Обгрунтування вибору і характеристика інструментів, матеріалів та засобів, необхідних для роботи - Жіночий манікюр з використанням сучасної техніки

Сучасні засоби і матеріали для манікюру досить різноманітні і поділяються на декілька функціональних груп (Додаток 4). Косметичні препарати:

    1. Засоби для догляду за шкірою рук; 2. Засоби для інтенсивного догляду за шкірою рук і нігтями; 3. Засоби для глибокого очищення рук перед проведенням масажу рук; 4. Засоби для масажу рук; 5. Декоративні препарати.

Інструменти для манікюру та педикюру можуть бути різної форми і з різного матеріалу - від дерев'яних паличок до високоякісних сталевих з цирконовим покриттям. Серед багатьох інструментів обов'язковими є:

Рашпиль - це невелика пилочка, яка знаходиться під кутом 100 - 1100 відносно до ручки. Він призначений для обробки нігтьових пазух при манікюрі, а також при педикюрі для роботи з нігтями, які можуть вростати, м'яка та дрібна насічка забезпечує не агресивну обробку пазух і нігтів. Металеву частину інструмента виробляють із високоякісної сталі, він повинен проходити всі етапи санітарної обробки (від хімічної до теплової). Рашпиль, як правило, не потребує гострої заточки.

Лопатки - використовують для зрушування і підведення кутикули й птеригію як у традиційному манікюрі. Довжина лопатки з ручкою - від 10 до 15 см, довжина робочої частини - від 1 до 2 см, ширина робочої частини - від 0,5 до 1 см. Увігнута робоча частина має різні варіанти. Ручка може бути округлої форми або всю лопатку виготовляють з листової сталі. У цьому випадку ручка інструмента плоска. Лопатка може бути двосторонньою або на одній ручці з лезом. Лопатки використовують для обробки нігтьових пластинок.

Лезо застосовують для підняття, відокремлення від нігтьової пластини птеригію і кутикули, а також для вичищення під вільним краєм нігтя.

Матеріали для виконання манікурю.

    - рідина для зняття лаку; - олія оливкова або персикова; - набір лаків; - крем для рук; - тальк; - крем для масажу рук; - йод 5 % (156 г.) - дезинфікуючий розчин Каретниковий (для інструментів); - синтоміцинова емульсія 5-10 %; - розчин перекису водню 3 %; - паста і порошок для полірування нігтів; - вата; - бинт; - лейкопластир; - серветки марлеві.

Вату застосовують у вигляді тампонів, які слід заготувати і тримати в банці з кришкою. Тампони використовують для зняття старого лаку з нігтів, при змащуванні олією нігтьових валиків, нанесення захисного крему на шкіру кистей і в багатьох інших випадках.

Рідина для зняття манікюрних лаків складаються із суміші речовини, які легко розчиняють лакову плівку ацетону, ізопропилового спирту, амілацетату. Всі ці розчинники не є зовсім не шкідливими для нігтів, тому для пом'якшення суміші рекомендується додати кастерову олію.

У 1987 р. Всесоюзним науково-дослідницьким інститутом синтетичних і натуральних пахучих речовин розроблено й запропоновано у виробництво вітамінізовану рідину для зняття манікюрного лаку. Вона являє собою прозору однорідну рідину темнуватого кольору. Її використовують не тільки для зняття лаку, але і в інших цілях: для зменшення сухості нігтів і шкіри навколо нігтя, збереження нігтів від розшарування, зменшення ламкості. Ці властивості рідині надає норкове масло уведене до її складу. Є й інші види рідин для зняття манікюрного лаку, що випускаються парфумерною промисловістю нашої країни та зарубіжними фірмами. Для живлення і пом'якшення надшкір'я, а також для його дезінфекції застосовують спеціальні креми. Розпушування надшкір'я може робитися з допомогою гарячого мильного розчину.

Манікюрні лаки для нігтів можуть бути безбарвними або зафарбованими в різні кольори як розчинники лаків застосовують: оцтом, оцтово-емілевий ефір, спирт та інші речовини. Крім того в лаки додають так звані пластифікатори для надання їм більшої в'язкості.

Промисловість випускає асортимент безбарвних і зафарбованих у різні кольори лаків. Лак довго тримається на нігті при нанесені на нього швидко висихає. За призначенням манікюрні лаки поділяються на лак-основу (чим покривають нігті перед фарбуванням), декоративний фарбувальний лак і фіксуючий (безбарвний лак, яким покривають нігті після фарбування кольоровим лаком).

Рідина для зняття лаку відносяться до числа легкозаймистих речовин і тому їх слід зберігати далеко від вогню в добре закупореному посуді в прохолодженому місці.

Щоб надати нігтям красивого блиску замість лаків застосовують також спеціальні порошки і пасти, з допомогою яких полірують поверхню нігтя, використовуючи замшеву щіточку. Персикову та оливкову олію застосовують під час манікюру рук з дуже сухою шкірою і при тріщинах нігтьового валика. В цьому випадку замість мильного розчину пальці занурюють на 10-15 хв. у підігріту олію.

Дезинфікуючі засоби і розчини застосовуються у випадках травмування надшкір'я або порізів шкіри. Місце травми промивають перекисом водню, змащують настойкою йоду. Дезинфікуючі розчини застосовують і при усуненні задирок. При наявності глибоких задирок або тріщин нігтьового валика після закінчення манікюру на ці місця накладають пов'язку із синтоміциновою емульсією. Під час масажу рук застосовується тальк - це білий або сіруватий порошок без запаху і блиску, жирний і слизький на дотик.

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людей в процесі праці.

Закон України "Про охорону праці" вимагає, щоб усі працівники при прийомі на роботу проходили на підприємстві інструктаж - перевірку знань, питань з охорони праці. Допуск до роботи осіб, які не пройшли перевірку знань з питань охорони праці - забороняється.

Види інструктажів: вступний, первинний, повторний, позаплановий, поточний, курсове навчання.

За рахунок правильної організації виробництва, високої трудової дисципліни і дотримання усіма членами колективу правил санітарії і гігієни, техніки безпеки на робочому місці усувається кількістю одержаних травм на виробництві.

Інколи в салонах краси, як загалом і на кожному підприємстві іноді трапляються досить неприємні нещасні випадки, такі як: опіки, порізи, ще гірше електроудари і навіть майстер манікюру може стати переносником різних захворювань, а із-за необережності може і сам захворіти.

Все це трапляється тому, що майстри недотримуються правил охорони праці і техніки безпеки, нехтують елементарними санітарними умовами.

Електроапаратура та інструменти повинні зберігатися у справному стані, бути безпечними в роботі і мати захист при дотриманні до струмоносних елементів. При зникненні струму, його потрібно від'єднати від джерела живлення.

Усі ріжучі інструменти потрібно зберігати у спеціальних футлярах, і ні в якому разі не тримати їх у кишенях халата. І категорично забороняється зберігати вогнеспалахуючі речовини поблизу нагрівальних приборів.

При роботі з клієнтом майстрові потрібно пильно стежити за ріжучими інструментами, щоб не травмувати клієнта.

Для нещасних випадків в кожному салоні краси повинна бути аптечка з медикаментами і інструкцією по наданні першої медичної допомоги потерпілому від електричного струму, опіків, порізів та інших травм.

При дотриманні чистоти в салоні краси, один раз в місяць роблять санітарний день, де займаються прибиранням приміщення, протирають підлогу хлорним вапном.

Майстер манікюру має бути завжди чистим і охайним, слідкувати за особистою гігієною. Тримати в чистоті власний одяг та манікюрний халат.

Одяг в манікюрниць має забезпечувати повну свободу рухів, і не заважати в роботі. Взуття не повинно бути дуже тісним, або вільним. Волосся в майстра повинно бути підколоте, щоб не падало в очі, і не заважало в процесі роботи.

Манікюр косметичний розпис інструмент

Похожие статьи




Обгрунтування вибору і характеристика інструментів, матеріалів та засобів, необхідних для роботи - Жіночий манікюр з використанням сучасної техніки

Предыдущая | Следующая