ВСТУП - Облік кредитів в комерційному банку (на матеріалах АКБ "Правекс-банк")

Кредитні операції це відносини між кредитором і позичальником (дебітором) по наданню першим останньому визначеної суми коштів на умовах платності, терміновості, зворотності. Банківські кредитні операції підрозділяються на дві великі групи:

Активні, коли банк виступає в особі кредитора, видаючи позики;

Пасивні, коли банк виступає в ролі позичальника (дебітора), залучаючи гроші від клієнтів і інших банків у банк на умовах платності, терміновості, зворотності

Виходячи з зазначених характеристик можна умовно підкреслити розходження між кредитними і ссудними операціями, кредитом і ссудою. Кредит більш широке поняття, що припускає наявність різних форм організації кредитних відносин, як формуючі джерела коштів банку, так і представляючі одну з форм їхнього вкладення. Ссуда ж є лише однієї з форм організації кредитних відносин, виникнення яких супроводжується відкриттям позикового рахунка. Крім того, кредитні відносини можуть бути організовані не тільки в рамках банківського кредиту, але і як комерційне кредитування, коли в особі і позичальника, і кредитора виступають підприємства, а кредитні відносини між ними оформляються векселем. Надалі комерційний кредит може трансформуватися в банківський за допомогою надання позики під заставу векселя чи його обліку.

Об'єктом досліджень курсової роботи є законодавчонормативна документація по бухгалтерському обліку банківського кредитування.

Метою досліджень курсової роботи є класифікація банківських кредитів, аналіз обліку процесів кредитування в комерційних банках.

Нормативно - методологічним забезпеченням виконання курсової роботи були Закони України, Постанови, інструкції та методики Правління НБУ, монографії та підручники з банківської справи, статистичні дані по кредитному портфелю АКБ "Правексбанк".

Похожие статьи




ВСТУП - Облік кредитів в комерційному банку (на матеріалах АКБ "Правекс-банк")

Предыдущая | Следующая