Технологічна частина - Листівки та їх походження

Моя дипломна робота - серія графічних листівок "Храми Львова" виконана в техніці гратографії. бо для неї характерна мальовничість, безпосередність, емоційність манери, різноманітність ліній, свобода штриха, тонкість світлотіні, багатство творчих можливостей. Переваги гратографії у її простоті та приємності.

Опис процесу створення гратографії:

Відбір відомих храмів зі складною архітектурою.

Вибір ракурсу, пошук композиції на форматі з подальшим начерком з натури.

Фотознімок з даного ракурсу.

Обробка фотографії у програмі Photoshop CS3, розміщення на обраному форматі картоні. Роздрук роботи на папір формату А4.

На зворотньому боці роздруку область обробленої фотографії заштриховувалась олівцем 2В суцільним тоном.

Підготовка картону до гратографії: нанесення 6 шарів акрилової фарби для зовнішніх стін білого кольору (кожний шар повинен добре висохнути), згодом одним шаром проводилось покриття чорної гуаші на загрунтовану поверхню картону.

Роздрук накладався грифелем до підготовленого картону і весь абрис, а також основні деталі обводились сильним натиском ручкою. Таким чином на поверхні картону утворювався контурний рисунок майбутньої композиції.

Згодом по локальних світлих місцях проштриховувалась поверхня картону голкою відповідно до потрібної тональності. У тіньових місцях композиції штрихи практично не прокладались, хіба-що у місцях рефлексів.

Для узагальнення і надання роботі "живого звучання" місцями застосовувався замість голки скальпель.

По завершенню, для підсилення контрастності білого і чорного гратографія полірувалась ганчіркою.

Завершені гратографії

Програми та їх призначення:

Adobe Photoshop CS3 - для обробки зображень.

Інструменти, що використовувались при роботі із зображеннями:

Polygonal Lasso Tool - виділення окремих фрагментів зображення;

Move Tool - переміщення виділених фрагментів зображення;

Magic Eraser Tool, Delete - очистка виділеного фрагменту;

Brush Tool - зафарбовування певним кольором відповідної ділянки зображення пензликом;

Crop Tool - обрізка зайвої області зображення, а також зняття виділення;

Комбінація клавіш Ctrl+T дозволяла здійснювати різні трансформації з виділеним об'єктом (пропорційне збільшення/звуження, розтягнення певного кута, поворот зображення на відповідний кут);

Комбінація клавіш Ctrl+L давала можливість налаштувати тональність;

Комбінація клавіш Ctrl+U використовувалась при налаштуванні кольорових ньюансів та заданні потрібної насиченності зображення.

Також використовувались шари для зручнішої роботи з окремими зображеннями Layers, і Navigator для збільшення частин зображення, пересування по ньому. Всі зображення зберігались у фоматі *.jpg - універсальний і загальновживаний формат, який не займає багато пам'яті і є досить зручним у користуванні та виведення на друк.

Процес створення листівки:

Вибір формату.

Формат вибрала під євро-конверт 210х100 мм. Тому, що це европейский стандарт - він є найбільш поширеним у використанні.

Оцифрування.

Сканування авторських робіт та оцифрування з високою точністю - роздільна здатність 300 dpi.

Обробка в Adobe Photoshop CS3.

Обробка сканованих зображень в програмі Adobe Photoshop CS3 за допомогою фільтрів, кадровка і ретушування зображень.

Макетування листівки у векторній програмі CorelDRAW.

Вибір композиції.

Композицію вибрала симетричну тому, що симетрія - це відчуття спокою, суворості. Вона надає композиції офіційності, рівноваги. Основою є храми, тому симетрична композиція більш вдало підходить.

Підбір шрифтів.

Основним шрифтом є MinionPro, шрифт контрасний, з засічками, виразний. Додатковий - GaramondCtt, він має помірну контрастність.

Друкування.

Офсемтний друмк -- спосіб непрямого плоского друку, при якому фарба з друкарської форми передається на папір через проміжний, офсетний циліндр.

Офсетний друк -- найрозповсюдженіший вид виробництва типографської продукції. Технологія офсетного друку дозволяє здійснити якісний повнокольоровий друк великих тиражів буклетів, брошур, листівок та інших видів поліграфії. Якісні вихідні матеріали та високий рівень автоматизації дозволяють виконати навіть найскладніші поліграфічні роботи за короткі терміни, зберігаючи при цьому рівень якості офсетного друку. Офсет застосовують для друкування і на грубих сортах паперу. М'яка гума краще прилягає до паперу і краще передає фарбу, більш якісно відтворює зображення.

Розрізування.

Для розрізання, підрізування та обрізки листівок застосовують одноножові паперорізальні машини.

Різальні одноножові пристрої (РОУ) (різаки, папшери, одноножові різальні верстати і машини) необхідні в поліграфії не менше, ніж друкарські машини.

Залежно від принципу розрізання матеріалу РОУ можна розділити на три типи:

Перший тип - РОУ з дисковим ножем, або дискові (роликові) різаки. Як правило, настільні, ручні, легкого типу і знаходять застосування для обрізки і розрізання окремих аркушів паперу, плівки, фотоплівки і ін ріжуть точно і рівно.

Другий тип - РОУ шабельного типу. Ручні настільні та ручні підлогові. Такі різаки ріжуть стопи з декількох десятків аркушів.

Третій тип РОУ - одноножові різальні верстати.

Основний параметр, по якому вибирають різальні пристрої - це довжина різу.

Також особливу роль відіграє завантаженість різальної машини і вимоги до точності розрізання. Іноді ці два фактори створюють непереборне протиріччя. Машина завантажена на 5%, а вимоги до точності різання дуже високі.

Похожие статьи




Технологічна частина - Листівки та їх походження

Предыдущая | Следующая