Топології локальних мереж - Розробка мережі в Cisco Packet Tracer

Топологія локальних комп'ютерних мереж - це місцерозташування робочих станцій і вузлів відносно один одного і варіанти їх з'єднання. Фактично це архітектура ЛОМ. Розміщення комп'ютерів визначає технічні характеристики мережі, і вибір будь-якого виду топології вплине на:

Різновиди і характеристики мережевого обладнання.

Надійність та можливість масштабування ЛОМ.

Спосіб керування локальною мережею.

Топологія "зірка"

Цей вид розташування робочих станцій має виділений центр - сервер, до якого приєднані всі інші комп'ютери. Саме через сервер відбуваються процеси обміну даними. Тому його обладнання повинно бути більш складним.

топологія

Рис. 1. Топологія "зірка"

Переваги:

    1) Топологія локальних мереж "зірка" вигідно відрізняється від інших повною відсутністю конфліктів в ЛОМ - це досягається за рахунок централізованого управління. 2) Поломка одного з вузлів або пошкодження кабелю не зробить ніякого впливу на мережу в цілому. 3) Наявність тільки двох абонентів, основного й периферійного, дозволяє спростити мережеве обладнання. 4) Скупчення точок підключення в невеликому радіусі спрощує процес контролю мережі, а також дозволяє підвищити її безпеку шляхом обмеження доступу сторонніх.

Топологія "шина": просто і дешево

У цьому способі з'єднання всі робочі станції підключені до єдиної лінії - коаксіальному кабелю, а дані від одного абонента надсилаються іншим в режимі напівдуплексного обміну. Топології локальних мереж подібного виду припускають наявність на кожному кінці шини спеціального термінатора, без якого сигнал спотворюється.

Переваги:

    1) Всі комп'ютери рівноправні. 2) Можливість легкого масштабування мережі навіть під час її роботи. 3) Вихід з ладу одного вузла не впливає на інші. 4) Витрата кабелю суттєво зменшено.
топологія

Рис. 2. Топологія "шина"

Характеристики топології "кільце"

Такий вид зв'язку передбачає з'єднання робочого вузла з двома іншими, від одного з них приймаються дані, а другого передаються. Головною ж особливістю цієї топології є те, що кожен термінал виступає в ролі ретранслятора, виключаючи можливість загасання сигналу в ЛОМ.

Переваги:

    1) Швидке створення і налаштування цієї топології локальних мереж. 2) Легке масштабування, вимагає, однак, припинення роботи мережі на час установки нового вузла. 3) Велика кількість можливих абонентів. 4) Стійкість до перевантажень і відсутність мережевих конфліктів. 5) Можливість збільшення мережі до величезних розмірів за рахунок ретрансляції сигналу між комп'ютерами.
топологія

Рис. 3. Топологія "кільце"

Вивчивши переваги та недоліки різних топологій побудови локальних мереж я вирішив, що для проектування локальної мережі буде використано зіркоподібну топологію, а саме усі комп'ютери під'єднується за допомогою сегментів кабелю до центрального компоненту (хабу, світчеру). З точки зору надійності цей тип топології є найкращим. Вся мережа вийде з ладу лише у випадку виходу з ладу центрального компоненту.

Детально проаналізувавши технології побудови локальних мереж та їх характеристики я вирішив використовувати технологію GigabitEthernet 1000Base-TX вона є подальшим розвитком мережі Ethernet за рахунок збільшення у 100 разів частоти швидкості передачі.

Похожие статьи




Топології локальних мереж - Розробка мережі в Cisco Packet Tracer

Предыдущая | Следующая