Мінеральні добрива - Екологічні наслідки хімізації сільськогосподарського виробництва

Мінеральні добрива - неминучий наслідок інтенсивного землеробства. Є розрахунки, що для досягнення бажаного ефекту від застосування мінеральних добрив світове споживання їх має скласти близько 90 кг/рік на людину.

Сумарне виробництво добрив в цьому випадку досягає 450-500 млн. т/рік. В даний час світове виробництво міндобрив дорівнює 200-220 млн. т/рік або 35-40 кг / рік на особу.

Застосування добрив можна розглядати як один із проявів закону збільшення вкладення енергії в одиницю виробленої сільськогосподарської продукції. Це означає, що для отримання однієї і тієї ж прибавки врожаю потрібна все більша кількість мінеральних добрив. Так на початкових етапах застосування добрив надбавку 1 т зерна з га забезпечує внесення 180-200 кг азотних туків. Наступна додаткова тонна зерна пов'язана з дозою добрив в 2-3 рази більшою.

Екологічні наслідки застосування мінеральних добрив доцільно розглядати, принаймні, з трьох точок зору:

    1. Місцевий вплив добрив на екосистеми і грунту, в які вони вносяться; 2. Позамежне вплив на інші екосистеми та їх ланки, насамперед на водне середовище та атмосферу; 3. Вплив на якість продукції, одержуваної з удобрених грунтів, і здоров'я людей.

Похожие статьи




Мінеральні добрива - Екологічні наслідки хімізації сільськогосподарського виробництва

Предыдущая | Следующая