Техніка виконання хімічної завивки - Хімічна завивка: види, техніка виконання

Завивка хімічний препарат розчин

Миття волосся. Перед хімічною завивкою, незалежно від того, скільки часу минуло з моменту попереднього миття голови, необхідно обов'язково вимити волосся шампунем без кондиціонера. Інакше бруд, жир і препарати, які використовувались при попередньому укладанні, заважатимуть проникненню хімічної суміші у глибинні шари структури волосся.

Стрижка волосся

Рішення про виконання стрижки перед завивкою перукар приймає з урахуванням довжини волосся, його стану та побажань клієнта.

Стрижка виконується, якщо необхідно:

    - кардинально змінити форму стрижки; - вкоротити волосся; - зрізати ушкоджене волосся; - ліквідувати сліди попередньої завивки.

Стрижку можна виконати і перед завивкою, і після неї. Стрижка перед завивкою - попередня, намічає форму майбутньої зачіски, полегшує технологічний процес завивки. Стрижку можна рекомендувати і для економії препарату. Кінці волосся, особливо густого, перед завивкою бажано філірувати, тому що волосся однієї довжини важко піддається накручуванню на коклюшки. Якщо волосся коротке (до 6 см), попередня стрижка не виконується. Майстру слід завчасно попередити клієнта, що після завивки волосся завжди виглядає дещо коротшим. Стрижка після завивки (заключна) моделює і формує вибрану лінію зачіски. Якщо ЇЇ не зробити, волосся буде погано розчісуватись і матиме недоглянутий вигляд.

Вибір коклюшок. Вибір діаметра коклюшок залежить від якості волосся та бажаної форми завитка. Тонкі коклюшки створюють дрібні пружні завитки. Чим більший діаметр коклюшок, тим більші виходять хвилі, але пружність їх зменшується.

При виборі коклюшок слід орієнтуватись на те, що в результаті завивки отримується хвиля у половину діаметра коклюшки.

Накручування волосся. За принципом накручування пасом на коклюшку хімічна завивка буває двох типів:

- горизонтальна - найпоширеніша завивка на коклюшки різних розмірів. Коклюшки розміщують горизонтально відносно основи пасма на всіх ділянках голови. Накручування проводиться від кінця пасма до його основи (рис. 8.3);

Рис. 8.3. Горизонтальне накручування пасом волосся на коклюшки

- вертикальна - коклюшку розміщують вертикально, пасмо волосся накручують від кореня до кінців (рис. 8.4).

Рис. 8.4. Вертикальний тип завивки

Пасма для накручування відділяють завтовшки не більше діаметра коклюшки залежно від густоти та довжини волосся. Вичесане пасмо відтягують під кутом 90° і накручують (рис. 8.5).

Кут відтягування при накручуванні може бути іншим, ближчим до природного росі у волосся.

Особливо уважно потрібно закручувати кінці волосся, щоб не заламувати їх.

Напрямок накручування волосся залежить від напрямку росту волосся та від майбутньої зачіски. Якщо не врахувати напрямку природного росту волосся, можна отримати залом біля коренів волосся.

Якщо об'єм біля коренів не потрібний, на коклюшку накручують середину та кінці пасма.

Коклюшки накручують так, як і звичайні бігуді. Для полегшення накручування та рівномірності розподілу витків пасма на коклюшці застосовують папірці, які підкладають під кінці волосся (рис. 8.6).

Рис. 8.5. Прийом накручування пасом волосся на коклюшки

Рис. 8.6. Накручування волосся на коклюшки за допомогою папірців

Прогумовану тасьму для закріплення розміщують на поверхні волосся паралельно коклюшці або хрестоподібне (вісімкою) (рис. 8.7).

А б

Рис. 8.7. Закріплення прогумованої тасьми:

А - паралельне, б - хрестоподібне

Прогумована тасьма не повинна бути занадто тугою, тиснути на волосся та розміщуватись занадто близько до коренів (рис. 8.8). Сучасні коклюшки для завивки мають отвори, що дає змогу користуватися шпильками для закріплення волосся.

Рис. 8.8. Правильне та неправильне накручування волосся на коклюшки-

А - неправильний кут накручування, б - правильний кут накручування, в-неправильна ширина пасма, г - правильна ширина пасма, д - помилкова товщина пасма, е - правильна товщина пасма, є - неправильне приколювання, ж - накручування і приколювання, близьке до правильного

Перед вертикальним накручуванням на коклюшки пасмо волосся можна скрутити у джгут, а потім спірально намотати на коклюшку (рис. 8.9 а). Використовуючи спіралеподібні коклюшки, тонке пасмо волосся вкладають у заглибини на коклюшці (рис. 8.9 б).

Рис. 8.9 Вертикальне накручування пасом волосся на коклюшку

Накручування на папільйотки виконують так, як І на коклюшки Після накручування пасма папільйотку згинають навпіл, щоб основа пасма знаходилася з боку згину папільйотки.

Для хімічної завивки довгого та середньої довжини волосся використовують способи накручування на дві або три коклюшки.

Для отримання ефекту гофрованого волосся використовують шпилькоподібні коклюшки або пасма перед обробкою препаратом туго заплітають у косички й закручують у джгут, який закріплюють біля основи вертикально.

На шпилькоподібні коклюшки волосся намотується вісімкою (рис. 8.11).

Рис. 8.11. Накручування на шпилькоподібні коклюшки

На волосяному покриву голови коклюшки можна розмістити за поданими нижче схемами.

1. Традиційним способом - від обличчя або за класичною схемою накручування бігуді (рис. 8.12).

Рис. 8.12. Метод традиційного накручування

2. З урахуванням майбутньої зачіски - від проділів, у шаховому порядку в напрямку майбутньої укладки (рис. 8.13).

Рис. 8.13. Накручування з урахуванням майбутньої зачіски

Послідовність виконання прямого способу хімічної завивки

Для накручування на коклюшки волосяний покрив голови ділять на тім'яну, потиличну, скроневі зони. Відокремлене тім'яне пасмо закріплюють затискачами, щоб не перешкоджати виконанню подальших операцій.

Потиличну зону ділять на середню, ліву та праву ділянки. Ширина кожної ділянки повинна відповідати довжині коклюшки. Волосся лівої та правої потиличних зон закріплюють затискачами.

Накручування на коклюшки. Враховуючи особливості кровопостачання голови, волосся починають накручувати із середньопотиличної зони. Відразу змочувати розчином усе волосся не рекомендується. Невеликою кількістю розчину змочують тільки частину волосся завширшки 3-4 см приблизно на чверть довжини пасма від кінців (рис. 8.14). Для запобігання шкідливої дії розчину на шкіру голови не слід змочувати волосся біля коренів. Від підготовленого волосся "хвостиком" гребінця відокремлюють пасмо для накручування на коклюшку, ретельно прочісують гребінцем і відтягують під кутом не більше 90° до поверхні голови для запобігання заломів біля коренів волосся. Кінець пасма фіксують на коклюшці великим пальцем правої руки, обома руками закручують пасмо на коклюшку до поверхні голови в потрібному напрямку. Для полегшення накручування та запобігання заломів використовують спеціальні папірці. Накручене на коклюшці пасмо фіксують прогумованою тасьмою. Наступні пасма накручують аналогічно першому, рухаючись до крайової лінії росту волосся на шиї. Потім накручують волосся лівої та правої потиличних зон. Волосся лобно-тім'яної зони бажано накручувати в напрямку від маківки до чола за ростом волосся.

Останнім накручують волосся скроневих зон.

Рис. 8.14 Підготовка волосся до накручування на коклюшки

Після завершення накручування повторно наносять препарат, надівають утеплювальний ковпак і встановлюють час витримки. Витрати препарату для хімзавивки:

    - коротке волосся (завдовжки до 25 см) - 40 мл; - волосся середньої довжини (завдовжки 35 см) - 60 мл; - довге волосся (завдовжки 45 см) - 80 мл; - дуже довге волосся - 120 мл.

Час витримки препарату. У кожному окремому випадку час витримки визначається індивідуально, залежно від властивостей волосся, застосованого препарату або бажання клієнта мати стійку чи слабку завивку. Завершивши накручування волосся скроневих зон, для визначення швидкості перебігу процесу завивки розкручують волосся з першої коклюшки середньопотиличної зони та визначають пружність завитка. За необхідності використовують додаткове тепло.

Швидкість перебігу процесу завивки залежить від:

    - типу хімічного препарату для завивки; - структури волосся; - часу витримки препарату; - температури середовища.

Орієнтуючись на стандартні норми, визначають такий час витримки хімічного препарату без застосування додаткового тепла, хв.:

    - для нормального волосся - 15; - для нормального волосся, яке важко піддається хімічній завивці-15-25; - для фарбованого волосся - 8-17; - для висвітленого та блондованого волосся - 8-18; - для мелірованого волосся - 12-20.

При застосуванні клімазонів хімічний процес прискорюється, а час дії препарату скорочується майже вдвічі.

Приблизно за 5 хвилин до завершення встановленого часу дії препарату слід не до кінця розкрутити по одній коклюшці з різних ділянок і перевірити якість завитка. За необхідності час витримки можна подовжити, але не більше ніж на 5 хвилин.

Змивання засобу для хімічної завивки (пропарювання). Після завершення часу витримки, не знімаючи коклюшок, препарат для хімічної завивки змивають з волосся значною кількістю води. Температура води визначається залежно від стану шкіри клієнта, може бути теплою (33-38 °С) або гарячою (39-45 °С).

З практики встановлено, що для повного змиття засобу необхідно не менше 10 літрів води. Час споліскування залежить також від довжини волосся.

Волосся необхідно ретельно промити, щоб максимально видалити залишки розчину для завивки, інакше фіксація завивки матиме поверхневий характер.

Після змивання препарату волосся ретельно промокують рушником, видаляють зайву вологу, щоб вона не вплинула на концентрацію фіксатора.

Фіксація завивки. Фіксуючий засіб готують безпосередньо перед виконанням, спінюють, наносять губкою на волосся. Час витримки фіксатора - до 10 хв. Після цього коклюшки обережно знімають з волосся, намагаючись не відтягувати завитки.

На довге волосся фіксатор наносять двічі:

    1. Коли волосся накручене на коклюшки на 6-7 хв. 2. Після розкручування на кінці пасом на 3-4 хв.

Хімічний препарат для завивки та фіксатор рекомендується використовувати виробництва однієї фірми.

Оскільки у фіксуючій суміші міститься перекис водню, намагайтесь уникати її контакту з очима. У разі потрапляння фіксатора в очі відразу ретельно промийте їх холодною водою.

Волосся після фіксації промивають без шампуню й обробляють бальзамом-ополіскувачем.

Похожие статьи




Техніка виконання хімічної завивки - Хімічна завивка: види, техніка виконання

Предыдущая | Следующая