Відношення до земного життя - Буддизм: історія виникнення та основи віровчення

Перша з чотирьох "благородних істин" формулюється так: "В чому полягає благородна істина про страждання? Народження - страждання; розлад здоров'я - страждання; смерть - страждання; скорбота, стогони, горе, нещастя і відчай - страждання; союз з нелюбимим - страждання; розлука з любимим - страждання; неотримання прагнучого - страждання; коротше кажучи, п'ять категорій існування, в яких виявляється прихильність (до земного) - страждання".

Немало сторінок буддійської літератури присвячено тлінності всього земного. Окремі елементи свідомості зміняють один одного з величезною швидкістю. Можна лише прослідити достатньо довгі "ланцюги моментів", які в своїй сукупності і складають "потік свідомого життя" кожного індивідуума.

Буддизм вимагає відходу від розгляду зовнішнього по відношенню до свідомості людини миру. Розглядати його, на думку буддійських теологів, немає ніякої необхідності, тому що свідомість не відображає цей світ (він не існує), а породжує його своєю творчою активністю. Сам мир страждань, по навчанню буддизму, тільки ілюзія, породження "невідання", свідомості, що "заблукала".

Похожие статьи




Відношення до земного життя - Буддизм: історія виникнення та основи віровчення

Предыдущая | Следующая