Особистий внесок здобувача - Маловитратні технології для підвищення екологічної безпеки теплоенергетичних об'єктів та систем

Автором особисто запропоновано концепцію енергоекологічного моніторингу паливоспалювальних енергооб'єктів, розроблені загальні положення, методика, технічні умови та алгоритм екологічної експертизи і паспортизації, енергоекологічний паспорт теплоенергетичних об'єктів, основні положення концепції регіональних та загальнодержавної програм моніторингу довкілля.

Вперше автором розроблені методики і моделі діагностики шкідливих викидів ТЕС, ГТУ та ПГУ та методологія оцінки екологічного ризику впровадження нових енерготехнологій, створені системи комплексного контролю шкідливих викидів та технологічних параметрів у реальному часі, які реалізовані на реальних енергооб'єктах.

Особисто автором розроблена методологія здійснення енергоекологічного менеджменту теплоенергетичного об'єкта.

Автором розроблені методики оцінки енергоекологічної ефективності ГТУ на основі методу коефіцієнтів корисної дії та ентропійного методу, які використані для розробки алгоритму енергоекологічної оптимізації циклів ГТУ та ПГУ, що експлуатуються або знаходяться у стадії проектування, математичні моделі та інтерактивні програми розрахунків шкідливих викидів енергооб'єктів, які дозволили за підсумками проведених досліджень створити банки даних енергоекологічних характеристик котлів та камер згорання ГТУ.

Особисто автором розроблена маловитратна технологія комплексної мінімізації емісії токсичних оксидів азоту котельних агрегатів та створена з використанням мікропроцесорної техніки мобільна лабораторія експрес-контролю стану екологічної небезпеки ТЕО (котла, ГТУ).

Вперше на підставі проведення комплексних аеродинамічних, вогневих та екологічних досліджень розроблена та реалізована концепція малотоксичного пальника зі створенням уніфікованої екологічно чистої та ефективної технології спалювання газоподібного палива, конструкції та технологія виготовлення і використання пальникових пристроїв трубчастого типу, які захищені патентами України і впроваджені на енергетичних об'єктах із суттєвими екологічними та економічними ефектами.

Особисто автором розроблена методологія підвищення рівня екологічної безпеки та енергетичної ефективності експлуатації теплоенергетичного об'єкта за рахунок оптимізації завантаження технологічного обладнання, яка реалізована на прикладі компресорної станції магістрального газопроводу.

Вперше запропоновано універсальний критерій екологічної безпеки енергооб'єктів, який дозволяє оцінити стан екологічних заходів зі зниження шкідливих викидів на енергооб'єктах, що експлуатуються або проектуються, сформульовано принцип екологічної рівноваги розвитку теплоенергетичної галузі.

Особисто автором запропоновано використання системи економічних важелів екологічного регулювання енерговиробництва у ПЕК та універсальний для всіх складових ПЕК механізм ціноутворення на продукцію, в якому екологічна таксація розглядається як економічна основа для екологізації енерговиробництва і джерело фінансування реабілітації теплоенергетики.

Похожие статьи




Особистий внесок здобувача - Маловитратні технології для підвищення екологічної безпеки теплоенергетичних об'єктів та систем

Предыдущая | Следующая