Класифікація за певними ознаками підвидів продукції - Виготовлення листівок

ЛИСТІВКИ -- продукція поздоровчого змісту, надрукована на матеріалах підвищеної плотності. Форматом листівка може бути будь-яка (А7-А4), може складатися навпіл чи бути взагалі без складання. Використання дизайнерського картону та додаткового оздоблення дає змогу створити насправді оригінальну листівку.

Листівки бувають масового використання та індивідуальні.

Наші дизайнери допоможуть створити для Вас ексклюзивні вітальні листівки на будь-який випадок життя:

    - просто з логотипом компанії, - стилізовану до корпоративного іміджу, - з Вашою фотографією, - з оригінальним текстом.

Верстка листівки почалася незабаром після винаходу друкарства і спочатку використовувалися для видання урядових розпоряджень. Під час Селянської війни 1524-26 в Німеччині друкувалися і поширювалися пропагандистські листівки. У 18-20 ст. листівки стали однією з постійних форм масової пропаганди, а також широко використовувалися у передвиборчій боротьбі між різними партіями. У воєнний час, особливо в роки 1-ої і 2-ий світових воєн, листівки друкувалися на замовлення урядів і військового командування.

У формі листівок раніше випускалися заклики летючих видань. Уряд видавало в 18-19 ст. маніфести, укази, звернення до населення (наприклад, в період Вітчизняної війни 1812) і ін Попередниками революційних листівок були рукописні "підкидні листа" і "чарівні грамоти" із закликами до повстання. Розсилали їх вожді селянських війн 17-18 ст. (І. Болотников, С. Разін, К. Булавін, Є. Пугачов). Революційні листівки, називалися прокламаціями. Найперші такі листівки випускала Вільна російська друкарня в Лондоні. На різночинський етапі визвольного руху листівки-прокламації видавали "Земля і воля" 1860-х рр.. Широко використовував листівки Петербурзький "Союз боротьби за звільнення робітничого класу" на чолі з В. І. Леніним (1895). Масовий випуск революційних листівок практикувався під час революції 1905-07, а також в ході підготовки та проведення Жовтневої революції 1917.

У Радянському союзі друк листівок стала однією з форм агітаційної роботи партійних, радянських і комсомольських організацій. У роки Великої Вітчизняної війни 1941-45 листівки відіграли велику роль в ідейній боротьбі. Обидві сторони агітували солдатів і місцевих мешканців переходити на їх бік, обіцяючи винагороду. Широку популярність отримали німецькі листівки, що розсипалися після вибуху бомб.

У сучасному світі друк листівок здійснюється в рекламних та політичних цілях. Зважаючи на відносно невисокій вартості листівок друку великих тиражів, після якої листівки поширюють, як правило, безкоштовно.

Люди старшого покоління добре пам'ятають, як раніше було модно пересилати своїм друзям та рідним вітальні листівки. А скільки було колекціонерів листівок у 60-70 роках. На вітальні листівки тоді була велика мода. У мене й досі зберігається колекція цінних листівок, найдавнішу виготовлено ще 1802 р. у Відні. Сьогодні хочу розповісти про виникнення вітальних листівок.

Першими були Різдвяні листівки в Англії. Їх прикрашали малюнки, створені 1794 р. художником Добсоном. Однак гадаю, вітальні листівки виготовляли і раніше. У Британському музеї, приміром, зберігається любовна листівка ще XV ст.. А нещодавно сповістили про продаж за 22 тис. фунтів стерлінгів різдвяної листівки 1840 року. Проте масовий випуск поштових карток, як їх називали, розпочався 1869 року, після того, як австрійський економіст Е. Герман опублікував у Відні розрахунки, які показали, що третина листів не містить секретної інформації, отже, цю частину цілком могли б пересилати без конвертів. Нововведення Австро-Угорської імперії миттєво оцінили у багатьох країнах. У Франції та Німеччині листівки стали випускати 1870-го, в Англії, Швейцарії -- 1871-го, у Росії -- 1872 року. Тоді ж з'явилися і філокартисти -- колекціонери листівок. А за 25--30 років, на зламі XIX--XX століть, це захоплення покорило світ.

УУкраїні перші різдвяні листівки виготовили 1898 р. Серію з 10 штук віддрукували за малюнками відомих столичних художників тиражем 10 тис. примірників. Серед авторів імена Костянтина Маковського та Іллі Рєпіна, хто власне запропонував для серії свій акварельний малюнок "Запорожець". Мабуть, саме цю листівку можна вважати першою українською різдвяною листівкою.

Нещодавно на основі колекції найавторитетнішого в колишньому СНД філокартиста Михайла Забочені у Києві видали альбом "Україна на старій листівці", в якому представлено понад сім тисяч рідкісних поштових карток, які розповідають про Україну. Величезна розмаїтість листівок, що з'явилися на межі століть, надихнула згодом філокартистів називати двадцятиріччя 1898--1918 "золотим" століттям листівок. Різдвяно-новорічні листівки друкували в нас найчастіше з трьома видами написів: "З Різдвом Христовим!", "З Різдвом Христовим і Новим роком!", "З Новим роком!".

Листівка поштою сприймалася як подарунок художньої мініатюри, її унікальність у тому, що на зворотному боці було особисте звертання, що зберігало тепло рідних чи дружніх рук. Зустрічалися листівки великі та зовсім маленькі, з матерії, дерев'яні, з візерунковими просіками, ароматні, музикальні... Для їхнього зберігання випускали спеціальні альбоми, листівками прикрашалися інтер'єри будинків, щоденники й шкатулки. Листівковий бум заохочували зацікавлені особи та відомства. У Данії, наприклад, пропозиція поштмейстера Е. Холбеллу безплатно використовувати для новорічної кореспонденції спеціальні марки відразу ж 1904 р. -- ювілей! знайшла підтримку, що додатково стимулювало "листівкову активність" датчан...

Європейська цивілізація в процесі секуляризації, намагаючись заповнити духовну порожнечу, винайшла ще одне джерело для естетичного насичення. А предтечею різдвяно-новорічної листівки можна вважати середньовічну гравіровану іконку. Різдвяний сюжет купленої до свята мініатюрної ікони релігійно сприймається як звісточка-нагадування церкви про велику подію у Святому Сімействі й у світовій історії.

Після "золотого" настав для наших листівок вік "залізний". Войовничий атеїзм, узурпувавши владу в 17-му, "викреслив" релігійні свята. Різдвяні листівки, а заразом і новорічні, поруч з іншими "старорежимними", потрапили під заборону.

Червона імперія, претендуючи на роль цивілізації майбутнього, породжуючи революційну міфологію, намагалася створити своє літочислення. До Жовтня кілька разів випускали вітальні листівки, що відзначали річницю нової ери ("Першу", "Другу"...), (мир май труд).

Ялини, Дід Мороз і Снігуронька, зірки, хатки, золоті кулі, зворушливі поздоровлення... Усе це, відбито на поштових листівках, із відомими втратами перекочувало разом із нами в нове тисячоліття. Про вітальні листівки з Чернівців це окрема тема. Листівку, яку ви бачите, надруковали у Відні 1895 року. Згодом вітальні листівки, друкували у нашому місті у місцевих друкарнях.

В наш час листівки вииконують дуже багато функцій. Вони можуть бути як персоніфіковані, так і представницькими.

Похожие статьи




Класифікація за певними ознаками підвидів продукції - Виготовлення листівок

Предыдущая | Следующая