Засоби і методика відладки програм - Формування навичок програмування з використанням алгоритмічної мови С++

За допомогою засобів компілятора, що дозволяють полегшити процес виявлення помилок в програмах, ви можете створити динамічну модель, що ілюструє процес виконання вашого циклу. Головним з таких засобів є покрокове виконання.

    § Покрокове трасування: - Щоб запустити відладчик, натисніть F10. - Ви побачите жовту стрілку поряд з вікном документа, вказуючу на рядок з відкриваючою фігурною дужкою функції main(). - Якщо ви хочете починати трасування не з початку, встановите курсор на потрібний рядок. - Потім з меню Debug (Відладка), яке в цьому режимі замінює меню Build (Компоновка), виберіть Run to Cursor (Виконати до курсора). - Натисніть F10. Це приведе до того, що відладчик перейде на наступну команду, яку можна виконувати. Відповідно, туди ж зрушиться стрілка. - Кожне натиснення F10 означає крок трасування, тобто перехід до наступного виразу. Якщо ви переглядаєте цикл, то побачите, як стрілка доходить до останнього виразу, а потім перескакує знову на початок циклу.

Команди відладки викликаються з меню Debug. Вбудований відладчик дозволяє покроково виконувати програму, переглядати і змінювати значення змінних та багато іншого.

Точки зупинки застосовуються в програмі при необхідності перервати її виконання в певних місцях. Значення використовування точок зупики полягає у тому, що відладчик не витрачає часу на покрокове виконання програми аж до вказаної точки, після досягнення якої переходить в покроковий режим. Точки зупики найпростіше розставляти за допомогою кнопки Breakpoint панелі інструментів Build. Для цього достатньо встановити курсор на потрібному рядку програми і натиснути кнопкою миші на вказаній кнопці. Якщо ж виділений рядок вже містить точку зупики, то вона буде видалена.

Похожие статьи




Засоби і методика відладки програм - Формування навичок програмування з використанням алгоритмічної мови С++

Предыдущая | Следующая