Робоче місце майстра манікюру - Вечірня зачіска

Робоче місце манікюрниці повинне знаходитися в сухому, світлому, добре провітрюваному приміщенні. Площа, займана одним робочим місцем, повинна бути не менше 8м2.

Приміщення для очікування, гардероб, туалетна кімната, приміщення для стерилізації інструменту повинні бути загальними з іншими відділеннями підприємства побутового обслуговування, при яких знаходиться робоче місце педикюрші.

Розмір робочого приміщення не менше 12 м2. Стіни його на висоту приблизно 1,8 м повинні бути забарвлені масляною фарбою або іншими водостойкими фарбами, обклеєні плівкою або викладені кахлем. Обклеювання стін шпалерами не допускається. Стіни приміщення стерилізації також офарблюють масляною фарбою на висоту 1,5--1,8 м або облицьовували плитками. Потовк і верхня частина стін робочих приміщень повинні бути обштукатурені і побілені. Підлоги повинні бути гладкими, без щілин, зручними для вологого прибирання.

Організувати робоче місце майстра манікюру досить просто. Для роботи необхідні стіл з ящиками для спеціальних засобів, білизни і інструментів для манікюру, два стільці - для майстра і клієнта. Поверхня столу повинна бути полірованою або покритою такими матеріалами, які легко піддаються миттю і дезинфекції, -- пластиком, лінолеумом або клейонкою.

Стіл повинен бути добре освітлений як природним, так і штучним світлом. Потрібно розташувати стіл так, щоб світло падало на руки клієнта. Освітленість робочого місця -- не менше 100 лк.

Стільці, а також крісла і дивани для очікування оббивають дерматином або іншими матеріалами, які легко чистяться і дезинфікуються. Металеві частини хромовані або лаковані.

Інструменти та приладдя, що необхідні для виконання роботи

Інструменти для манікюру можуть бути різної форми і з різного матеріалу - від дерев'яних поличок до високоякісних сталевих з цирконовим покриттям.

Обов'язковими є:

    - клоретка - для чищення під вільним краєм нігтів; - рашпіль - це невелика пилочка, яка знаходиться під кутом 100о-110о відносно до ручки. Призначається для обробки нігтьових пазух при манікюрі; - лопатки - використовують для зрошування і підведення кутикули. Довжина лопатки з ручкою від 10-15 см, довжина робочої частини від 1 до 2 см, ширина робочої частини від 0,5-1 см. Вона може бути двосторонньою або на одній ручці з сокиркою. Лопатки використовую для обробки нігтьових пластинок; - сокирки - застосовують для підняття, відокремлення від кистьової пластини п кутикули. Сокирки випускаються різної ширини і довжини. Найпоширенішою формою інструменту для манікюру є сокирка і лопатка, насаджені на одну ручку; - щипці - використовуються для відкушування шкіри, яка нарощена на нігті і заусениці, як вона прив. до розслоковатиня нігтя; - пилка сотка - назначена для більш грубої обробки, найкраща пилочка - скляна; - полірувальники - бувають з різною широхуватістю, вони надають нігтям блиск і гарного вигляду; - засіб для знаття лаку - потрібно використовувати засіб, що вмішує ацетон. Зараз є засоби, які вміщує масляні добавки, які пом'якшують шкідливу дію розтворювача; - обладнання, естерилізатор, робочий стіл, крісло для клієнта, стілець для майстра, настільна лампа, подушечка з чохлом (12х30 см), контейнер для відходів, мисочки, лотки для інструментів; (бинт косметичні диски, серветки, рушники для рук) - медикаменти: 3% р-н перекису водню, р-н йоду, дезинфікуючі і бактерицидні засоби.

Робоча зона манікюрниці: повинна бути розташована біля вікна, щоб було багато світла, додається галогенові лампа, яка освітлює робочу зону, подушка з чохлом розміром 12х30, контейнер для відходів, поряд повинна бути розташована окрема зона для медикаментів (перекись водню, р-н йоду, дезбактеріальні засоби, допоміжні засоби: бинт, комет. диски, чи ватні полочки, серветки, рушники, салафанові, махрові рукавички, креми, ефірні масла).

Матеріали, що застосовуються для виконання даної роботи, необхідна кількість матеріалів на одиницю роботи

У розпорядженні майстра манікюру (педикюру) повинні бути наступні косметичні засоби, медикаменти, перев'язувальні матеріали:

Таблиця

Рідина для зняття лака

1фл.

Масло оливкове або персикове

1фл.

Набір лаків

1

Крем для рук

1 т.

Тальк

1 уп.

Крем для масажу рук

1т.

Йод 5 %-ний (15,0 г)

1фл.

Дезинфікуючий розчин Каретникова

Для інструментів

0,500 мл

Синтоміцинова емульсія 5-10 %-на

30,0 г

Розчин пероксиду водню 3 %-ний

30,0мл

Паста й порошок для полірування нігтів

1

Вата

150 г

Бинт

2 уп.

Лейкопластир

1 уп.

Серветки марлеві

1 уп.

Вату застосовують у вигляді тампонів, які слід заготовити наперед і тримати в банку з кришкою. Тампони використовують для зняття старого лака з нігтів, при змазуванні маслом нігтьових валів, нанесенні захисного крему на шкіру кистей і в багатьох інших випадках.

Для живлення і пом'якшення надкожиці, а також для її дезинфекції перед видаленням застосовують спеціальні креми. Розпушування надкожиці може проводитися за допомогою гарячого мильного розчину.

Манікюрні лаки для нігтів можуть бути безбарвними або забарвленими в різні кольори. Як розчинники лаків застосовуються ацетон, оцтово-амиловий ефір, спирт і інші речовини. Крім того, в лаки додаються так звані пластификатори для додання ним більшої в'язкості, наприклад касторова олія.

За призначенням манікюрні лаки діляться на лак-основу (їм покривають нігті перед забарвленням), що декоративний офарблює лак і фіксуючий лак (безбарвний лак, яким покривають ніготь після забарвлення кольоровим лаком).

Для додання нігтям красивого блиску замість лаків застосовують також спеціальні порошки і пасти, за допомогою яких полірують поверхню нігтя, використовуючи замшеву щіточку.

Персикове і оливкове масла застосовують при манікюрі рук з дуже сухою шкірою і при тріщинах нігтьового валу. В цьому випадку замість мильного гарячого розчину пальці занурюють на 10--15 мін в підігріте масло.

Дезинфікуючі засоби і розчини застосовуються у випадках травмування надкожиці або порізів шкіри. Місце травми промивають пероксидом водню, мастять настоянкою йоду або знебарвленою рідиною Кастеллані. Кровотечу зупиняють розчином квасцов або полуторахлористого заліза 40

Дезинфікуючі розчини застосовують і при видаленні задирок. За наявності глибоких задирок або тріщин нігтьового валу після закінчення манікюру на ці місця накладають пов'язку з синтомициновою емульсією.

При масажі рук застосовується також тальк - білий або сіруватий порошок без запаху і блиску, жирний і слизький на дотик.

Похожие статьи




Робоче місце майстра манікюру - Вечірня зачіска

Предыдущая | Следующая