Основні елементі графіки - Дизайн видань та пакувань

Дизайн - це конструктивне мислення, матеріалізація ідеї, її вираження. Дизайнер, у першу чергу, - не художник, а творча особистість. Він виконує на професійному рівні те, що люди роблять щодня - коли прибирають у кімнаті, накривають на стіл, одягаються тощо. Порядок, який дизайнер створює з хаосу малюнків, текстів, заголовків і білого простору, сприяє кращому прочитанню і розумінню реклами. Естетичні засоби викликають позитивну реакцію. Краса полягає в простоті, але одночасно й у розмаїтості.

Основа краси - у дотриманні принципів дизайну. Ці принципи застосовуються до найпростіших елементів дизайну: лінії, тону і плями, форми і силуету, які через колір, текстуру, розмір, контраст задають напрямок, рух, ритм, урівноваженість, масштабність.

Лінії. Одним із основних елементів композиції є лінія. Вона потрібна для обмеження простору, позначення форми, створення певного середовища, спрямування погляду - хоча і не завжди явного. Вона може бути пряма, крива, ламана, товста і тонка, гладка і груба, безупинна і переривчаста, видима й уявна. За допомогою ліній легко керувати увагою людини, її настроєм. Перш за все лінії працюють у глибину композиції, створюють враження тривимірності. Лінії ведуть за собою погляд - у напрямку горизонту, до певного об'єкта. Лінія надає об'єму пласкій композиції, чіткіше подає просторові форми. Доведено, що різні лінії сприймаються по-різному: вигнуті - заспокоюють, ламані - дратують, вертикальні - передають велич, силу, міць, горизонтальні - спокій та безтурботність, діагоналі надають динаміки.

Лінія може бути самостійним зорово сприйманим елементом. Оточені лінією частини поверхні створюють контур і задають форму. Лінія, яка не змінюється по ширині і світлості втрачає об'ємно-просторові функції і стає графічним знаком, схемою, шрифтом. Потовщення або утоньшення лінії, їх світлове модулювання просторово розміщують елементи: фронтальне розміщення, під кутом, переплетення. Лінія передає такі якості як: легкість, освітленість, прозорість, важкість форм, підсилення верху або низу композиції, вертикальну спрямованість.

Дизайн поліграфічний видання композиція

У роботах видатних художників Мікеланджело, Рафаеля, Доре лінія зорово зникає у просторі аркуша або виходить з нього, фіксуючи увагу на деталях обличчя, фігури в просторі і збирає все в одну форму. Принцип недомовки, який примушує глядача завершувати подумки ідею митця, надзвичайно корисний у рекламі. Найбільш цілісно і осмислено він застосовується у китайському та японському мистецтві юген.

Лініями є не тільки власне лінії, але й об'єкти зображення - дороги, стовпи, лінія горизонту, а також напрямок погляду, жест рук. Завжди приверне увагу зображення, в якому лінії виходять з кутів кадру.

Лінії, які спрямовують погляд, задають настрій і динаміку композиції, керують поглядом людини і вказують послідовність читання. Лінії, які повторюються багато разів, немов би притягують погляд до сюжетно важливої деталі. Найчастіше для цього застосовується зигзаг або дуже виразна 5-лінія, хоча вони можуть утворювати будь-які геометричні фігури, які посилюють вплив, створюють композиційний баланс.

Пляма - будь-який об'єкт, який має більш-менш чіткі межі. Це не лише предмети, але й тіні, світлові відблиски, залиття, які можуть виконувати певну функцію. Суцільні тони найчастіше заповнюють основну площу реклами. Пляма в композиції може бути кольоровою чи тональною, вона допомагає акцентувати важливий об'єкт і визначити центр композиції (значеннєвий). Залежно від розміру пляма утворює відчуття простору, порожнечі, самотності, або ж суєти і скупченості.

У композиції важливо, щоб плями не стикалися з межами композиції. Правий та лівий краї мають компенсувати один одного - тоді принцип виходу плями за поле зображення буде ідентичним.

Один із проявів плями - текстура, якою є, по суті, сам папір, на якому друкується реклама, або є будь-яке тло, яке сприймається грубим, гладким, м'яким, рівним, глянцевим, із візерунком.

На картині Клода Лоррена пляма дерева - центр композиції тримає всю композицію, світле небо відтінює його. Всі другорядні об'єкти прив'язані до центра композиції: передній план - нахил дерева, глибина - через ритм будинків праворуч, ліва частина зв'язана ритмом колон мосту. Темна пляма переважає на світлому тлі, відсутні дрібні елементи, що відволікають увагу, елементи пропорційні і збалансовані.

Форма і силует. Силует є комбінацією лінії і плями, але в основному він виявляє себе як темна форма на світлому тлі. Форма утворюється з'єднаними, ламаними чи вигнутими лініями, формами, плямами. Краса і граціозність обрисів силуета додають композиції неповторність і деяку чарівну індивідуальність. Світлові плями членують зображення, силуети утворюють ритм, надають динаміку.

Будь-який об'єкт, у тому числі й деталь реклами, можна представити у вигляді абстрагованої узагальненої форми - кола, квадрата, овалу, прямокутника, лінії. За допомогою цих елементів будується конкретна композиція. Сполучення зображень, шрифтів, декоративних елементів, які не вписуються у задану форму порушує цілісність сприйняття, відволікає увагу від основного змісту, не дає встановити яскравий акцент.

Відомо, один елемент на будь-якому тлі переймає на себе всю увагу глядача. Зміст подібної композиції - врівноваженої, неврівноваженої, статичної, динамічної, симетричної - визначається місцем цього елемента, тобто зоровим (композиційним, змістовим) центром, а не його розмірами і характером.

У композиції з двома чітко окресленими елементами проблема встановлення зорового центру полягає в рівномірному розподілі уваги глядача між двома елементами або у перевазі одного з них. Увага глядача в цьому випадку або розподіляється між двома елементами рівномірно, або перевага надається одному з них. Тут виникає проблема вибору засобів для досягнення рівноваги, рівноправності рівного, симетрії або асиметрії, контрасту, балансу нерівного. Допомагають також система вісей, діагоналей, прийоми пропорційних членувань.

Похожие статьи




Основні елементі графіки - Дизайн видань та пакувань

Предыдущая | Следующая