Висновок - Екологічні наслідки хімізації сільськогосподарського виробництва

Від грунту та її родючості залежить життя людей. Грунт вважають великої лабораторією, арсеналом, що приносять засоби виробництва, предмет праці, місце для поселення людей. Тому про грунт необхідно піклуватися завжди, щоб виконати свій обов'язок - залишити її поліпшеною наступним поколінням.

Оброблювані землі - результат складних природних процесів і праці багатьох поколінь людей. Тому якість грунтів багато в чому залежить від тривалості обробітку землі і культури землеробства. Разом з урожаєм людина вилучає з грунту значну кількість мінеральних і органічних речовин, тим самим об'єднуючи її.

Так, при врожаї картоплі в 136 ц / га грунт втрачає 48,4 кг азоту, 19 кг фосфору і 86 кг калію. Тому необхідно систематично поповнювати запаси цих елементів у грунті внесенням добрив. Застосовуючи необхідні сівозміни, ретельно обробляючи і удобрюючи грунт, людина підвищує її родючість настільки значно, що більшість сучасних оброблюваних грунтів слід вважати штучними, створеними за участю людини. Таким чином, в одних випадках вплив людини на грунти призводить підвищенню їх родючості, в інших - до погіршення, деградації та загибелі.

До особливо небезпечних наслідків впливу людини на грунти слід віднести прискорену ерозію, забруднення чужорідними хімічними речовинами, засолення, заболочування, вилучення грунтів під різні споруди (транспортні магістралі, водосховища та ін.) Збиток, що наноситься грунтам в результаті нераціонального використання земель, прийняв загрозливий характер.

Зменшення площ родючих грунтів відбувається у багато разів швидше, ніж їх освіту. Особливо небезпечна для них прискорення ерозія.

Похожие статьи




Висновок - Екологічні наслідки хімізації сільськогосподарського виробництва

Предыдущая | Следующая