Вступ - Філософія Нового часу: Р. Декарт, Д. Локк

Актуальність теми "Філософія нового часу: Р. Декарт, Д. Локк" полягає тому що найсуттєвіша особливість філософії Нового часу - принципова орієнтація на науку, її тісний зв'язок із проблемами наукового пізнання. В Новий історичний період у суспільному розвитку країн Європи тоді відбуваються суттєві якісні зміни в економічній, політичній і духовний сферах. Від науки в цей час чекали конкретних практичних рекомендацій пожвавлення, удосконалення життєдіяльності окремої людини, перебудови життя суспільства, що дедалі більше оновлювалося і ускладнювалося. математика та механіка в природознавстві, логіка та філософія - в гуманітарній сфері - це ті науки, що, на думку багатьох мислячих людей, здатні допомогти європейській цивілізації зробити крок у перед.

XVII сторіччя - період діалогу й компромісів між наукою і релігією, світською і релігійною культурою. Мислителі стоять на позиції компромісу: віддаючи належне релігійній вірі, не заперечуючи ролі церкви у житті людей, визнаючи існування Бога як творця природи і людини, обгрунтовуючи необхідність поглиблення і розширення знань, всебічного розвитку світської культури. Домінуючою формою світогляду стає деїзм або пантеїзм, що дозволяють, не заперечуючи буття Бога, визнавати велич і могутність природи та її найвищої істоти - людини.

Серед видатних вчених, причетних до творіння філософії Нового часу - Ф. Бекон, Р. Декарт, Б. Спіноза, Дж. Локк, Г. Лейбніц, Х. Вольф, Д. Юм, Дж. Берклі, філософські системи яких і розглядає ця робота.

Мета даної роботи - розглянути особливості філософії Нового часу, філософські погляди Р. Декарта, Дж. Локка.

Об'єкт дослідження даної роботи - наука філософії, філософська думка Р. Декарта, Дж. Локка.

Похожие статьи




Вступ - Філософія Нового часу: Р. Декарт, Д. Локк

Предыдущая | Следующая