Архітектура мережі в будівлі, Проектування схем кабельних систем корпоративної КМ - Розробка мережі в Cisco Packet Tracer

Згідно технічного завдання потрібно спроектувати локальну комп'ютерну мережу, яка складається з п'яти поверхів, на кожному з яких знаходиться по п'ять відділів і 36 комп'ютерів.

На кожному поверсі буде розміщено по два комутатори до якого будуть підєднані комп'ютери даного поверху за допомогою технології Fast Ethernet 1000Base-Т, комутатор і маршрутизарот на поверсі будуть з'єднані за допомогою технології Gigabit Ethernet 1000 Base-T, за цією ж технологією будуть з'єднані між собою і маршрутизатори.

Згідно завдання до курсового проекту управління мережею здійснюється з використанням трьох серверів: поштового серверу, файлового серверу, WWW - серверу. Усі три сервери ми розмістимо на третьому поверсі.

Здійснивши аналіз вихідних даних до проекту я розподілив комп'ютери між поверхами та відділами підприємства так як наведено в таблиці 2.1

Таблиця 2.1. Розподіл комп'ютерів між поверхами та відділами

Поверху

Відділу

Кількість комп'ютерів

1,2,4,5

1

6

2

9

3

6

4

7

5

9

3

1

6

2

9

3

9

4

7

5

9

Габаритні розміри підприємства становлять 45Ч37 м. Висота стелі становить 3 м. Загальна товщина перекриття між поверхами становить 0.5 м. В організації на всіх поверхах використана однотипна схема розміщення відділів.

В якості кабелю для з'єднання буде використаний кабель неекранована вита пара 5-ї категорії.

Кабель зазвичай складається з чотирьох пар. Провідники в парах виготовлені з монолітного мідного дроту завтовшки 0,5 - 0,65 мм. Товщина ізоляції - близько 0,2 мм, матеріал зазвичай полівінілхлорид (англійське скорочення PVC), для якісніших зразків 5 категорій - поліпропілен (PP), поліетилен (PE).

САТ5 (смуга частот 100 Мгц) - 4-х парний кабель, це і є те, що зазвичай називають кабель "вита пара", завдяки високій швидкості передачі, до 100 Мбіт/с при використанні 2-х пар і до 1000 Мбіт/с, при використанні 4-х пар, є найпоширенішим мережевим носієм, що використовується в комп'ютерних мережах до цих пір. При прокладці нових мереж користуються декілька вдосконаленим кабелем CAT5e (смуга частот 125 Мгц), який краще пропускає високочастотні сигнали.

Якихось додаткових каналів в підлозі і стінах, які могли б бути використані для прокладення кабелю, схемою будівництва не передбачено.

Проектування схем кабельних систем корпоративної КМ

Прокладення кабелю буде здійснюватись вздовж стін відділу від кожного комп'ютера до свіча. Оскільки на даному підприємстві невелика кількість робочих станцій, тому буде використано на кожному поверсі по два 24 портових свічі. При прокладенні кабелю буде вибиратись мінімальний маршрут до робочої станції.

Підрахунок протяжності кожного сегмента в мережі здійснювався за допомогою програми AutoCAD оскільки в ній зручно це робити з реальними розмірами приміщення тому це гарантує високу точність та відповідність усієї протяжності мережі на поверху (див. додаток 1).

Отже, загальна протяжність кабелю становить 1235 м., однак варто врахувати запас кабелю (близько 25% від загальної довжини). Загалом для прокладання мережі на підприємстві потрібно близько 1544 м. кабелю UTP 5-ї категорії.

Похожие статьи




Архітектура мережі в будівлі, Проектування схем кабельних систем корпоративної КМ - Розробка мережі в Cisco Packet Tracer

Предыдущая | Следующая