ВИСНОВОК - Екологічний стан аеропортів та сучасні екологічні вимоги до літальних апаратів

У зв'язку зі збільшенням використання авіаційного транспорту збільшується пагубний вплив на атмосферне повітря, грунтові та підземні води, та грунти.

Щоб зменшити цей пагубній вплив і скоротити викид парникових газів в 1997 році був підписаний Кіотський протокол. На сьогоднішній день підписала та ратифікувала протокол 191 країна, в тому числі більшість промислово розвинутих країн, крім США, які підписали, але не ратифікували угоду. Ним було узгоджено, що країни-учасниці зобов'язані зменшити середньорічні обсяги викидів парникових газів в період 2008-2012 рр. в середньому на 5,2% (у порівнянні з 1990 р.). Окреме зобов'язання щодо їх зниження взяли Японія -- на 6%, США -- на 7% та ЄС -- на 8%. В межах ЄС на окремі країни були накладені різні обмеження. Зокрема, в червні 1998 року Міністри навколишнього середовища країн ЄС своєю постановою зобов'язали Австрію зменшити їх викиди на 13% (для порівняння: північні країни ЄС зобов'язались досягти максимального їх пониження, на 28%).

Вважається, що можливу глобальну катастрофу можна попередити двома способами зниження парникових газів:

    1)зміна структури паливного балансу країн світ, шдяхом переходу до менш шкідливим технологіям, тобто впровадження альтернативних видів палива; 2)широке введення енергозберігаючих технологій і очистки.

Зменшення викидів кожна країна може здійснювати за допомогою збільшення ефективності виробництва, зменшення обсягів виробництва, раціональнішого використання енергоресурсів, а також виконання проектів, які призводять до зменшення викидів парникових газів у інших країнах. Кіотським протоколом передбачаютьсягнучкі механізми щодо зменшення викидів парникових газів шляхом закупівлі відповідних сертифікатів за кордоном:

    1. Механізм чистого розвитку (англ. CleanDevelopmentMechanism, CDM) -- передбачає співпрацю між країною, яка розвивається, та індустріалізованою країною; 2. Торгівля викидами (англ. InternationalEmissionTrading, IET) -- передбачає прямий продаж викидів від однієї індустріалізованої країни до іншої; 3. Спільне впровадження (англ. JointImplementation, JI) -- передбачає співпрацю між двома індустріалізованими країнами.

Для врегулювання викидів парникових газів, країни ЄС роблять ставку на внутрішню торгівлю сертифікатами викидів, які, "де факто", репрезентують право на забруднення навколишнього середовища парниковими газами.

Оскільки повітряний простір єдиний для всієї планети, то в боротьбі з забрудненням основну роль відводять міжнародним договорам в рамках Кіотського протоколу.

Встановлено спеціальні правила сертифікації аеропортів

Ці правила поширюються і є обов'язковими для юридичних

Осіб або структурних підрозділів юридичних осіб незалежно від їх

Форм власності та відомчої належності, які здійснюють аеропортову

Діяльність в аеропортах України.

Похожие статьи




ВИСНОВОК - Екологічний стан аеропортів та сучасні екологічні вимоги до літальних апаратів

Предыдущая | Следующая