Технологічна послідовність виконання манікюру - Жіночий манікюр з використанням сучасної техніки

Виконання манікюру вимагає від професійного майстра анатомічних, обслуговуючих, гігієнічних та професійних знань для послідовності виконання манікюру.

До анатомічних знань варто віднести будову нігтя, основних аспектів росту нігтя.

До гігієнічних - огляду рук клієнта, гігієнічну чистку.

Професійних - використання сучасної техніки нарощування нігтів, покриття лаком, розпис нігтів та створення дизайну.

Розглянемо детально основні з них.

Нігті, як і волосся, є придатками шкіри і виконують, насамперед, захисну функцію (Додаток 3).

Нігтьову пластинку можна розділити на три частини: корінь, тіло, вільний край.

Корінь нігтя майже повністю лежить під заднім нігтьовим валиком. Тіло нігтя являє собою власне нігтьову пластинку, що із трьох сторін обмежена нігтьовими валиками: заднім і двома бічними.

Нігтьові валики -- це шкірні утворення, що у місці переходу в нігтьову пластинку утворюють синуси, або нігтьові пазухи, яким під час проведення манікюру слід приділяти особливу увагу. Товщина нігтьової пластинки становить 0,3-0,5 мм. З боку заднього нігтьового валика на ніготь поступово наростає епоніхій, який ще зветься кутикулою. Це шкірне утворення виконує важливу роль -- захищає корінь нігтя і його ростову зону.

Нігтьова пластинка утворюється в результаті поділу клітин матриксу.

Матрикс -- це основна частина ростової зони нігтя, ідентична ростовому шару епідермісу (базальному шару). Матрикс утворений особливим епітеліальним сосочком ніжної структури, рясно постачається кров'ю і добре іннервується. Від стану матриксу повністю залежить стан нігтьової пластинки.

Матрикс -- це не єдина зона росту нігтя, він має своє продовження під нігтьовою пластинкою, утворюючи піднігтьове ложе, або гіпонгхій. Останній також являє собою ростовий шар епідермісу і складається з базальних й шипуватих клітин. Серед них зустрічаються і споріднені матричні оніхобласти, за рахунок яких продовжується ріст нігтя.

У структурі гіпоніхію знаходиться значна кількість колагенових волокон, що направляються до кісткової фаланги і включаються в окістя. Таким чином формується так звана вуздечка нігтя -- своєрідний фіксуючий зв'язковий апарат нігтя, що дає йому змогу залишатися нерухомим у м'яких тканинах. Гіпоніхій продовжується до лінії переходу у вільний край нігтя, де він (гіпоніхій) товстішає і переходить у шкірну складочку під вільним краєм нігтя.

Описуючи анатомічну будову нігтя, слід зупинитися на епоніхії (кутикулі), тому що саме він видаляється в процесі манікюру для досягнення естетичного ефекту.

Епоніхій так само належить до елементів ростового апарата нігтя, тому що він утворюється за рахунок ростового шару епідермісу з боку нігтьових валиків. При зроговінні частина волокон валика вплітається в нігтьові пластинки, а частина наростає на ніготь у вигляді кутикули, яку й видаляють майстри манікюру. Особливо важко видаляється нижній, дуже тонкий шар кутикули -- птершій. Його видаляють спеціальним інструментом або ложечкою.

Як уже зазначалося, нігті, як і волосся, є придатками шкіри, тобто роговими чи кератиновими утвореннями. Але, на відміну від волосся, що містить а-кератин, нігті містять b-кератин, що визначає їхню пластинчасту будову.

Кератин -- один з найміцніших білків в органічній природі. Він дуже стійкий проти дії кислот, лугів, високих і низьких температур. До 5% загальної маси кератину становить сірка. З мінеральних речовин у нігтях переважають кальцій, фосфор, цинк. Крім того, у нігтях до 14% води і до 1% жироподібних речовин, переважно холестерину. Пластинчаста структура забезпечує нігтю властивості напівпроникності. Так, вода, олії всмоктуються нігтьовою пластинкою в 100 разів інтенсивніше, ніж шкірою.

Цю властивість нігтів використовують при їхньому лікуванні та відновленні.

Таким чином, через нігті постійно йдуть два процеси: поглинання і виділення. Виділення вологи, зокрема, впливає на зчеплення нігтя з різними покриттями, тому в процесі манікюру фахівець неодноразово обробляє нігтьову пластинку спеціальними сумішами -- сушками.

Нігті реагують на зміни в навколишньому середовищі, на стан здоров'я людини, особливо пов'язаний з гострими і хронічними інтоксикаціями -- отруєннями. У цих випадках на нігтях з'являються білі плями, смуги, подовжня і поперечна посмугованість, піднігтьовий гіперкератоз.

Косметологу, майстрові з манікюру не обов'язково знати тонкощі й механізм цих процесів. Але привернути увагу клієнта до перших ознак неблагополуччя, порекомендувати звернутися за консультацією до лікаря -- це рівень високого професіоналізму.

Повна зміна нігтьових пластинок на руках відбувається за 3-4 місяці, на ногах -- за 10-12 місяців. У чоловіків нігті ростуть швидше, ніж у жінок; улітку швидше, ніж узимку; вночі швидше, ніж удень; на руках швидше, ніж на ногах.

Практичне застосування манікюру і педикюру вимагає знань щодо небезпечних зон.

Перша небезпечна зона розміщена по периметру шкірних валиків уздовж лінії переходу в ніготь -- це зона наймолодшого і найтоншого нігтя. Травми в цій зоні можуть призвести до порушення нормального росту нігтьової пластинки.

Друга небезпечна зона -- це зона переходу нігтя у вільний край (зона, де найчастіше ламається ніготь). Підвищена увага до цих зон має значення як при виконанні класичного манікюру, так і при моделюванні нігтьових пластинок.

Для того, щоб нігті були здоровими і мали красивий вигляд, крім регулярного професійного догляду, можна рекомендувати прийом спеціальних вітамінних комплексів, харчових добавок, що містять вітаміни А й Е, біотин, метіонін, цинк, селен і спіруліну.

Нігтьова пластина складається з трьох шарів:

    - дорсальний шар - ороговілий кератин; - проміжний шар - м'який кератин; - вентральний шар - кератин нігтьового ложа.

Процес зростання нігтьової пластини, що утворюється в області матриксу, є безперервним. Постійне зростання нігтів значно полегшує систематичне спостереження і догляд за ними на відміну від волосся, зріст яких відбувається в певні періоди.

Манікюр робиться не пізніше, ніж за 3-4 дні до нарощування, так як при манікюрі нігтів можливі мікропорізи, що при опилі нігтя може привести до запалення. Перед нарощуванням забороняється мити руки, як мінімум за 2 години, щоб нігті не наситилися вологою і так само уникати контакту з маслами.

У основі гігієнічного манікюру лежить загальновідома технологія: видалення кутикули (шкірки біля основи нігтя), обробка нігтьового валу (шкіри з боків пальців), поліровка нігтьової пластини і надання їй бажаної форми. Інколи спеціалісти рекомендують доповнити цей список процедурою "запечатування" нігтів, під час якої в ніготь після шліфування втирають живильний крем з вітамінами, протеїнами або спеціальні частинки мінералу, а потім масло, що надає нігтям здорового блиску.

Нігті, так само як і інші частини тіла, вимагають щоденного догляду. Під цим мається на увазі делікатне миття області навколо нігтя, легкий масаж і періодична обробка спеціальним маслом або кремом, і ванночки для нігтів.

Масаж області кутикули виробляється дуже м'якою щіткою, попередньо намиленою гліцериновим або дитячим милом. При цьому відбувається легкий пілінг, що звільняє кутикулу від відмерлих лусочок шкіри й, головне, що попереджає утворення неестетичних тріщин, куди згодом може забиватися бруд.

Перед сном обов'язково втирати навколо нігтів масло. Якщо руки запущені або піддалися руйнівним для них садово-городнім або ремонтним роботам, краще використовувати спеціальне масло для кутикули.

Якщо кутикула знаходиться в пристойному стані, замість масла використовувати звичайний крем для рук. Нанесення крему на область кутикул активними масажними рухами чудово активізує кровообіг нігтьового ложа і згладжує всі нерівності і невеликі задирки.

Крім росту кутикули, недбале ставлення до нігтів протягом тривалого часу призводить і до іншої неприємності - зростанню задирок.

Якщо шкіра навколо нігтя тільки починає грубіти, допоможуть щоденні ванни з теплої оливкової олії. Але якщо є неприємні надриви в куточках нігтів, необхідно вживати термінових заходів. Тепер знадобляться спеціальні щипчики для видалення задирок, якими можна скористатися після теплої ванни з питною содою. Ні в якому разі не варто висмикувати задирки - вони почнуть кровоточити, що може призвести до зараження. Якщо ж надривів немає, але шкіра досить груба, просто відшліфується пилочкою.

Для зміцнення самих нігтів можна скористатися парафіновими ваннами і зміцнюючими лаками. Ламким нігтям допоможуть лаки з кальцієм, розшаровуються - з фруктовими кислотами. Якщо ніготь уже зламався, досить покрити тріщину спеціальним матеріалом для заклеювання нігтів і покрити ним тріщину, а зверху нанести звичайну основу під лак або спеціальний гель для затвердіння штучних нігтів.

Парафінотерапія також надає сприятливу дію на суху кутикулу і шкіру рук, повертаючи їй гладкість, м'якість і надаючи доглянутого вигляду. Процедура парафінотерапії повинна проводиться на сеансах манікюру для поліпшення зовнішнього вигляду нігтів і шкіри рук.

Часто зовнішній вигляд нігтів страждає при недоліку кровообігу. Для усунення такого явища застосовується самомасаж - досить простий і ефективний засіб. Виконувати його можна 2-3 рази на день протягом 3-4 хвилин.

Для роботи з нарощування акваріумних нігтів необхідні:

    1. Гель прозорий; 2. Синтетична кисть для нанесення гелю; 3. Ультрафіолетова лампа; 4. Серветки без ворсинок або вата; 5. Спеціальний антисептик для дезінфекції, і рідина для видалення липкого шару з поверхні гелевих нігтів (або спирт).

Ці продукти дозволять виконати моделювання в точній відповідності з технологією нарощування нігтів.

Естетичний вигляд гелевих нігтів - об'ємність, прозорість, міцність і чистота кольорової палітри - досягається за рахунок високої якості гелю.

Технологія процесу (Додаток 3).

    1. Продезінфікувати руки майстра і клієнта. 2. Підготувати натуральний ніготь до процедури нарощування нігтів. Відсунути кутикулу (можна апельсиновою паличкою) і видалити слой кутикули. Зняти пилочкою глянець з поверхні натурального нігтя, для адгезії гелю з нігтьової пластиною (щоб гель зчіплювався з нігтем). Знежирити ніготь спиртом. 3. Нанести праймер, почекати до повного просушування. Нанести гель Bond, просушити в УФ лампі 3 хв. 4. Встановити форми. 5. Нанести другий (скульптурний) шар гелю. У даному випадку він наноситься поетапно. Перший етап - формування кінчика нігтя, тобто базового шару для дизайну. Просушити під лампою протягом 2-3 хв. 6. Підготувати манікюрною паличкою золоту фольгу. Викласти фрагменти фольги на кінчик нігтя, використовуючи манікюрну паличку. 7. Другий етап. Викласти формуючий шар на весь ніготь, створюючи всі вигини і арки. Сушити в лампі 3 хв. 8. Видалити липкий шар, що утворюється на нігтях після сушіння в лампі використовуючи антисептик (або звичайний спирт). 9. Обпиляти нігті пилочкою, надаючи необхідну форму. 10. Нанести UV-Seal на нігті, висушити нігті в лампі (3 хв.). 11. Нанести масло для зволоження кутикули.

Готові бурштинові нігті!

Похожие статьи




Технологічна послідовність виконання манікюру - Жіночий манікюр з використанням сучасної техніки

Предыдущая | Следующая