Основи роботи з табличним процесором, Вигляд і основні поняття - Обробка даних за допомогою комп'ютера

Будь-яка таблиця складається з рядків і стовпців, як правило, рядки нумеруються цифрами 1, 2, 3 і т. д. до 16384, а стовпцям присвоюється відповідність латинському алфавіту A, B, C і т. д. Причому коли алфавіт закінчується, за Z ідуть AA, AB, AC і т. д. доIV. Перетинання рядків і стовпців утворить комірку. Кожна комірка має Адресу, що позначається ім'ям стовпця та номером рядка. Наприклад, B5 (рис. 8.1).

Риунок 3.1- Робочий аркуш Excel

У комірки заносяться дані. Надалі в разі звертання до цих даних завжди йде посилання на адресу комірки, в якій вони розташовані. Наприклад, в Е9 розташоване число 5. Якщо необхідно провести які-небудь дії з цими даними -- наприклад, скласти два числа 4 з комірки A1 і 4 з комірки C7 і помістити їх суму в комірку C3, то в комірку C3Вводиться формула = A1 + C7 і в комірці C3 з'являється результат 8. Докладніше про це буде розказано в підрозділі 8.1.4 "Обчислення в Excel. Формули і функції".

Вигляд і основні поняття

Робочий аркуш -- це власне електронна таблиця, основний тип документа, використовуваний в Excel для збереження та маніпулювання даними. Він складається з комірок, організованих у стовпці і рядки, і завжди є частиною робочої книги.

Робочі книги -- це файли MS Excel, що можуть містити один чи кілька робочих аркушів. Такі файли мають розширення.Xls.

Якщо подивитися на зображене вікно Excel, то помітимо, що воно містить безліч різних елементів. Деякі з них властиві всім програмам у середовищі Windows, інші є тільки у вікні Excel.

Звернемо увагу: робоча ділянка головного вікна Excel зайнята вікном робочої книги, що складається з робочих аркушів. Клацнувши мишею на будь-якій комірці робочого аркуша, ми зробимо її поточною (вона позначиться рамкою). У Полі імені буде показана адреса поточної комірки, наприклад А1. Як і в багатьох інших програмах, у середовищі Windows, ви можете представити робочий аркуш у вигляді окремого вікна зі своїм власним заголовком -- це вікно ми називатимемо вікном робочої книги, тому що в такому вікні можна обробляти кілька робочих аркушів.

    1 -- Поле назви головного вікна. 2 -- Рядок меню. 3 -- Кнопки керування 4 -- Панелі інструментів. 5 -- Поле імені. 6 -- Рядок формули. 7 -- Рядок стану 8 -- Поле назви вікна робочої книги (дочірнє вікно Excel). 9 -- Активний аркуш робочої книги. 10 -- Кнопка виділення всього аркуша. 11 -- Активна (поточна) комірка. 12 -- Ім'я стовпця. 13 -- Ім'я рядка.

Рисунок 3.2- Елементи робочого аркуша

У вікні Excel, як і в інших програмах Windows, під заголовком вікна розташований рядок меню. Він містить Головне меню Excel. За допомогою команд із цього меню можна виконати Всі можливі дії над робочими книгами і даними в таблицях.

Рядок стану

Це смуга внизу екрана, на якій виводиться інформація про обрану команду чи виконувану операцію. Виділена команда коротко описується в лівій частині рядка стану. Тут також вказується інформація про виконувану операцію -- таку, як відкриття чи збереження файла, копіювання комірок чи запис макросу. Права частина рядка стану показує, чи включені ключі -- такі, як Caps Lock, Scroll Lock чи Num Lock.

Основні правила.

Після запуску Excel на екрані з'являється робоча книга Книга 1, що містить 3 робочі аркуші. Кожен з них являє собою таблицю, що складається з рядків і стовпців.

На основному екрані розташовані такі об'єкти: рядок основного меню, дві панелі інструментів Стандартна і Форматування, рядок формул, поле імені, рядок стану, смуги прокручування.

Взаємодія з Excel здійснюється за допомогою вибору команд з основного меню. Всі команди є ієрархічними. У результаті вибору однієї з таких команд на екрані з'являється її спадне меню.

Для виконання команди з основного меню помістіть курсор миші на необхідну команду і натисніть кнопку миші.

Для відмови від вибору опції спадного меню після його появи на екрані натисніть клавішу Esc, і ви потрапите в меню попереднього рівня.

Для одержання довідкової інформації натискаємо мишею пункт меню Справка з основного меню. З'явиться меню, в якому вибираємо потрібну команду Справка по Microsoft Excel. Вікно діалогу багатьох команд містить також кнопку Справка, у разі натискання якої Excel забезпечить вас інформацією про те, як користуватися цим вікном діалогу.

Кнопка Справка, розташована на панелі інструментів Стандартная, додає до курсора миші знак питання (?). Після цього інформацію про команди й елементи екрана можна одержати, якщо встановити в потрібне місце покажчик миші зі знаком питання і натиснути ліву кнопку миші.

Після завершення поточного сеансу роботи в Excel виконуємо команду Файл/Вихід.

Комірка

Комірка -- це основний елемент електронної таблиці, лише в ній може міститися якась інформація (текст, значення, формули).

Структура комірки Excel:

рівні комірки

Рисунок 3.3-. Рівні комірки

    1-й Рівень містить видиме на екрані зображення (тобто відформатований текст чи результат обчислення формули). 2-й Рівень містить формати комірки (формат чисел, шрифти, вимикач/вмикач ознаки, показувати чи ні комірку, вид рамки, захист комірки). 3-й Рівень містить формулу, що може складатися з тексту, числа чи вбудованих функцій. 4-й Рівень містить ім'я комірки, це ім'я може використовуватися у формулах інших комірок, при цьому забезпечується абсолютна адресація даної комірки. 5-й Рівень містить примітки даної комірки (довільний текст). Якщо комірка містить примітку, то в правому верхньому куті з'являється червоний квадратик (крапка).

Блоки комірок.

Для роботи з кількома комірками відразу необхідно виділити Блок комірок. Це робиться в такий спосіб: клацнувши на комірці і утримуючи кнопку миші, протягнемо по аркушу покажчиком миші. При цьому буде зроблено виділення суміжних комірок. Блок описується двома адресами, розділеними знаком двокрапки -- адресою верхньої лівої та нижньої правої комірок.

створення блоку комірок

Рисунок 3.4-Створення блоку комірок

блок комірок

Рисунок 3.5-Блок комірок

Похожие статьи




Основи роботи з табличним процесором, Вигляд і основні поняття - Обробка даних за допомогою комп'ютера

Предыдущая | Следующая