Групи (покоління) пестицидів - Екологічні наслідки хімізації сільськогосподарського виробництва

Останнім часом перевага віддається пестицидів високого ступеня отруйності, але з коротким періодом життя (пестициди третього покоління, за Б. Небель).

До них, зокрема, відносяться фосфорорганічні сполуки (дихлофос, карбофос, хлорофос і ін.) Період їх життя зазвичай коливається від декількох днів до тижнів. Інші властивості характерні для пестицидів з групи галагенірованих вуглеводнів (пестициди другого покоління). До них відносяться здобув широку популярність ДДТ (дихлордифенілдіхлоретан), а також Діелдрин, ліндан, альдрин та інші.

Найважливіший їх негативний екологічний ефект - тривалий період життя, хоча й за дещо нижчою отруйності, ніж у фосфороганічних пестицидів. Так, ДДТ зберігається в навколишньому середовищі десятки років (період напіврозпаду близько 20 років).

Поряд з тривалістю життя самих пестицидів слід враховувати ступінь впливу на організми або окремі елементи екосистем продуктів їх розпаду. У цьому відношенні найбільш показові пестициди, які містять важкі метали (свинець, миш'як, ртуть).

Вони можуть бути як органічної природи, наприклад ртутьорганічні (гранозан, меркуран та ін.), так і неорганічні, наприклад мишьяковмісні (арсенат натрію, арсенат калію).

Ці пестициди Б. Небел відносить до першого покоління. Вони відрізняються значною стійкістю (ртутьорганічні - до 10 років). Але ще більшою стійкістю і негативним ефектом характеризуються продукти їх розпаду.

Представлені важкими металами. Останні здатні накопичуватися в грунтах, ланцюгах живлення і відповідно в продуктах, що споживаються.

Похожие статьи




Групи (покоління) пестицидів - Екологічні наслідки хімізації сільськогосподарського виробництва

Предыдущая | Следующая