Господарські товариства та корпорації у інвестиційному процесі - Інвестиції

Виробниче-господарська діяльність в умовах перехідного періоду, створення підприємств, організацій, товариств і їх об'єднань регулюється законодавством про підприємництво, підприємства, інвестиційну діяльність. Ці суб'єкти можуть здійснювати інвестиції в будь-яких формах: фінансових, реальних, інтелектуальних. Відповідно до законодавства України вони можуть бути співзаснов - никами підприємств з іноземними інвестиціями (спільних підприємств).

Далі будуть розглянуті основні типи виробничо - господарських утворень, що формуються в Україні.

Акціонерне товариство

Акціонерне товариство - це типове підприємство капіталістичного типу, в якому акціонер участь тільки в капіталі підприємства, його Інвестиційній діяльності, а додаткова вартість діляється не пропорційно трудовому внеску працівника, а пропорційно вкладеному капіталу У країнах з розвиненою ринковою економіки більшість акціонерних товариств створюється в інвестиційній сфері, де обертається фінансовий капітал (портфельні інвестиції). Це банки, інвестищ компанії і фонди, трастові компанії і холдинги

Товариство з обмеженою відповідальність це товариство зі статутним фондом сумою не

Ще за кількістю встановлених зарплат, розділених на частини, розмір яких визначається засновницькими документами. Учасники товариства несуть відповідальність у межах ЇХ внесків.

Зміна вартості майна, внесеного як внесок, також додаткові внески учасників не впливають на розмір їх частки в статутному фонді, якщо інше не передбачене засновницькими документами. Частка статутного фонду учасника згодом може бути передана іншим учасникам або третім особам. Ця частка виплачується йому також при виході з товариства або його спадкоємцям. Спадкоємці при згоді товариства можуть бути до нього прийняті.

Товариство з додатковою відповідальністю

Товариство, статутний фонд якого поділений на частки, що належать учасникам, які відповідають за борги товариства у відповідності до своїх внесків до статутного фонду, а при нестачі цих сум - додатково майном, що належить їм в однаковому для всіх учасників кратному розмірі до їх внеску, називається товариством з додатковою відповідальністю.

Повне товариство - це товариство, всі учасники якого займаються загальною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальні зобов'язаннями товариства всім своїм майном,

Учасники повного товариства не можуть вступити в будь-які інші товариства, крім акціонерну правонаступники користуються перевагою при вступі в товариство або їм виплачується вартість внеска відповідно до балансу, складеного на дату вихода учасника з складу товариства.

Командитне товариство

Командитне товариство -- товариство, включає, нарівні з одним або декількома учасниками, які несуть повну відповідальність всім своїм майном, також одного або декількох учасників (вкладників), відповідальність яких обмежує сумою внеску в майно товариства.

Законодавство України (Закон України від 21 листопада 1995 р. "Про промислово-фінансові групи"; Указ Президента України від 11 травня 1994 р. № 224/94 "Положення про холдингові компанії, які створюються в процесі корпоратизації і приватизації") передбачає в процесі реформування економіки створення різних виробничо-господарських об'єднань (корпорацій) у вигляді холдингових компаній, фінансово-промислових груп, концернів. Корпорації створюються з метою кооперування виробничо-фінансової консолідації і консолідації інвестиційної діяльності.

Формуються корпорації, як правило, шляхом акціонування капіталів.

Холдингова компанія

Холдингова компанія - компанія, яка володіє контрольними пакетами акцій інших компаній з метою здійснення контролю і управління ними має два види холдингів.

Перший вид - чистий холдинг, при якому на компанія виконує тільки функції управління контролю за діяльністю дочірніх фірм.

У другому випадку головна компанія, крім цій управління і контролю, займається також підприємницькою діяльністю як самостійно, так і спільно з дочірніми підприємствами.

З'явилися перші холдинги в кінці минулого століття в США. Це були чисті холдинги, але по мірі розвитку і концентрації виробництва, створення транснаціональних корпорацій, поглинання великими компаній дрібних фірм призвели до того, що зараз будь великій компанії властиві функції холдингу.

Холдингові компанії можуть мати як галузей так і міжгалузевий принцип формування, оргаи вуються в певному регіоні, певній державі і має транснаціональний характер. Перші холдингові панії України створювалися на базі міністерств відомств за галузевою ознакою. Але поступово хЛ рентне середовище, розширення ринків збуту змуЯ холдинги піти шляхом диверсифікації, розширЯ видів продукції, що випускається, проникнення в іі галузі виробництва. Сьогодні функції державні холдингів мало чим відрізняються від функці колишніх міністерств, відомств, великих глави Вони захищають інтереси галузі, субсидують збитня підприємства, прагнуть до монополізму на ринку, Порядок створення холдингів такий. Головне підприємство (засновник) направляє в Міністерств економіки. Фонд Держмайна Антимонопольний обгрунтовують доцільність холдингу. При позитивному рішенні Фонд дежмайна приймає особливий план приватизації підприємств, які збираються створити холдинг, у планах приватизації дочірніх підприємств передбачається виділення контрольних пакетів акцій передача їх в статутний фонд холдингової компанії, головне підприємство здійснює емісію акцій як під власне майно, так і з урахуванням переданих йому контрольних пакетів дочірніх підприємств. Підприємства, що об'єдналися в холдинг, і виробничі об'єднання зберігають при цьому оперативну, виробничу і юридичну самостійність. Стратегія холдингу відносно науково-технічної політики, координації виробництва, фінансового забезпечення інвестицій, зовнішньоекономічної діяльності і т. ін. виробляється спільно.

Похожие статьи




Господарські товариства та корпорації у інвестиційному процесі - Інвестиції

Предыдущая | Следующая