Технологічна частина, Визначення початкових даних та розробка технологічної послідовності виконання зачіски, стрижки, фарбування - Укладання, стрижка, фарбування: основні характеристики

Визначення початкових даних та розробка технологічної послідовності виконання зачіски, стрижки, фарбування

Укладання волосся засноване на його здатності розтягуватися при зволоженні на 50-60%, зберігати нетривалий час надану форму після висушування або змінювати конфігурацію під впливом підвищеної температури й зафіксовувати її після остигання.

Залежно від таких властивостей волосся, існують техніки укладання, подані нижче.

Загальна послідовність процесу вкладання волосся:

    -- визначення напрямку волосся в зачісці; -- вибір способу вкладання волосся; -- вибір та підготовка інструменту; -- вибір засобу для укладання волосся та фіксації зачіски; -- миття волосся; -- нанесення на волосся фіксуючого засобу; -- здійснення накручування; -- висушування волосся; -- розчісування волосся; -- надання зачісці форми, начісування, тупірування, фіксація укладеного волосся лаком.

Перукарська операція фарбування вважається важливим штрихом, що надає зачісці стильності, і, водночас, прекрасною можливістю формування іміджу людини. Фарбування, поряд а моделюванням стрижок і зачісок, становить триєдину основу перукарської майстерності, є джерелом натхнення і засобом втілення нових професійних технологічних і художніх рішень Світом заволоділа концепція необмеженої фантазії вибору кольо рів, їхньої кількості та поєднання. А колориметрія, яка вивчає принципи взаємодії кольорів та їх відтінків, вважається "соль феджіо" перукарської справи. Фірми-виробники препаратів для роботи з волоссям надають барвникам особливе місце та акцентують увагу професіоналів і широкого загалу споживачів на безпечності процесів фарбування.

Колориметрія систематизує знання про кольори, визначає. закони їх взаємодії, протиставлення теплим і холодних відтінків, їхню здатність нейтралізувати один одного.

Із семи кольорів сонячного спектра три є домінуючими, чистими, їх неможливо отримати шляхом змішування будь-яких інших кольорів. Це головні, або так звані первинні кольори:

    -- синій; -- червоний; -- жовтий.

Шляхом змішування у рівних кількостях двох первинних кольорів отримують вторинні кольори:

    -- синій + жовтий = зелений; -- жовтий + червоний = жовтогарячий: -- червоний + синій = фіолетовий.

Додаючи вторинний колір до одного з двох первинних кольорів, отримують нові кольори -- третинні.

Змішуючи первинні кольори із вторинними, утворюють відтінки, які розширюють діапазон тонів, забезпечують можливість отримання будь-якого кольору.

Виділяють також четверті кольори, до яких відносять різні комбінації, включаючи усю видиму кольорову гаму.

Природний колір волосся.

Колір утворюється в корковому шарі волосся меланоцитами, які продукують два типи пігменту меланіну: гранульований (зернистий) -- евмеланін; розсіяний (дифузійний) -- феомеланін.

Пігмент утворюється у корені волосини та просувається волоси ною далі. Поширюється він нерівномірно. Ближче до зовнішнього шару у волосині стає менше кольорових речовин. У кутикулі їх майже немає. Пігменту в темному волоссі набагато більше, ніж у світлому.

Природний колір волосся визначається комбінацією різних типів пігменту, їх формою, розміром і кількістю.

Гранульовані пігменти евмеланіну надають волоссю кольору від чорного до бурого. Гранули меланіну подовженої форми надають волоссю темного кольору. Чим їх менше, тим світліший колір. Гранули меланіну круглої або овальної форми надають волоссю рудого кольору. Поєднання подовжених гранул з овальними та круглими дає приємний рудувато-коричневий відтінок. При поєднанні подовжених гранул і невеликої кількості круглих волосся буде чорним з рудим відтінком. Розсіяні пігменти феомеланіну дають кольори від жовтого до червоного. Кожна людина має настільки неповторну комбінацію натуральних пігментів, що зустріти людей з однаковим кольором волосся практично неможливо.

Якщо волосся втрачає натуральний пігмент, воно знебарвлюється та втрачає еластичність, якої волоссю надавав меланін. З віком волосся сивіє; це пояснюється старінням організму, припиненням утворення пігментів. Жінки починають сивіти раніше за чоловіків. Передчасне сивіння часто буває спадковим і починається, як правило, зі скронь. Іноді сивина з'являється через стреси. Існує ще таке явище, як альбінізм -- уроджена відсутність пігментації волосся, шкіри, райдужної оболонки очей. Альбінізм може з'явитися також унаслідок сильного отруєння.

Для визначення й опису натурального кольору волосся використовують шкалу глибин і тонів кольору. Відтінки за Міжнародною системою кольорів (ICS) класифікуються таким чином:

Глибина Тон

    1/0 синьо-чорний /0 натуральний 2/0 чорний /1 попелястий 3/0 темно-коричневий /2 холодний попелястий 4/0 коричневий /3 мідно-золотистий 5/0 світло-коричневий /4 червоний 6/0 темний блондин /5 пурпуровий 7/0 блондин /6 фіолетовий 8/0 світлий блондин /7 брюнет 9/0 дуже світлий блондин /8 перлинно-попелястий 10/0 яскравий блондин /9 м'який попелястий

Мікстони та їхнє призначення

Відразу досягти бажаного кольору при фарбуванні волосся вдається не завжди. Іноді колір виходить занадто яскравий, іноді дуже матовий. Часто після змивання фарби з'являється небажана жовтизна, зелений відтінок.

Для посилення того чи іншого кольорового напрямку, а також корекції кольору служать мікстони. Як самостійні фарби вони не застосовуються, але, змішуючи їх з барвниками, можна поліпшити або виправити результат фарбування. Мікстони матирують (перекривають) небажаний відтінок і посилюють бажаний. Якщо небажаний відтінок отримується в процесі фарбування, мікстон додається без посередньо до барвника. За допомогою мікстону відтінкові можна надати яскравості й насиченості. Мікстони можна також застосовувати при фарбуванні попередньо освітленого волосся у незвичайні, нетрадиційні або пастельні кольори.

Можливості дії мікстонів:

Мікстон Перекриває Посилює

Попелястий -- попелястий

Золотистий фіолетовий перлинний

Мідний синій золотистий

Червоний зелений мідний

Фіолетовий жовтий червоний

Синій оранжевий фіолетовий

Використовуючи в роботі мікстони, потрібно враховувати таке.

    -- чим світліший попередній колір, тим менше мікстону необхідно додавати (не більше 1/3 основного складу); -- при змішуванні фарби з окисником кількість міксгону не враховується, якщо вона не перевищує 10 грамів; -- максимальна кількість мікстопу не повинна перевищувати кількість фарбувального складу.

Укладання волосся за допомогою фена

Укладання волосся феном -- це процес моделювання вологого волосся під впливом потоку теплого повітря від ручного фена. Користуючись феном, можна:

    -- висушити волосся; -- надати напрямку кінцям пасом волосся; -- підняти волосся біля коренів, надати йому об'єму; -- укласти волосся за різними фасонами зачісок; -- випрямити та витягнути волосся.

Техніка укладання волосся за допомогою фена вибирається залежно від структури, довжини, якості та кількості волосся, а також від типу стрижки й зачіски.

Феном краще працювати на сильному, густому волоссі, але застосування правильно підібраних кондиціонерів, фіксуючих засобів дає позитивний результат на волоссі будь-якого типу.

Зачіски, які укладають феном, потребують точної стрижки. Саме точна стрижка дозволяє за допомогою фена створити оригінальні різновиди зачісок на одній основі, зберегти рухливість і натуральність волосся.

Ряд технік роботи з феном передбачають укладання волосся за допомогою пальців рук, але більшість із них базується на використанні щіток і гребінців.

У сучасній перукарській практиці знайшли поширення такі методи укладання волосся за допомогою фена і щіток, як "бомбаж" і "брашинг". Використання різних щіток зумовлюється довжиною волосся.

Феном зручно укладати волосся будь-якої довжини. Зачіски з короткого волосся виглядатимуть об'ємніше укладка феномі зберігатимуться довше, якщо на прикореневу частину волосся нанести гель або пінку для укладки.

Усі зачіски, зроблені за допомогою фена, вимагають точної стрижки. Укладка феном у жодному разі не допоможе приховати недоліки стрижки. Навпаки -- підкреслить їх. Але якщо стрижка виконана професійно, укладка феном допоможе створити різні варіанти зачісок на базі однієї стрижки, зберігаючи природність і рухливість волосся.

Техніка укладки феном досить проста: рукою чи гребінцем виділяють пасмо і відтягують його, спрямовуючи струмінь теплого повітря від коренів до кінчиків волосся. Так само просто можна загнути кінчики волосся всередину чи назовні. Коротке волосся можна відтягнути вертикально, тоді воно буде "стояти".

За допомогою гребінця можна досягти хвилястого ефекту. Гребінець беруть у ліву руку, а фен -- у праву. Тримаючи гребінець перпендикулярно до пасма, встромляють його зубчики у волосся на відстані 2 см від коренів і трохи пересувають управо. Так моделюють першу хвилю. Потім гребінець перевертають зубчиками догори, підтягують його до себе і просушують волосся струменем повітря, спрямовуючи його вліво.

Укладку можна починати з тім'яної ділянки голови чи від проділу. Гребінець тримають паралельно до голови, прихопивши ним пасмо; волосся підіймають біля коренів і трохи розвертають на себе, потім переміщують його вбік від проділу і, водночас, вздовж нього. Струмінь повітря спрямовують під гребінець з боку проділу, поступово просушують волосся вздовж усього гребінця. Щоб надати зачісці необхідну форму цей прийом повторюють декілька разів.

Метод "бомбаж". Укладання волосся методом "бомбаж" засноване на підніманні прикореневого волосся та його фіксації висушуванням за допомогою однойменної пласкої щітки. Прийом укладання визначають відповідно до напрямку волосся в зачісці та працюють у наведеній нижче послідовності.

Вимите волосся підсушують під клімазоном або видаляють надлишок вологи рушником. На волосся рівномірно наносять засіб для укладання, приділяючи особливу увагу кореням. Ретельна обробка коренів волосся фіксуючим засобом забезпечує більшу об'ємність зачіски.

Волосся розчісують. Для зручності волосяний покрив роз поділяють на зони. Пасма під час роботи піднімають під кутом до поверхні голови, щоб забезпечити доступ нагрітого повітря до коренів та всього пасма волосся.

Розпочинати укладання феном можна з будь-якої зони, -- на вибір впливає форма майбутньої зачіски або манера роботи перукаря.

Пасма скронево-бокових зон укладають у напрямку від обличчя до маківки, тім'яної зони -- від маківки до обличчя.

Обов'язковою умовою є початок висушування й укладання з нижніх пасом волосся. Спочатку висушують нижні, потім верхні пасма, накладаючи їх одне на одне так, щоб сухе волосся не контактувало з вологим (рис. 7.39).

Пасма визначають рівними проділами шириною, що не перевищує ширини щітки. Щітку вводять зубцями у відчесане пасмо біля коренів у напрямку, протилежному росту волосся. Прикореневу частину волосся трохи піднімають перпендикулярно до поверхні голови. Потік нагрітого повітря спрямовують на зубці щітки, висушують волосся. Фен утримують на відстані 5-10 см від місця просушування. Довге волосся, як і коротке, сушать від коренів до кінців (рис 7.40). Після висушування під струменем гарячого повітря волоссю необхідно дати час на охолодження.

Заключні операції з укладанням волосся за допомогою фена та щітки передбачають можливість виконання начісування, тупірування, надання зачісці форми та фіксацію лаком.

Метод "брашимг". Техніку вкладання волосся за допомогою фена та круглої щітки "брашинг" застосовують для відтягування волосся, створення об'єму. Для роботи з волоссям різної густоти та довжини потрібно мати декілька круглих щіток різного діаметра. Підготовчі роботи виконують у загальній послідовності. Волосся поділяють на пасма, враховуючи його довжину.

Укладання починають із потиличної зони від крайової лінії рос ту волосся. Пасма відділяють шириною, яка не перевищує ширини щітки. Пасмо підхоплюють щіткою, прочісують, щоб забезпечити рівномірну товщину пасма та легку проникність щітки у волосся. Волосся відтягують під кутом до поверхні голови. Кут відтягування пасма волосся залежить від того, наскільки об'ємною повинна бути зачіска, але не має перевищувати 90°. Потік нагрітого повітря спрямовують на зубці щітки. Під час просушування волосся щітка весь час рухається уздовж пасма, надаючи зачісці потрібного напрямку. Кінці пасма волосся натягують щіткою, прокручуючи її, та одночасно підсушують волосся феном. Перш ніж перейти до ро боти з наступним пасмом, необхідно впевнитись, що волосся пасма, з яким працювали, повністю сухе, дати час для охолодження волос ся на щітці для чіткої фіксації форми пасма.

Для прискорення процесу охолодження волосся застосовують декілька щіток "брашинг" або фіксують пасмо на щітці струменем холодного повітря за допомогою фена.

Укладання Волосся Феном З Насадкою "дифузор". Дифузор, на відміну від інших насадок до фена, забезпечує рівномірність розповсюдження потоку нагрітого повітря, зменшує тиск і швидкість струменя, отже, береже волосся. Цей спосіб укладання особливо рекомендується для створення природних хвиль на кучерявому, хвилястому волоссі.

Волосся після миття і нанесення фіксуючого засобу розчісують гребінцем із широкими зубцями та надають гребінцем або пальцями форму, наближену до бажаної.

Волосся акуратно висушують, для чого дифузор неодноразово підводять близько до волосся та віддаляють від голови. Укладання здійснюють пальцями.

Якщо необхідно випрямити кучері або дещо згладити форму хвилі, повільно й обережно пропускають майже сухі кучері через пальці. Якщо потрібна кучерявіша зачіска, пасмо волосся захоплюють долонею, затискають у кулаці. Просушування виконують, відпускаючи та знову збираючи волосся пульсуючими рухами під потоком повітря з дифузора.

Довге волосся сушать безпосередньо на поверхні дифузора. Фен рухають круговими рухами або вперед у напрямку до голови і назад.

Причини неякісного укладання волосся за допомогою фена:

    -- надмірне або недостатнє нанесення засобу для укладання волосся; -- невимите волосся; -- недостатньо просушене волосся; -- пересушене волосся; -- недостатньо просушені та підняті корені й кінці волосся; -- кінці пасом укладені в неправильному напрямку; -- надмірне нанесення лаку для волосся.

Комбіноване Укладання Волосся. Перукар, виконуючи зачіску поєднує декілька прийомів укладання волосся та різноманітний Інструмент Наприклад, феном надають форму окремим зонам і створюють загальний об'єм щипцями-праскою вирівнюють волосся або формують локони за допомогою папісток, затискачів, бігуді та шпильок спеціальної конструкції. Вибір техніки -- за майстром.

Похожие статьи




Технологічна частина, Визначення початкових даних та розробка технологічної послідовності виконання зачіски, стрижки, фарбування - Укладання, стрижка, фарбування: основні характеристики

Предыдущая | Следующая