Переваги і недоліки кожної із названих технологій їх розвитку і якісні показники отриманих форм - Технологічні особливості виготовлення фотоформ і друкарських форм офсетного способу друку. Формні матеріали

В залежності від способу виготовлення друкованих форм розрізняють аналогові та цифрові, а також існує офсетний друк без зволоження (сухий).

Аналогові друковані форми.

Під контактним копіюванням розуміють спосіб виготовлення друкованих форм, при якому зображення на формі виходить в результаті контактного експонування формной пластини через цільну позитивну або негативну фотоформу, або через монтаж фотоформ.

Пристрій для експонування, який називається контактно-копіювальнюї рамою, складається з відкидної скляної рами і столу, на якому розміщуються формна пластина і фотоформа.

На сьогоднішній день найбільш застосовні в поліграфічному виробництві металеві пластини. Вони випускаються в дуже широкому діапазоні форматів, як для малоформатних, так і для широкоформатних друкованих машин. Металеві пластини діляться на монометалеві та біметалеві.

Біметалічні пластини.

Основна відмінність монометалевих форм від біметалевих в тому, що друкують і пробільні елементи монометалевих форм знаходяться на одній і тій же металевій поверхні. На біметалевих формах друкують елементи розташовуються на одному металі (зазвичай міді), а пробільні - на другому металі (хром, рідше нікель). Тобто біметалічні пластини складаються з двох металевих шарів, послідовно нанесених на металеву або поліефірну підкладку, і світлочутливого шару.

Монометалічні пластини.

Попередньо чутливі монометалічні пластини складаються з чотирьох шарів, кожен з яких виконує певні функції:

    - підкладка (основа формної пластини): паперова, пластмасова (поліестерна) або металева (алюмінієва) товщиною приблизно від 0,15 до 0,40 мм; - анодна плівка (забезпечує зносостійкість пробільних елементів); - гідрофільний прошарок (служить для забезпечення гідрофільності пробільних елементів); - копіювальний шар (утворює друкуючи елементи).

Монометалічні форми мають ряд переваг.

Наприклад, якщо вони копіюються з якісних фотоформ, то здатні дати кращий з можливих на сьогодні рівнів якості: дозвіл до 10 мкм, відтворити 2-відсоткову растрову точку при лініатурі в 175 lpi. Поверхня зернового алюмінію має високу здатність утримувати воду, завдяки чому пробільні елементи стабільні, а машина швидко виходить на баланс фарба - вода. Монометалічні пластини задовільно працюють навіть тоді, коли використовується зволоження зі значними відхиленнями від стандартів. Тиражестійкість їх висока і досягає 100-250 тис. Відбитків, після випалу вона може зрости ще удвічі. Сучасні монометалічні пластини мають високі показники по багатьом параметрам:

    - Шорсткість (Ra від 0,4 мкм) забезпечує відсутність "відтиснення" фотоформи, мінімізує спотворення в процесі копіювання і утримує гідрофільну плівку на пробільних елементах в друкованому процесі. В результаті досягається висока щільність фарби на відбитку, стабільний баланс фарба-вода і скорочується споживання зволожуючого розчину; - Товщину анодованого шару 3,0 г / м2; - Роздільна здатність (мінімальна ширина відтвореного штриха на копії 6-12 мкм), точне відтворення розчину (від 2 до 99% при лініатурі 150-175 lpi); - Рівень світлочутливості дозволяє зменшити час експонування при копіюванні, уникнути небажаного світлорозсіювання і забезпечити точне відтворення дрібних елементів; - Колірний контраст зображення на формі після обробки полегшує контроль якості і, при необхідності, процес коректури; - Тиражостійкість - 150 тис. І вище (залежно від умов друкування); 300 тис. І вище (залежно від марки пластин і умов друкування) - після термообробки. - Такі пластини можуть використовуватися в ряді виробництв: комерційної листового друку, журнальної продукції, упаковці, малому офсет і навіть в газетній друку. Умови зберігання пластин при температурі не вище 32 ° С і відносній вологості до 70%.

Похожие статьи




Переваги і недоліки кожної із названих технологій їх розвитку і якісні показники отриманих форм - Технологічні особливості виготовлення фотоформ і друкарських форм офсетного способу друку. Формні матеріали

Предыдущая | Следующая