати тільки в тому випадку, коли ви перед натисканням клавіш Ctrl+ m помістіть курсор в клітинку A1.

Макрос записаний і тепер натискання клавіш Ctrl + m викличе появу в осередках A1: A12 назв місяців. Під час запису макросу ми не включали режим записи з відносними посиланнями, тому назви місяців будуть з'являтися тільки в осередках A1: A12. Для усунення цього незручності призначений режим записи з відносними посиланнями.

Приклад 2. Створення макросу з відносними посиланнями

У цьому прикладі вам належить створити макрос з відносними посиланнями для розміщення заголовка таблиці продажів комп'ютерів в довільному місці робочої книги.

Перед створенням макросу увімкніть режим записи з відносними посиланнями. Для цього виконайте наступні дії:

    - Виконайте команду Сервіс | Запис макросу | З відносними посиланнями. - Введіть у поле введення Ім'я макросу назва створюваного макросу -

Заголовок. У полі введення Опис введіть текст: Запроваджує назви комп'ютерів.

    - Натисніть кнопку Параметри. З'явиться вікно діалогу "Запис макросу". - Введіть найменування додається пункту меню: Типи ЕОМ. Натисніть кнопку OK. - Виконайте послідовність дій, яку буде виконувати макрос: введіть заголовок таблиці: Тип комп'ютера; натисніть клавішу

Enter; введіть тип 1 комп'ютера CP_35_SR і натисніть клавішу Tab.

Аналогічно введіть такі типи комп'ютерів CP_40_SR, CP_55_LS,

CP_55_SX. Виділіть чотири осередки з введеними типами комп'ютерів, виберіть команду Формат | Стовпець, а потім команду підгін ширини (бо назви типів комп'ютерів не вміщаються повністю в комірці).

- Натисніть на кнопку Зупинити макрос.

Після закінчення запису макросу в меню команди Сервіс з'явиться пункт з назвою Типи ЕОМ, що ми ввели на 4 кроці.

Для виконання макросу "Заголовок" потрібно натиснути кнопку миші на пункті з назвою Типи ЕОМ. У тому місці таблиці, де розташований курсор, з'явиться заголовок наступного виду: Тип комп'ютера

CP_35_SR CP_40_SR CP_55_LS CP_55_SX

Цей макрос відрізняється від макросу, створеного в прикладі № 1 тим, що заголовок таблиці можна помістити в будь-якому місці поточної робочої книги.

Формат створення макрос редактування

Похожие статьи




Введення, Створення макросів - Призначення макросів

Предыдущая | Следующая