Приклади макросів - Призначення макросів

Службовою кнопці Excel також можна призначити макрос. При цьому вона втратить своє первісне призначення. Для відновлення службової кнопки спочатку видаліть його з панелі в режимі настройки, а потім перемістіть оригінал з відповідної категорії кнопок на потрібну панель інструментів.

У цьому розділі ми наведемо приклади макросів, які виконують такі функції: < p> 1 Заповнення комірки числами, які є членами арифметичної прогресії з різницею рівний 0,5

    2 Призначення вбудованого формату діаграм 3 Вставка значення замість формул

Приклад 10 . Макрос "Прогресія"

У результаті роботи макросу "Прогресія" виділені в рядку клітинки заповнюються числами, які є членами арифметичної прогресії з різницею рівний 0,5 або з кроком 0,5.

Для запису макросу "Прогресія" виконайте наступні дії:

    - Введіть у клітинку A1 число 1000 і виділіть комірки A1: C1. - Виконайте команду Сервіс | Запис макросу | Почати запис.

З'явиться вікно діалогу "Запис макросу".

- Введіть у поле введення Ім'я макросу назва записуваного макросу

Прогресія та натисніть кнопку Параметри. Вікно діалогу "Запис макросу" розширюється.

    - Перейдіть на латинський регістр і введіть літеру p для клавіші швидкого виклику макросу. - Натисніть кнопку OK у вікні діалогу "Запис макросу", яке після цього закриється. Починаючи з цього моменту, всі ваші дії будуть записуватися у макрос. У рядку стану з'явиться слово "Запис". - Виконайте команду Правка | Заповнити | Прогресія. З'явиться вікно діалогу "Прогресія". - Встановіть прапорець по рядках. Це означає, що прогресія буде будується у виділеній рядку. - Встановіть прапорець арифметична. Це означає, що комірки в рядку буде заповнюватися числами, які є членами арифметичної прогресії. - У вікні "Крок" введіть число 0,5 - різниця арифметичної прогресії. - Натисніть кнопку OK, щоб вийти з вікна діалогу "Прогресія".

Тепер потрібно закінчити запис макросу.

- Натисніть кнопку Зупинити макрос.

Отже, результати роботи макросу "Прогресія ". Він запускається натисканням Ctrl + p. Перед цим потрібно ввести перший член прогресії і виділити клітинки в рядку, де розміщуватимуться члени арифметичної прогресії з різницею 0,5.

Після натискання клавіш Ctrl + p комірки A1: G1 заповняться числами 1000 < p> 1000,5 1001 1001,5 1002 1002,5 1003.

Якщо перший осередок серед виділених не містить число, то заповнення числами не відбудеться і осередки залишаться без зміни.

Приклад 11. Макрос "Діаграма"

Цей макрос буде відновлювати стандартну діаграму Excel.

Якщо ви будували графіки з використанням призначеного для користувача автоформату діаграм, то для переходу до стандартної діаграмі Excel вам досить буде запустити цей макрос.

Для запису макросу "Діаграма" виконайте наступні дії:

- Виконайте команду Сервіс | Запис макросу | Почати запис.

З'явиться вікно діалогу "Запис макросу".

- Введіть у поле введення Ім'я макросу назва записуваного макросу

Діаграма та натисніть кнопку Параметри.

    - Перейдіть на латинський регістр і введіть літеру d для клавіші швидкого виклику макросу. - Натисніть кнопку OK у вікні діалогу "Запис макросу". Починаючи з цього моменту всі ваші дії будуть записуватися у макрос. У рядку стану з'явиться слово "Запис". - З меню Сервіс виберіть команду Параметри. З'явиться вікно діалогу "Параметри". - Виберіть вкладку "Діаграма". У полі введення списку Формат діаграми за замовчуванням відображається назва останнього що використовувався для користувача автоформату діаграми. - У списку Формат діаграми за замовчуванням за допомогою смуги прокручування знайдіть значення Вбудована та натисніть кнопку OK. - Натисніть кнопку Зупинити макрос.

До запуску макросу "Діаграма" як діаграми за замовчуванням будувалася діаграма формату Лінії. Після натискання клавіш Ctrl + d як діаграми за замовчуванням буде використовуватися Вбудована. Макрос змінює значення формату для стандартної діаграми. Обидві діаграми побудовані на наборі даних A1: E4, але з використанням різних форматів.

Приклад 12. Макрос "Значення"

Дія цього макросу аналогічно натиснення кнопки Вставити значення. В осередку залишається тільки результат роботи формули, а сама формула зникає. Це дуже важлива функція, тому наведемо алгоритм запису відповідних дій у макрос, який згодом буде викликатися натисканням Ctrl + v.

Для запису макросу "Значення" виконайте наступні дії:

    - Для наочності введіть в комірки A1 та A2 якісь формули, наприклад, такого вигляду: = COS (D1), = COS (D2). В осередках D1 та D2 розташовані числа. - Перейдіть до комірки A1 та A2. - Виконайте команду Сервіс | Запис макросу | Почати запис.

З'явиться вікно діалогу "Запис макросу".

- Введіть у поле введення Ім'я макросу назва записуваного макросу

Значення та натисніть кнопку Параметри.

    - Перейдіть на латинський регістр і введіть літеру v для клавіші швидкого виклику макросу. - Натисніть кнопку OK у вікні діалогу "Запис макросу". Починаючи з цього моменту всі ваші дії будуть записуватися у макрос. - Виконайте команду Правка | Копіювати. - Натисніть мишею в першу комірку виділеної області. У нашому випадку це осередок A1. - Виконайте команду Правка | Спеціальна вставка. З'явиться вікно діалогу "Спеціальна вставка". - Встановіть ознака Значення. - Натисніть кнопку OK для виходу з вікна діалогу "Спеціальна вставка". - Натисніть мишею в першу комірку виділеної області. У нашому випадку це осередок A1. - Натисніть клавішу Esc. - Натисніть кнопку Зупинити макрос.

Робота з макросом "Значення" здійснюється в такий спосіб.

Спочатку натисніть на блок осередків, в яких присутні формули, а потім натисніть Ctrl + v. У виділених клітинках залишаться лише значення формул.

Результатом роботи формул може бути текст. Після натискання

Ctrl + v формули зникнуть і залишиться тільки текст.

Якщо ви хочете використовувати макрос "Значення" замість команди

Спеціальна вставка, запишіть його з відносними посиланнями.

Похожие статьи




Приклади макросів - Призначення макросів

Предыдущая | Следующая