Препарати для хімічної завивки - Засоби догляду за волоссям

Препарати, що випускаються для хімічної завивки волосся, повинні задовольняти такі вимоги:

    1) протягом не менше 3 місяців волосся має зберігати завиток, навіть у випадку стрижки; 2) волосся не повинно змінювати початковий колір; 3) препарат має легко змиватися з волосся теплою водою; 4) до препарату повинні входити поверхнево-активні речовини (ПАР), які забезпечують хороше змочування і просякання волосся; 5) препарат не повинен виявляти ані алергічного, ані подразнюючого впливу на шкіру, а його пари -- на слизисту оболонку; 6) препарат повинен мати запах парфюмерного запашника (не різкий).

Основою майже всіх препаратів, які тепер випускаються для хімічної завивки волосся, служать тіоорганічні сполуки та їх похідні. У більшості рецептів зарубіжних препаратів для хімічної завивки присутня тіогліколенова кислота.

Тіогліколенова кислота має відновлювальні властивості. Сполуки, які відносяться до групи тіоорганічних, дають можливість впливати на форму волосини навіть при нормальній температурі людського тіла. Цим, очевидно, і можна пояснити те, що тіоорганічні сполуки входять до складу майже всіх препаратів для хімічної завивки. До істотних недоліків цих сполук належать:

    1) різкий неприємний запах внаслідок виділення на повітрі сірководню і меркаптану; 2) токсичність, яка викликає хворобливі явища -- головні болі, загальне нездужання, зменшення вмісту білих кров'яних тілець та ін.

При вивченні впливу розчину тіогліколенової кислоти на організм людини, коли її використовують у перукарських роботах, були помічені випадки захворювання в осіб, які готували розчини тіогліколенової кислоти: зменшення вмісту білих кров'яних тілець і числа тромбоцитів, головні болі, загальна слабкість і нездужання, шлунково-кишечні розлади, порушення роботи нирок. Крім того, під час роботи з розчинами тіогліколенової кислоти відмічались і захворювання шкіри: почервоніння, свербіж, екзема, кропивниця і враження нігтів. Такі захворювання можуть виникнути як у перукарів, так і в осіб, які самостійно застосовують препарати такого складу.

Як захисний засіб для перукарів рекомендуються різні бактерицидні мазі, біологічні захисні препарати, покриття нігтів лаком, скорочення часу контакту із шкідливими розчинами і використання марлевих масок під час роботи. Не рекомендується нехтувати захисними засобами. Вміле і правильне їх використання в значній мірі захищає перукаря від безпосереднього контакту із шкідливими препаратами та від їхніх парів. Так, при накручуванні волосся на коклюшки слід користуватися гумовими рукавичками. Здобувши навик роботи в рукавичках, можна виконувати цю операцію з такою ж швидкістю, як і без рукавичок.

Для хімічної завивки волосся у перукарні використовують такі препарати: "Лонда" і "Мінтокс", "Локон" і "Завитоль".

За хімічним складом і ступенем впливу на волосся "Лонда" близька до "Локона", а "Завитоль" -- до "Мінтоксу". Схожість препаратів "Лонда" і "Локон" пояснюється тим, що вони виготовлені на одній і тій же основі. Процентний вміст головного компонента -- тіогліколенової кислоти -- у препаратах "Лонда" і "Локон" складає близько 6,5%.

Нині фірма "Велла" випустила новий препарат для хімічної завивки, який користується великою популярністю, оскільки процес накручування на коклюшки не вимагає рукавичок для захисту рук від хімічного складу препарату. В даному разі час накручування на коклюшки скорочується. До складу препарату "Велла" входить: рідина для хімічної завивки 100 мл (1); рідина для фіксації 100 мл (2); губка; пластиковий ковпак; інструкція.

У залежності від довжини волосся вмісту флакона досить для 1-2 застосувань.

Похожие статьи




Препарати для хімічної завивки - Засоби догляду за волоссям

Предыдущая | Следующая