Організаційна структура суспільства Свідків Єгови - Віровчення Свідків Єгови

Очолює общини Свідків Єгови, як було сказане вище, бруклінській центр, в апараті якого понад дві тисячі працівників. Центр має близько 100 філіалів, розкиданих по всьому світу. Всього ж середнє число Свідків Єгови по їх же данным "Сторожова Башта" 01.01.1998, с.18 - 21. на кінець 1997 року досягло 5,353 млн. людина в 232 країнах. Особливо багато їх в таких країнах, як США (929,4 тис. чіл.), Мексика (479,2 тис.), Японія (218 тис.), Бразилія (435 тис.), Італія (221 тис.). В країнах же ісламського світу їх або взагалі ні (Іран, Ірак, афганістан), або дуже мало (Пакистан - 376 чоловік). Мало Свідків Єгови і в Ізраїлі (775 чіл.). (Всі показники дані на 1997год).

Общини Свідків Єгови називаються зборами, які очолюються радою старійшин. Один із старійшин призначається наглядачем, або пресвітером. Збори об'єднуються в округи, а ті - в обводи, очолювані роз'їзними наглядачами, які підкоряються краєвому комітету на чолі із слугою краю.

Збори складаються з декількох студій по 10-15 чоловік. Заняття студій проводяться на квартирах, збори студій - в школах, ПТУ. Щорічно в Петербурзі проводяться конгреси Свідків Єгови, які збирають цілі стадіони.

Студії і збори займаються вивченням Біблії по своїх журналах і брошурах, причому від "брата" або "сестри" потрібен майже дослівний переказ змісту брошури і її інтерпретації Біблії. Теми для обговорення на студії завжди відповідають журналу, випущеному організацією на момент обговорення.

Для залучення в свою церкву нових членів організовуються не тільки масові заходи, але і проводиться індивідуальна робота - бесіди з перехожими на вулицях, в парках, розмова з людьми в транспорті, обов'язковий обхід квартир. Квартири обходяться завжди двома добре підготовленими Свідками Єгови. Ведеться облік часу спілкування з ким-небудь і годин навчання вдома. Більший статус одержують ті, у кого більше годин (60 годин проповідування в місяць - статус підсобного піонера, 90 годин - загального піонера, 140 і більше годин в місяць - місіонера).

Керівники всіх підрозділів строго дотримують субординацію і неухильно слідують інструкціям бруклінського центру.

Звідки такі можливості у цієї релігійної організації, що володіє величезним числом друкарень, філіалів, арендувати стадіони, школи, коледжі? (Например "Сторожова Башта", 01.01.1998, з. 21.: в 1997 році Суспільство Сторожової Башти витратило 63,914 млн. доларів, щоб містити одних тільки спеціальних піонерів місіонерів і роз'їзних наглядачів в їх проповедной діяльності.)

Спробуємо відповісти на це питання. Кожний збір (декілька студій) 2 рази на рік робить звіт в тому, скільки засобів зібрано за допомогою добровільних приношень. На всіх зустрічах єговістів поставлені ящики для пожертвувань. Не дивлячись на те, що обов'язкових внесків немає, засоби збираються великі - деньги, прикраси, коштовності. Їх жертвують як особи з невеликим достатком, так і крупні підприємці. Останніх в цій релігійній організації в багатьох країнах - немало, і вносять вони значні суми. Крім того, вся діяльність єговістів, така як: письменницька, коректорська, робота друкарів, палітурників, складачів, програмістів, прибиральниць, робочих кухні і ін., здійснюється в центрах суспільства Свідків Єгови самими єговістами на добровільних засадах і безкоштовно. По всьому світу розкидані філіали суспільства, т. з. "Вефілі", які займаються виробництвом і розповсюдженням релігійної літератури. Люди вищезгаданих професій проводять на своєму робочому місці принаймні 44 години в тиждень, а при необхідності працюють понаднормово. Певний час присвячується проповідям. В "Вефіле" всі працівники одержують безкоштовно: їду, одяг, комфортабельне житло (скромне за західними мірками), гроші на необхідні транспортні витрати і на особисті потреби. Отже, завдяки пожертвуванням і безкоштовній праці рядових членів організація Свідків Єгови має те, що вона має.

В Росії "Вефіль" був відкритий в 1996 році в пос. Сонячне під Петербургом. В цьому центрі працюють близько 400 чоловік. Тут здійснюються переклади їх літератури на 20 мов країн СНГ. Видається література в Німеччині, звідти через Фінляндію вона доставляється в Сонячне 3 рази на місяць величезними тиражами, а з центру - в різні регіони Росії і в країни СНГ.

За даними Свідків Иеговы "Сторожевая Башта", 01.01.1997, з. 20. на кінець 1997 року в Росії середнє число "возвещателей", тобто Активних Свідків Єгови склало 78,868 тис. людина, що на 28% більше, ніж в 1996 році. При цьому в реальності число людей, активно що займаються з Свідками Єгови, але поки не стали "возвещателями", значно вище. В розвинутих країнах один Свідок Єгови доводиться на 200 - 500 жителів країни. (В Росії - на 1666 жителів, так що Свідків Єгови тут надалі буде ще більше).

Свідки Єгови поширюють безкоштовну літературу, проповідують безвідплатно. В 1993 році по всьому світу в різних відділах, друкарнях, житлових приміщеннях і на фермах працювало майже 14 тис. добровільних працівників. З 1920 року по 1993 рік організація випустила понад 9 млр. (!) Брошюра " Свідки Єгови з'єднаний творять волю Бога по всій землі", 1994, з. 25. книг, брошур, журналів більш ніж на 200 мовах.

Похожие статьи




Організаційна структура суспільства Свідків Єгови - Віровчення Свідків Єгови

Предыдущая | Следующая