Техніка безпеки при виконанні даної роботи - Вечірня зачіска

Дуже важливо, щоб зовнішній вигляд манікюрниці відповідав її професії. Вона повинна справляти приємне враження на відвідувачів. Халат або формений одяг повинні бути бездоганно чистими, волосся прибране під косинку або шапочку.

Руки повинні бути ідеально чистими, нігті коротко підстрижені, покриті неяскравим лаком або відполіровані, шкіра рук м'яка, суха. Під час роботи на руках не повинно бути кілець, перснів, браслетів, годинника. Рухи рук легкі, витончені, м'які і пластичні.

Робота манікюрниці пов'язана з проведенням маніпуляцій не тільки на нігтях, але і на шкірі: видалення надкожиці у підстави нігтя, задирок, мозолів і інших утворень із застосуванням різних інструментів (ножиці, щипці, пили, кусачки, спеціальні бори для обробки нігтів) (мал.) і перев'язувального матеріалу (марлеві серветки, ватяні тампони), медикаментів (йод, спирт, синтомицинова емульсія, розчин марганцевокислого калія).

Мал. Інструменти для манікюру

Все це вимагає підтримки ідеальної чистоти в кабінеті і на робочому місці, акуратності майстра і особливого змісту її рук, обов'язкової дезинфекції інструментів, а в окремих випадках і стерилізації їх. Умови виконання процедур повинні повністю виключати попадання мікробів через шкіру при легких травмах (уколах, порізах, подряпинах).

В кабінетах манікюру необхідно щодня проводити вологе прибирання і провітрювання. При епідеміях грипу майстер працює в марлевій масці.

Перед початком роботи і після прийому кожного клієнта стіл необхідно протирати вологою серветкою, а після закінчення роботи - серветкою, змоченою в 1 %-ном розчині хлораміну.

Чистий матеріал, білизну бережуть в окремому ящику столу або шафі. Для відпрацьованого матеріалу і брудної білизни існують спеціальні маркіровані бачки з кришкою, що щільно закривається.

Всі інструменти і посуд перед використанням слід стерилізувати. Інструменти надійніше всього стерилізувати кипятінням. Але, враховуючи, що манікюр виконуються гострими ріжучими інструментами, які від кипятіння тупляться, достатньо опустити їх в дезинфікуючу рідину Каретникова. Її готують в аптеці по наступному рецепту: карболова кислота -- 3 г, формалін - 20 г, гідрокарбонат натрію (питна сода) - 15 г, борна кислота - 6 г, дистилююча вода -- до 1000 мл. В цю рідину інструмент поміщають не менше ніж на одну годину. При стерилізації в спирті-ректифікаті інструменти повинні знаходитися в ньому 40 мін, в розчині хлораміну (0,3 %-ном) -- 20 хв.

До приступання до роботи майстри манікюру повинні пройти медичний огляд і одержати довідку про допуск до роботи. Крім того, щокварталу вони повинні оглядатися терапевтом, один раз в рік венерологом і пройти флюорографію.

Похожие статьи




Техніка безпеки при виконанні даної роботи - Вечірня зачіска

Предыдущая | Следующая