ВСТУП - Методика кутових розрахунків та вимірювань при налаштуванні антени на теле - радіомовні супутники

Супутникові ретранслятори для передавання інформації застосовуються в міжнародних, регіональних та національних засобах зв'язку, а також для організації багатомовного телевізійного мовлення, як з колективним так і з індивідуальним прийомом.

Супутникові засоби телевізійного мовлення дають можливість збільшити число програм порівняно з наземними, оскільки число частотних каналів останніх обмежено, значно розширити територію приймання програм телебачення, у тому числі й у інших країнах.

Розвитку засобів супутникового зв'язку та мовлення в Україні надають велику увагу. Розроблена та поетапно реалізується "Програма створення системи супутникового телебачення України" (1993 р.).УНДІРТ розробив концепцію розвитку супутникового зв'язку та мовлення, відповідно до якої:

"Супутникові засоби здатні задовольнити зростаючі потреби перспективних систем розподілу та обміну телевізійними та радіомовними програмами, як у середині, так і за межами України, а також організувати багатопрограмне безпосереднє телевізійне мовлення. Формування та передавання програм телевізійного та звукового мовлення, а також додаткової інформації доцільно провадити в універсальній цифровій формі"

На Всесвітній Адміністративній конференції з супутникового телебачення (Женева, 1977р.) на конференції в 1979р. (ВАКР-71) були надані та пізніше уточнені смуги частот, в яких допускається висока густина потоку потужності від ШСЗ. Для регіону 1 - Європа, Африка, територія СНД це:

Діапазон 12 ГГц, смуга частот 11,7-12,5 ГГц;

Діапазон 42 ГГц, смуга частот 40,5-42,5 ГГц;

Діапазон 85 ГГц, смуга частот 84-85 ГГц.

Використання діапазону 42 і 85 ГГц значно ускладнено для сучасної техніки. У Європі супутникове безпосереднє телемовлення (СБТМ) проводиться на частотах 10.7-12.5 ГГц із десятка різноманітних супутників, що знаходяться на геостаціонарних орбітах (KOPERNIC, ASTRA, ESS, INTELSAT, TELECOM, TDF, HOT BIRD та інші).

При плануванні СБТМ (ВАКР-71, ВАКР-79) вимагається провести ретельний енергетичний розрахунок напруженої радіолінії " вниз"-ШСЗ-Земля. В якості параметру, що характеризує приймальну станцію, прийнятий коефіцієнт добротності, рівний відношенню коефіцієнту підсилення антени до сумарної шумової температури приймальної станції. Звичайно значення надається у децибелах.

Технічні можливості реалізації параметрів приймальних приладів та антен, а також економічний аналіз дозволяють вибрати значення добротності =6 дБ/K для індивідуального прийому. При цьому оптимум ЕІВП (еквівалентної ізотропно-випромінюваної потужності) складає 61 - 68 дБВт. Пізніше на ВАКР-89 рекомендовані значення - 6 - 13 дБ/Вт і при цьому значення ЕІВП - 55 - 58 дБВт.

У цьому дипломному проекті розглянута методика кутових розрахунків та вимірювань при налаштуванні антени на теле - радіомовні супутники, які ми маємо можливість спостерігати з м. Одеси, а також надається та аналізується пристрій для точного наведення антени на необхідний супутник, у випадку неперелаштовуємої антени (підвіска Азимут-Кут місця), та на всі супутники, з яких можливий прийом у м. Одесі, у випадку перелаштовуємої антени (полярна підвіска). Мовлення проводиться в Ku-діапазоні (10,7-12,75 ГГц).

Оформлення проекту проведено згідно з ДСТУ 3008-95 [1].

Похожие статьи




ВСТУП - Методика кутових розрахунків та вимірювань при налаштуванні антени на теле - радіомовні супутники

Предыдущая | Следующая