Опис технологічного процесу виконання роботи - Вечірня зачіска

Технологічно процедуру манікюру будь-якого виду проводять за наступними етапами:

    1. Очищення кистей клієнта і майстра за допомогою піномийних засобів; 2. Профілактична обробка робочої поверхні стола і подушечки для манікюру, рук клієнта і майстра спеціальними антибактеріальними засобами, дозволеними до використання відповідними органами санітарно-гігієнічної служби; 3. Ретельний огляд рук клієнта. Під час огляду звертають увагу на стан нігтьових пластин і шкіри, особливо між пальцями. При підозрі на грибкове захворювання клієнту слід рекомендувати звернутися до лікаря-дерматолога. Далі майстер повинен вимити та обробити руки протигрибковим засобом; 4. Видалення раніше накладеного лаку спеціальними засобами для його зняття; 5. Надання нігтям довжини та форми за бажанням клієнта. Роботу починають з мізинця лівої руки оскільки права рука потребує більше часу для зм'якшення та обробки. Нігті вкорочують за допомогою спеціальних щипчиків або довгими легкими рухами пилочки вздовж краю нігтя. Слід використовувати плоску пилочку завдовжки 18 см. Гострий ніготь спилюють, розташовуючи пилочку під прямим кутом до нігтя (рис.).

Щодо нігтьової пластини пилка повинна бути розташована під кутом 135°. При цьому утворюється прозорий нігтьовий край, що покращує вид нігтя. Підпилюють ніготь у напрямі від кутів до середини. Зовнішні кути 45° не рекомендується глибоко спилювати, бо це може зумовити вростання нігтя у м'яку тканину пальця або посилене ороговіння шкіри; крім того, при цьому можна травмувати тканину (рис.).

Переважно розрізняють чотири (у деяких школах -- п'ять) форми нігтів (рис.): квадратну, круглу, овальну (мигдалеподібну), гостроконечну та декілька перехідних між ними форм (стилет, квадратну із закругленими кінчиками тощо).

форми нігтів

Рис. Форми нігтів: а -- кругла; 6 -- овальна; в -- гостроконечна

Форму нігтів підбирають із урахування індивідуальних факторів клієнта: стан рук, довжина пальців та ін. Як правило, нігтям надають форму, яка відповідає формі кутикули. Тільки жінки з дуже красивими і доглянутими руками можуть не боятися привертати до них увагу незвичайними формами нігтів і яскравим лаком.

Квадратний ніготь має абсолютно прямий вільний край без заокруглення. Його довжина залежить від бажання клієнта. Округлий ніготь повинен лише трохи виступати за кінчик пальця, а його край заокруглюють. Овальна форма нігтя вважається ідеальною. Такий ніготь можна покрити лаком, залишивши не зафарбованим вільний край або ділянку біля основи нігтьової пластинки у формі півмісяця. Загострені нігті добре виглядають на тонкій ніжній руні.

Для надання елегантної форми занадто широким нігтям, їх спочатку відрощують трохи довше ніж звичайно, а потім пилочкою формують подовжену овальну форму. Довгим, вузьким нігтям надають овальної форми, І хоча форму нігтів також диктує мода, слід поєднувати її з формою пальців;

    6. Ванночка для нігтів. Клієнт опускає руки у мильну воду (32-37°С) на 5-Ю хв. При цьому пом'якшується шкіра, що поліпшує умови для виконання манікюру; 7. Обробка кутикули спеціальним засобом -- кератолітиком. Його використовують для розм'якшення, відторгнення від нігтьової пластинки та подальшого видалення ороговілих клітин. Засіб наносять безпосередньо на кутикулу, а також на вільну частин}' нігтя. Час його дії вказано в інструкції; залишки видаляють серветкою; 8. Обробка кутикули. Для цього використовують кюретки або спеціальні одноразові дерев'яні палички. Кутикулу відсовують до основи нігтьової пластинки так, щоб вона зайняла максимально вертикальне положення. Але треба бути дуже обережним, щоб не глибоко її відсунути і не травмувати нігтьове ложе надмірним тиском на основу нігтя. Виконуючи цю процедуру, кюретку слід тримати паралельно нігтьовій пластинці. При травмуванні шкіри ранку обробляють 3%-ним розчином перекису водню.

Техніка обрізування кутикули спеціальними щипцями поступово відходить, оскільки за сучасними технологіями кутикулу лише відсовують та обробляють кератолітиком. Майстер повинен пояснити клієнту, що така обробка кутикули гігієнічна, запобігає мікробному зараженню, а з часом кутикула не буде розростатися. Потім її обробляють спеціальними засобами для запобігання надмірному висушуванню та утворенню задирок;

9. Полірування нігтів. Для надання нігтям блиску і кольору або перед нанесенням лаку -- їх полірують ручним способом, спеціальним полірувальником або за допомогою шліфувального диска.

Полірувальник має декілька боків з різною зернистістю. Нігтьові пластинки з рівною поверхнею обробляють швидко, але нігті з хвилястою поверхнею або вертикальними борознами шліфують довше спочатку крупною, а потім гладенькою поверхнею полірувальника. Маніпуляцію проводять дуже обережно, щоб не перепиляти нігтьову пластинку та не травмувати нігтьове ложе.

Ще в давні часи нігті полірували вручну для надання їм блиску. Для ручного полірування використовують крейду та полірувальну подушечку, обтягнуту замшею (фланеллю); крейду можна замінити лимонним соком. Відомі косметичні фірми виготовляють спеціальні суміші для полірування. Таку суміш можна приготувати за наступними рецептами:

Тальк, крохмаль, борна кислота (15,0), кармін (4-5 крапель); окис цинку (10.0), карболова магнезія (8,0), кармін (5 крапель), бергамотова олія (2 краплі);

    -- лимонна кислота (3,0), гліцерин (2,0), вода (28,0); -- чищений гіркий мигдаль (15,0), спирт 96° (80,0), трояндова вода, бергамотова олія (0,1).

Процедура ручного полірування дуже проста: нігті занурюють у воду та насухо витирають (так їх знежирюють). Крейду (або інший засіб) насипають на шматочок замші або фланелі і натирають нігті зліва направо до блиску. Після такої процедури нігті можна не покривати лаком, вони чудово зберігають блиск тривалий час (до тижня). Проте кожного ранку після вмивання їх знову протирають замшею. Нігті не слід часто полірувати крейдою, тому що вони стоншуються.

Полірування за допомогою шліфувального диска робить ніготь прозорим блискучим, покращує циркуляцію крові. При поліруванні використовують полірувальний крем або пудру. Невелику кількість крему послідовно наносять на кожний ніготь, полірувальний порошок (пудру) напилюють на полірувальний диск. Нігті полірують в одному напрямі, погладжуючи їх диском від основи до вільного краю. Після кожного прогладжування диск піднімають і переносять до основи нігтя. Після закінчення процедури залишки крему або пудри знімають ватним тампончиком, змоченим спиртом;

    10. Нанесення маски для пілінгу шкіри рук. Далі кожний палець легко масажують, а маску змивають теплою водою; 11. Масаж кистей рук входить до процедури манікюру перед фарбуванням нігтів або виконується як окрема процедура після очищення шкіри. Ефект масажу рук зумовлений особливостями анатомічної будови кистей. На руках знаходиться багато активних точок, які рефлекторно пов'язані із різними органами та системами організму. Під час масажу відбувається сприятливий вплив на них і на весь організм. Крім того, масаж ліс розслаблююче, сприяє посиленню кровотоку, відтоку лімфи, стимулює регенеративні процеси у шкірі й нігтях. 12. Покриття нігтів лаком починають з нанесення безбарвної основи, на яку наносять фарбувальний лак. Колір лака пропонують вибрати клієнтці. При цьому майстер може делікатно дати пораду, який колір більше підходить до форми нігтів, кольору шкіри, губній помаді, а також найбільш прийнятний в тому або іншому випадку.

Потрібно також враховувати вік клієнтки і, звичайно, напрям сучасної моди.

Майстру слід пам'ятати, що яскравий колір лака незручний на роботі жінці будь-якої професії, в цьому випадку рекомендується лак рожевих відтінків. Яскраві тони лака не повинні застосовуватися немолодими жінками, це підкреслюватиме їх вік. Відомо, що по шкірі рук легше визначити вік, ніж по шкірі обличчя.

Для урочистих випадків (свята, прийоми, театр) вибирають колір лака, відмінний від кольору губної помади і одягу і, можливо, навіть далеко не природних відтінків (срібний, золотий, темно-фіолетовий і навіть чорний).

Нігті покривають лаком за допомогою пензлика, як правило, двічі. Можна покривати всю їх поверхню або наносити вузьку смужку по центральній частині нігтя, закриваючи або не закриваючи луночку.

Лаку слід дати підсохнути протягом декількох хвилин. Багато майстрів роблять помилку, пропонуючи сушити нігті біля настільної лампи -- лак швидше висихає в прохолодному місці.

13. Покриті кольоровим лаком нігті зберігають свіжий вигляд більш довгий час, якщо покрити їх шаром безбарвного лака, що додає блиск. Лак не тільки прикрашає нігті і руки, але і оберігає нігті від дії несприятливих зовнішніх чинників, у тому числі хімічних речовин, з якими контактує людина.

Слід пам'ятати, що лак може викликати алергічне запалення шкіри навколо нігтя, перехідне в екзему на інші ділянки шкіри рук. Тому, якщо з'явиться навіть невелике роздратування шкіри після вживання лака, фарбувати їм нігті не можна. В цьому випадку клієнтці рекомендується тільки полірувати нігті.

13. Після закінчення процедури доцільно нанести на тильну частину кистей і пальців поживний крем.

Секрети лаку для нігтів

Перші лаки для нігтів з'явилися в США на початку XX століття - тоді їх склад не був особливо корисним для нігтів, а колірні пігменти іноді випадали в осад. Зараз косметична промисловість пропонує широкий спектр лаків.

Крем-лак забезпечує хороше покриття і захист, він лягає щільним шаром і необхідний, якщо ви не хочете наносити лак кілька разів. Для нетерплячих створений і експрес-лак, який висихає за 60 секунд.

Піл-офф-лак - для тих, хто хоче швидко видалити лак: він знімається з нігтя одним рухом руки.

Лак-мозаїка дозволяє одержати химерні візерунки: без зайвих зусиль (він сам собою як би "розтріскується" на нігтях).

Як правильно вибрати колір лака?

Прозорий лак -- універсальний. Він захищає нігті і додає їм блиск. Якщо ж ви вирішите покрити нігті кольоровим лаком, орієнтуйтеся не лише на колірну гамму в одязі або макіяжі, але і на колір шкіри ваших рук.

Якщо шкіра рук бліда, вам підійдуть білі, рожеві і червоні відтінки лака. При золотистій і персиковій шкірі рук вибирайте темно-червоні, оранжеві і мідні тони, а якщо шкіра ваших рук рожево-червонувата, віддайте перевагу бургундському, коралово-червоному і всім відтінкам рожевого.

Однаковий колір губної помади і лака на ніггях рук і ніг -- це вже неактуально. Ви можете використовувати різні кольори, враховуючи при цьому лише їх сполучуваність.

Похожие статьи




Опис технологічного процесу виконання роботи - Вечірня зачіска

Предыдущая | Следующая