Види пестицидів - Екологічні наслідки хімізації сільськогосподарського виробництва

У 40-х роках нашого сторіччя для знищення шкідливих (з точки зору людини) організмів почали широко застосовувати синтетичні органічні сполуки - пестициди.

У залежності від об'єкта призначення їх поділяють на інсектициди (лат. інсекто - комаха) - вбивають комах, гербіциди (лат. Херба - трава) - знищують бур'яни, фунгіциди (лат. фунгус - гриб) - засоби проти грибкових захворювань, акарициди (лат. акарос - кліщ) - знищення кліщів, альгіциди (лат. Альга - водорість) - знищення водоростей та ін. Жоден з цих хімікатів не має абсолютну вибірковість і становить загрозу для інших груп організмів, у тому числі для людей. Тому всі вони - біоциди, тобто речовини, які загрожують різним формам живого.

Навіть порівняно мало токсичні пестициди не піддаються ферментативному розкладанню. Ніякі організми не мають у своєму розпорядженні відповідними механізмами детоксикації. Майже всі пестициди є ксенобіотиками.

До групи пестицидів входять, крім цього, речовини, що змінюють фізіологічні функції організмів або впливають на окремі їх органи (безпліддя, хвороби, поведінку і т. п.).

Відповідно існує велика кількість більш приватних назв речовин з групи пестицидів.

Дефоліанти (лат. де - видалення, відділення, Фолиум - аркуш) - для видалення листя з рослин; дефлоранти (флора - богиня квітів) - для знищення квіток рослин; репеленти (лат. репелленс - відштовхуючий, відганяють) - для відлякування тварин, атрактанти (лат. аттрахере - залучати) - для залучення тварин, фуміганти (лат. фуміокурівать, диміти) - для обкурювання сільськогосподарських угідь або різного виду приміщень з метою дезінфекції і т. п.

Похожие статьи




Види пестицидів - Екологічні наслідки хімізації сільськогосподарського виробництва

Предыдущая | Следующая