Вступ. - Хімічна завивка: види, техніка виконання

Розвиток сучасної моди неможливо уявити без розвитку перукарського мистецтва, яке започаткували стародавні єгиптяни. Незважаючи на примітивність косметичних засобів, вони вміли фарбувати волосся хною і знебарвлювати його.

Вже тоді застосовувалась завивка волосся на залізний стрижень "каламіс". Як прикраси використовували срібні та золоті обручі, діадеми, стрічки, квіти. Єгиптяни були віртуозними майстрами і в мистецтві перук, створюючи зачіски надзвичайної краси й витонченості.

Вони значно збільшували розміри голови, порушуючи, здавалось би пропорції фігури. Але витонченість єгиптянок, пластика їх рухів були настільки досконалими, що гармонія не порушувалась, величина зачіски здавалась виправданою.

На відміну від єгиптян, греки дали світу приклад простоти, доведеної до досконалості. Вони стягували волосся і укладали його на потилиці у витончений вузол. Суворому і лаконічному стилю греків Рим протиставив пишність і надзвичайну розкішність, давши волю фантазії майстрів-перукарів. Саме римляни почали застосовувати доповнення з волосся у вигляді локонів, шиньйонів тощо. У своїй витонченості знать доходила до того, що замовляла перуки навіть для скульптурних зображень, змінюючи їх залежно від примх моди.

Кожна епоха виробляла свій еталон краси. Цей процес відбувався завжди досить повільно і непомітно, проте поступово створювався єдиний стиль, що відповідав духовному настрою епохи. Єгипетський, грецький і римський силуети збереглись у зачісках до наших днів.

Свого розквіту перукарське мистецтво досягло наприкінці XVI - на початку XVII століття. Характерні для цієї епохи художні стилі барокко, рококо знайшли своє відображення і в зачісках. Зачіски стали відрізнятись надзвичайною різноманітністю і хитромудрістю форм, при їх створенні використовували доповнення не лише з волосся, а й з стрічок, квітів, пір'я, вуалей тощо.

Наприкінці XVIII століття прагнення пишності дійшло до того, що з волосся стали споруджувати кораблі, башти, кошики з фруктами, укріплюючи такі зачіски на спеціальних каркасах з дроту. Вимагалась настільки велика виконавська майстерність, що створювались академії перукарського мистецтва. Але все це свідчило не про досконалість художнього смаку, а про марнославне бажання знаті вразити суспільство своїм багатством, адже законодавицями моди були, як правило, королеви, принцеси та знатні дами...

Справжнім переворотом, який ознаменував нову еру в історії перукарської майстерності, стали два винаходи. У 1882 р. француз Марсель запропонував щипці для гарячої завивки, а в 1904 р. німець Нестле винайшов завивку, яка зберігалась протягом півроку і отримала назву перманент. Але повне визнання перманент дістав лише в 20 - 30-ті роки. Шестимісячна завивка потребувала короткої стрижки, зручність і практичність якої з часом визнали всі жінки.

Розвиток промисловості та удосконалення різних технологічних процесів сприяли тому, що мода стала змінюватись із карколомною швидкістю. 1 це було не просто примхою художників-модельєрів, а зовсім звичайним прагненням до різноманітності й художньої досконалості.

Змінювались фасони костюмів, фактура тканин, оздобленля, довжина одягу. Все це знаходило відображення як нд силуетах зачісок, так і на окремих деталях.

Створюючи нові зачіски, художники-перукарі керуються навіть незначними змінами моди. Так, до спортивних костюмів пасують зачіски простих ліній з гладенького волосся.

Похожие статьи




Вступ. - Хімічна завивка: види, техніка виконання

Предыдущая | Следующая