Вступ, Виникнення і розвиток єговізму - Віровчення Свідків Єгови

Свідки Єгови - один з пізніх напрямів в протестантизмі, яке можна віднести до так званих вторинних протестанським церквам, що виникли на основі лютеранина і кальвінізма з тими або іншими відхиленнями від них в своєму віровченні. Цілком логічно назвати цей напрям сектою (від лат.- навчання, школа), але, оскільки таке слово часто ображало відчуття віруючих, прийнято використовувати термін деномінація (від лат. - denominatio - наділювання спеціальним ім'ям).

Прихильники цієї деномінації є майже у всіх країнах світу. Загальне їх число за різними підрахунками складає від 4 до 5 млн. людина.

Виникнення і розвиток єговізму

Ця релігійна течія виникла в 70-х роках 19 століття в США. Його засновник - син власника магазинів готового одягу в Піттсбурге (штат Пенсільванія) Чарльз Тейзе Рассел (1852 - 1916). Батьки його сповідали пресвітеріанство (течія в кальвінізмі); сам же він до 17 років був активним проповідником конгрегаціонализма (інша течія в кальвінізмі). Але в 1872 році він відійшов від цього напряму і разом з декількома однодумцями створив невеликий кружок по вивченню Біблії. В 1876 році Рассел об'єднав свій кружок з групою Р. Н. Барбура - редактора журналу "Вісник ранку" (штат Нью-Йорк). Але 1878 року вони розійшлися. В 1882 році Рассел продав свої магазини готового одягу за 250 тис. доларів і вклав ці гроші в 1884 році у фірму "Сіоністське суспільство сторожової башти". Керівництво складалося з президента, віце-президента, і семи директорів. Фактично президент обирається довічно. В 1909 році штаб-квартира організації була перенесена до Бруклін (передмістя Нью-Йорка), де і знаходиться до цього дня. З липня 1879 року суспільство почало видавати журнал "Сионськая сторожова башта і вісник присутності Хріста" (пізніше "Башта варти", з 1966 року -"Сторожевая башта"). Основні положення віровчення Рассел висловив в семи томах "Дослідження священного писання".

В 1931 році суспільство було перейменовано в організацію Свідків Єгови. Після смерті Рассела пост президента зайняв юридичний радник корпорації Йосип Франклін Рутерфорд (Дж. Резерфорд, 1869-1942г.), вихідець з сім'ї баптистів. Для зміцнення і розширення організації Рутерфорд активно використовував радіо і записи своїх численних мов на грамофонних пластинках. З 1919 року він почав проводити щорічні конгреси прихильників сповідання. Було організовано видання ще одного журналу - "Золоте століття" (с1937 роки -"Вестник утіхи", з 1947 року - "Прокинетеся!").

З 1938 року всі старійшини в місцевих зборах призначаються вищестоящою інстанцією. Дотримується строга субординація.

Натан Гомер Норр (1905-1977г.), наступник Рутерфорда, активізував роботу по проникненню цих релігійних ідей в інші країни і залученню в організацію нових осіб. З цією метою в 1943 році в Брукліне була відкрита "Біблійна школа сторожової Башти - Галаад" (Галаад - область на березі ріки Іордан, куди, за переказами, бігли іудеї після зняття облоги Єрусалиму в 70 р. н. е.). Тут за п'ятимісячною програмою готують проповідників-професіоналів для роботи в інших країнах.

Велику увагу надають Свідки Єгови розповсюдженню релігіозно-пропагандной літератури. В даний час їх література видається на більш, ніж 160 мовах. У тому числі "Сторожова башта" на 125 мовах тиражем майже 22 млн. екземплярів, журнал "Прокинетеся!" - на 81 мові тиражем близько 18 тис. екземплярів. Окрім цього видається величезна кількість всіляких брошур і пісенників на десятках мовах тиражами в десятки мільйонів екземплярів. Всі ці видання друкуються на прекрасному папері, мають багато барвистих ілюстрацій, а ряд видань - твердые палітурки. Журнал "Сторожова башта" виходить двічі в місяць, а "Прокинься!"- один раз в місяць. В цих журналах і брошурах даються відповіді на все життєво важливі питання, які часто встають перед людьми. Приведемо лише декілька заголовків цих журналів: "Відносини полови", чи "Зникне коли-небудь ненависть?", "Коли хвороби вже не буде?", "Чому можливо любити Бога?", "Наша планета в небезпеці. Чи можна її врятувати?", "Коли припиняться сексуальні домагання?", "Мир, вільний від корупції, коли?", "Що є істина?", "Коли ми перестанемо жити в страху?", чи "Буде коли-небудь мир без війни?", "Чому Бог допускає людські страждання?". Журнали Свідків Єгови відповідають на всі питання, які перед нами ставить життя. От чому до цього релігійного об'єднання пнутися і молоді люди, що знаходяться в духовному вакуумі (як в нашій країні), і немолоді, що розчарувалися в старих ідеалах; пнулися жителі і розвинутих, і країн, що розвиваються, оскільки проблеми цих людей, їх питання багато в чому схожі. Традиційні церкви (католицька, православна) часто нездатні захопити молодь, та і престиж цих церков серйозно підірваний.

Із вищеперелічених причин послідовників Свідків Єгови багато як в розвинутих країнах: США, Німеччини, Англії, Японії і ін., так і в країнах Латинської Америки, що розвиваються, в Африці, в країнах Азії. Були вони (але дуже трохи) в Радянському Союзі.

Похожие статьи




Вступ, Виникнення і розвиток єговізму - Віровчення Свідків Єгови

Предыдущая | Следующая