Вступ - Розробка блоку зв'язку з електроавтоматикою верстата 16Б16. Пристрій управління шпінделем

Числове програмне керування (ЧПК) (англ. Computer numerical control) - комп'ютеризована система керування, яка зчитує командні інструкції спеціалізованої мови програмування (наприклад, G-код) і керує приводами метало-, дерево - чи пластмасообробних верстатів та верстатним оснащенням.

Верстати, обладнані числовим програмним керуванням, називаються верстатами з ЧПК. Окрім металорізальних (наприклад, фрезернічи токарні), існує устаткування для різання листових заготовок, для обробки тиском.

Інтерпретатор системи ЧПК проводить переведення програм з вхідної мови в команди керування головним приводом, приводами подач, контролерами керування вузлами верстата (увімкнути/вимкнути охолодження, швидкості переміщення і т. і.). Для визначення необхідної траєкторії руху робочого органу в цілому (інструменту/заготовки) відповідно до керуючої програми, використовуєтьсяінтерполятор, що розраховує положення проміжних точок траєкторії відповідно до заданих у програмі кінцевих точках.

Абревіатура ЧПК відповідає двом англомовним - NC і CNC, - що відображає еволюцію розвитку систем керування устаткуванням.

Системи типу NC (англ. Numerical control), що з'явилися першими, передбачали використання жорстко заданих схем управління обробкою - наприклад, задання програми за допомогою штекерів чи перемикачів, зберігання програм на зовнішніх носіях. Якихось пристроїв оперативного зберігання цих керуючих процесорів не передбачалося.

Сучасніші системи ЧПК, що мають назву CNC (англ. Computer numerical control), базуються на системі керування побудованій на мікроконтролері програмованому логічному контролері промисловому комп'ютері на базі мікропроцесора.

Програма для устаткування з ЧПК може бути завантажена із зовнішніх носіїв (наприклад, магнітної стрічки, перфорованої паперової стрічки (перфострічки), дискети або флеш-накопичувачів) у власну пам'ять (або тимчасово, до виключення живлення - в оперативну пам'ять, або постійно - в ПЗП, карту пам'яті чи жорсткий диск). Окрім цього, сучасне устаткування підключається до централізованих систем управління за допомогою заводських (цехових) мереж зв'язку.

У системі керування, окрім самої програми, присутні дані інших форматів і призначення. Як мінімум, це машинні дані і дані користувача, специфічно прив'язані до конкретної системи керування або до певної серії (лінійки) однотипних моделей систем керування.

Токарний верстат з ЧПК 16Б16 використовуються в серійному і багатосерійному виробництві для токарної обробки деталей у напівавтоматичному циклі, а так само в автоматичному циклі при оснащенні автоматичними засобами завантаження заготовок.

Переваги верстата 16Б16П з ЧПУ:

Широка номенклатура операцій, включаючи обробку деталей з криволінійним контуром і нарізування різних видів різьби з автоматичною зміною інструменту за програмою;

8-ми позиційна інструментальна головка (можливість встановлювати достатню кількість інструменту для комплексної обробки деталі або для виконання групових наладок інструмента);

Прецізіонні сервоприводи подач;

Електропривод головного руху на базі частотних перетворювачів змінного струму;

Пристрій ЧПУ з можливістю програмування як з робочого місця оператора, так і з зовнішніх программоносіїв;

8-ми позиційна інструментальна головка з можливістю установки різців перпендикулярно осі центрів для обробки деталей у центрах;

Можливість встановлювати різці паралельно осі центрів для патронних розточувальних робіт;

Пневмомеханічний затиск деталі у патроні шпинделя;

Електромеханічний регульований зажим деталі центром задньої бабки.

Кабінетне огородження робочої зони верстата.

Похожие статьи




Вступ - Розробка блоку зв'язку з електроавтоматикою верстата 16Б16. Пристрій управління шпінделем

Предыдущая | Следующая