Обгрунтування вибору та характеристика інструментів і пристосувань, необхідних для виконання робіт - Жіноча зачіска на основі моди Японії

Інструменти Перукаря - знаряддя праці, що застосовуються для виконання різноманітних операцій з волоссям.

Пристосування відіграють допоміжну роль, забезпечуючи якісне виконання перукарем своєї роботи.

При роботі з хімічними препаратами потрібно застосовувати тільки неметалеві гребінці. Через ушкодження лусок небажано працювати металевим гребінцем з вологим волоссям.

Інструменти для розчісування волосся

Гребінці. Найпоширеніший вид інструменту - пластмасові гребінці.

Залежно від призначення гребінці розподіляють на 4 основнігрупи:

    - комбіновані; - однорідні; - з гострою ручкою; - зі звичайною ручкою.

Комбіновані Гребінці поєднують на робочій поверхні ділянки густих і рідких зубців. Застосовуються в жіночих і чоловічих залах для розчісування, стрижки, холодного й гарячого укладання, начісування, тупірування волосся.

В Однорідних гребінцях по всій поверхні частота розміщення зубців однакова. Використовуються для розчісування, укладання та стрижки.

Гребінцями з гострою ручкою - "хвостиком" зручно розподіляти волосся на пасма, ними працюють під час накручування на бігуді, коклюшки.

Звичайна ручка гребінця може бути заокруглена або у вигляді "вилочки". Першим гребінцем користуються при фарбуванні волосся, другим - при укладанні.

Щітки. Щітки можуть бути пласкими, круглими, з пластмасовими, металевими або щетинистими зубцями.

За призначенням щітки поділяються на:

    - пласкі для розчісування волосся та масажу голови; - круглі "брашинг" для укладання волосся феном, формування локонів; - пласкі каркасні "бомбаж" для укладання волосся феном; - щітки-шари для укладання феном довгого волосся.

Потрібно дезінфікувати щітки після кожного клієнта, наприкінці робочого дня мити мильною водою та дезінфікуючим засобом.

На ринку перукарського інструменту представлені термощітки, які водночас іонізують волосся, здійснюючи його оздоровлення.

Інструменти для стрижки волосся

Ножиці. Перукарські ножиці бувають прямі та зубчасті - філірувальні, прапорні.

Ножиці виготовляють з високоякісної легованої сталі з антикорозійним покриттям із хрому, титану тощо. Сучасні зразки ножиць передбачають антиалергійне покриття.

Прямі Ножиці призначені для стрижки, окантування, тушування, філірування волосся, стрижки вусів, борід.

Обидва полотна ножиць прямі і ріжучі. Ножиці бувають з мікронасічкою, алмазним напиленням або без них. Перші - високоточні і не потребують додаткового заточування, другі - періодично заточують. Ножиці можуть мати полотна завдовжки 4,5-6 см, гостру або тупу форму кінців, обмежувач, упор-підсилювач на кільці для мізинця.

Філірувальні Ножиці Застосовують для проріджування волосся. Бувають однобічні й двобічні з різною формою та частотою зубців.

Не можна користуватись перукарськими ножицями в побуті. Необхідно зберігати ножиці у футлярі, стежити за їх чистотою, берегти від ударів, дії вологи, хімікатів, регулярно просушувати, змащувати, заточувати.

Прапорні Ножиці Застосовують для одночасної стрижки й філірування волосся. Одне полотно ножиць із фігурною насадкою, а друге може бути як у прямих, філірувальних ножиць або з декількома зубцями.

Якість стрижки залежить від гостроти ножиць. Заточувати ножиці потрібно тільки у фахівців, а якість перевіряти на шматочку вати, волоссі.

Для виконання стрижки важливо засвоїти узгоджені прийоми тримання ножиць і гребінця. Лівою рукою здебільшого утримують пасма волосся, правою - ножиці. Гребінець переходить за необхідності до лівої чи правої руки. Ножиці можуть знаходитись у робочому або неробочому положенні.

Бритви. У перукарнях використовують небезпечні та безпечні бритви.

Небезпечні Бритви застосовують тільки для стрижки, філірування волосся. Гоління небезпечними бритвами відповідно до санітарно-гігієнічних вимог не здійснюється.

Безпечні Бритви мають змінне лезо. Звичайні безпечні бритви з відкритим лезом застосовують для стрижки та підбривання пушкового волосся.

Філірувальними безпечними бритвами, філірувальними ножами із зубчатими насадками працюють при стрижці та філіруванні волосся. У комплект до філірувального ножа входять насадки для різних технік стрижки.

Дезінфікувати бритву потрібно після кожного клієнта, щоразу необхідно застосовувати індивідуальне лезо.

Прийоми тримання небезпечної бритви:

    1-й - бритва у правій руці, жалом униз, ручкою вгору, мізинець на хвостику, великий палець упирається у п'яточку, інші - на шийці з насічками; 2-й - жало бритви спрямоване вгору, ручка - вниз, мізинець під хвостиком, великий палець - із внутрішнього боку шийки з насічками, інші - із зовнішнього.

Зберігати бритву необхідно у футлярі або чохлі, передавати тільки у закритому вигляді.

Електричні Машинки. Вони Відображають основні види електричних машинок. Машинки працюють від мереж постійного і змінного струму напругою 220 В.

Існують:

    - ВібраційнІ машинки, які мають електричний вібромотор; - Роторні машинки, які завдяки електричному мотору з черв'ячною передачею працюють без вібрації; - Акумуляторні машинки, що працюють як від мережі електропостачання, так і від батарейок, що підвищує їхню практичність.

Інструменти для укладання волосся

Бігуді. У перукарнях застосовуються такі основні типи бігуді:

    - металеві у вигляді порожнистого циліндра з отворами на поверхні, з притискною планкою і прогумованою тасьмою. Планка утримує кінці волосся; - пластмасові без планки, фіксуються прогумованою тасьмою або спеціальною шпилькою; - пластмасові липучки із шипами на поверхні заввишки 1-5 мм; - металеві бігуді зі щетинистим "їжаком" усередині; - для вертикального накручування волосся.

Пропонуються сучасні моделі бігуді без затискачів і резинок - із кліпсою, м'які, виготовлені з поролону, гумові бігуді, хвилеподібні перфоровані, спіралеподібні.

Утримувати бігуді потрібно у чистоті, мити мильним розчином, дезінфікувати.

Термощипці. Електричні щипці складаються з корпусу-стержня діаметром 10-20 мм, важеля з жолобом, який притискає та утримує кінці волосся, ручки зі шнуром та вилки. Не можна накручувати щипцями мокре й брудне волосся. Потрібно систематично знімати з поверхні щипців залишки лаку та бруд.

Сучасні моделі електричних щипців мають різну конфігурацію; їх виготовляють у комплекті з різними насадками: щипці із затискачем трикутної форми; спіральні щипці; щипці з рельєфними пластинами, щипці-випрямлячі з плоскими пластинами.

Потрібно берегти щипці від потрапляння волосся всередину.

Термощітки, Щітки-щипці. Застосування цих інструментів нового покоління з декількома температурними режимами дозволяє створити локони, хвилі, розгладжувати пасма волосся, надавати йому об'єму.

Фени. Професійні фени виготовляють різної конструкції потужністю від 1200 до 1800 Вт.

Фен складається з корпусу, в якому розміщені електродвигун, нагрівач у вигляді спіралі, вентилятор, шнур з вилкою. Доповнюються фени спеціальними знімними насадками у вигляді:

    - гребінця; - щітки; - щипців; - форсунки з повздовжньою щілиною; - дифузора.

Сучасні моделі фенів передбачають лікувальну дію на волосся, наприклад, шляхом використання озонових ламп.

Усі види лагодження електроінструменту повинні виконуватись виробниками або кваліфікованими майстрами.

Інструменти для завивки

Для хімічної завивки в перукарнях використовують бігуді, коклюшки, м'які бігуді, формери.

Коклюшки бувають класичної та видозміненої форми. їх виготовляють із дерева, пластмаси, стійкої проти дії хімічних препаратів. Фіксують коклюшки прогумованою тасьмою.

Класичні коклюшки - це рівні гладенькі стержні, звужені посередині, з розширенням на кінцях або із хвилястою поверхнею, від завивки на які утворюється завиток природної форми. Коклюшки виготовляють завдовжки 6-10 см, діаметром посередині 5-15 мм.

Видозмінені коклюшки дозволяють отримати завиток оригінальної форми, яка відрізняється від природної.

Сучасні технології передбачають застосування спіральних коклюшок для отримання спіральних завитків, шпилькоподібних - для гофрованих завитків. Для отримання об'ємних завитків з легкою зміною структури волосся використовують м'які бігуді - папільйотки.

Підприємствами - виробниками препаратів для хімічної завивки пропонуються нові методи хімічного процесу із застосуванням спеціальних інструментів - формерів.

Дезінфекція інструментів і пристосувань

Знезараження інструментів спрямоване на запобігання поширенню хвороботворних мікробів та на їх знищення. Розрізняють два способи знезараження - хімічну та фізичну дезінфекцію.

До дезінфікуючих хімічних засобів належать перекис водню, йод, формалін, хлорамін та нові сучасні концентровані препарати, які розчиняються до потрібної концентрації залежно від призначення. Обов'язковою умовою використання дезінфектантів є сертифікати відповідності. Перед використанням дезінфектанту слід обов'язково ознайомитися з інструкцією про правила його застосування.

Стерилізація, або фізичний спосіб знезараження, - це кип'ятіння у воді, використання приладів, які працюють за методом термічної, ультрафіолетової, ультразвукової або комбінованої дії, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію. Допускається застосування стерилізаторів, що мають сертифікат відповідності і дозволені до застосування Міністерством охорони здоров'я України.

Стерилізація проводиться згідно з інструкціями використання обладнання, затвердженими МОЗ України. Користуватись треба тільки чистими, стерильними інструментами. Усі чисті та стерильні інструменти слід зберігати в шафах або накритими.

Електроапаратура перукарень

У перукарнях застосовується різноманітна електроапаратура для сушіння волосся, прискорення хімічних процесів фарбування, хімічної завивки, дезінфекції інструментів.

Сушарки випускають різних конструкцій, стаціонарні - закріплені на стінах, зі спеціальними кріслами, пересувні на роликах. Усі моделі мають один принцип дії: в сушильному плафоні створюються потоки теплого повітря температурою 20-70 °С.

Параметри встановлюються регулятором температури та регулятором часу індивідуально для кожного клієнта.

Клімазони - апарати для прискорення хімічних процесів завивки та фарбування волосся.

У клімазонах за допомогою комп'ютерної програми встановлюють оптимальну температуру та час витримки хімічної суміші залежно від структури і стану волосся клієнта.

Пароапарати різної конструкції розраховані на додаткову обробку волосся парою при лікуванні, фарбуванні та завивці волосся.

Інфрагрілки - спеціальні ковпаки з електронними пристроями, які створюють інфрачервоне випромінювання і сприяють пом'якшенню обробки волосся та шкіри, стимуляції хімічних процесів.

Пристосування для перукарських робіт

До них відносяться:

    - Пульверизатор для зволожування волосся при стрижці, укладанні, а також для нанесення засобів для укладання; - Мисочки для приготування барвників, засобів для лікування, фіксажу для завивки; - Шейкери для змішування барвників; - Пензлики для розведення і нанесення препаратів та барвників; - Губки, Спонжі для нанесення хімічних сумішей, фіксажу; - Затискачі металеві, пластмасові для розподілу волосся на зони та пасма при стрижці, укладанні, фарбуванні; - Утеплювальний Ковпак для лікування, фарбування волосся; - мірний стаканчик, мензурка для виготовлення сумішей, дотримання дозування; - Сіточка для волосся для захисту волосся під час сушіння; - Шапочка для мелірування для забезпечення фарбування окремих пасом; - Гумові Рукавички для захисту рук від дії хімікатів; - Шпильки для виконання зачіски; - Таймер для контролю за встановленим на операцію часом; - Аплікатор для змішування й нанесення препарату, фарби.

Похожие статьи




Обгрунтування вибору та характеристика інструментів і пристосувань, необхідних для виконання робіт - Жіноча зачіска на основі моди Японії

Предыдущая | Следующая