Абсолютна рента, Рентні відносини. - Поняття ренти та монополії

Рентні відносини.

Складовою аграрних відносин являються рентні відносини. Відомо, що ефективність сільськогосподарського виробництва залежить від багатьох факторів, і перш за все, від раціонального використання землі, її родючості.

Право власності на землю обумовлює отримання землевласником певної частки додаткового продукту в вигляді земельної ренти. І так, земельна рента являється економічною формою реалізації земельної власності. Виділяють наступні види земельної ренти: диференціальна, абсолютна, монопольна рента і в несільськогосподарських сферах. Конкретною формою земельної ренти є орендна плата, яка включає ренту, процент на капітал та інші платежі.

При розгляді сутності і механізму виникнення ренти передбачалося, що на гірших по якості і місцезнаходженні землях рента не виникає. В реальній дійсності землевласник ніколи не віддасть в користування орендатору задарма навіть ці землі, оскільки існує монополія на землю як об'єкт власності. Цей вид монополії породжує абсолютну ренту, яка сплачується з усіх видів землі, не залежно від її якості. Але, як і за рахунок чого орендатор може платити абсолютну ренту землевласнику? Це можливо тоді, коло попит на ту чи іншу продукцію перевищує її пропозицію, а виходячи з цього, більш високі ринкові ціни забезпечать отримання економічного прибутку, який і прийме форму абсолютної ренти.

Похожие статьи




Абсолютна рента, Рентні відносини. - Поняття ренти та монополії

Предыдущая | Следующая