Блиск волосся - Засоби догляду за волоссям

М'яке густе волосся прикрашає жінку, але воно вимагає дбайливого регулярного догляду за собою.

М'яке волосся можна мити кефіром, кислим молоком, житнім хлібом, розведеним сироваткою молока до консистенції сметани. Одне яйце розводять однією чайною ложкою води і старанно втирають у коріння волосся, потім змивають водою без мила і споліскують теплим чаєм або настоєм ромашки і перцевої м'яти.

Жирне волосся краще мити сухою гірчицею, яку розводять водою до консистенції сметани і наносять на волосся на ЗО хвилин, далі змивають водою без мила і ополіскують трав'яною мікстурою. Для приготування мікстури беруть по одній столовій ложці кореня аїру, дубової кори, листя волоського горіха, кропиви дводомної, шишок хмелю, трави подорожника, ромашки, шальвії, кропиви, чебрецю, материнки, заливають літром окропу і настоюють у термосі 40 хвилин, після чого проціджують. Потім у настій додають м'якіть чорного житнього хліба і розминають до консистенції сметани. Суміш підігрівають на водяній бані і втирають у коріння волосся. Голову вкривають поліетиленовою косинкою і махровим рушником. Через 2 години волосся миють водою без мила і прополіскують настоєм тих же трав. М'якуш житнього хліба можна замочити у відварі кори дуба і лушпиння ріпчастої цибулі (по 2 столові ложки на 1 літр води).

Темне волосся вимивають хною без мила. Пачку хни розводять теплою водою або сироваткою молока до консистенції сметани і втирають у коріння волосся, через 2--3 години змивають водою без мила і прополіскують пивом, хлібним квасом або яблучним оцтом (одна столова ложка на 1 л теплої води).

Для зміцнення волосся рекомендують приготувати олійну баню: 50 г касторової (кукурудзяної, оливкової, реп'яхової) олії змішати з кількома краплями лимонного соку і нагріти на паровій бані. Теплу суміш утерти в коріння волосся ватним тампоном або щіточкою. Потім покрити голову поліетиленовою косинкою і махровим рушником. Через 2 години волосся помити шампунем і сполоснути ополіскувачем. Замість ополіскувача можна використати розчин яблучного оцту (1 столова ложка оцту на 1 л води) або кілька крапель лимонного соку. Реп'яхову олію можна приготувати в домашніх умовах: 40 г свіжого кореня реп'яха (лопуха), викопаного в жовтні або листопаді, залити 100 г гарячої кукурудзяної олії і настояти 24 години, після чого прокип'ятити 15 хв. і процідити.

Жирне волосся рекомендується зміцнювати маскою, що складається з одного яйця, змішаного з 1 мл розчину вітаміну В1 або В6, і 1/2 склянки трав'яної мікстури. Для приготування мікстури беруть по 1 столовій ложці кореня аїру, кореня лопуха, дубової кори, ромашки, кропиви, шавлії, чебрецю, мати-й-мачухи, календули, березових бруньок і шишок хмелю, заливають 1/2 л води, кип'ятять на повільному вогні до загустіння, потім розводять свіжим соком ріпчастої цибулі та буряка. Маску втирають в коріння волосся, голову покривають поліетиленовою косинкою і махровим рушником. Через 1 годину волосся миють водою з шампунем і ополіскують настоєм тих же трав.

Для зміцнення жирного волосся також ефективна маска з петрушки. 100 г кашки із свіжої петрушки заливають однією чайною ложкою горілки і двома чайними ложками касторової олії, втирають у коріння волосся і тримають під поліетиленовою косинкою 1 годину. Потім волосся миють водою з шампунем, ополіскують настоєм кропиви з оцтом (1:1) і втирають відвар коріння любистка.

Для зміцнення звичайного волосся застосування олій не виправдано в зв'язку з тим, що воно призводить до швидкого забруднення волосся. Тому замість олій у суміші з трав краще вводити кефір.

Сухе волосся зміцнюють теплою касторовою (реп'яховою) олією у суміші з яєчним жовтком, ріпчастою цибулею та буряком, лікарськими рослинами.

Дві столові ложки свіжих квітів календули заливають 1/2 склянки гарячої касторової олії, настоюють 24 години, потім підігрівають на водяній бані і втирають у коріння волосся. Голову покривають поліетиленовою косинкою і махровим рушником. Через 1 годину волосся миють водою з шампунем або дитячим милом і ополіскують настоєм трав.

Рівні кількості кашки ріпчастої цибулі і свіжого буряка змішують у пропорції 1:1 з підігрітою реп'яховою олією і втирають у коріння волосся. Через 40 хвилин волосся миють шампунем і ополіскують настоєм трав.

    100 мл горілки, 50 г касторової олії змішують з 1/2 склянки ріпчастої цибулі, додають 7,5 г аскорбінової кислоти. Суміш утирають в коріння волосся, тримають під поліетиленовою косинкою 30--40 хвилин, затим змивають водою з шампунем і ополіскують трав'яним настоєм. 1/2 склянки касторової олії зміщують з одним жовтком і однією столовою ложкою хни. Суміш утирають в коріння волосся, тримають під поліетиленовою косинкою 30--40 хвилин, потім змивають водою з дитячим милом і ополіскують настоєм трав.

Одну чайну ложку касторової олії змішують з 10 г хінної кори, 100 мл спирту і трьома краплями трояндової або лавандової олії. Суміш втирають у коріння волосся один раз на день протягом тижня. Потім роблять семиденну перерву і курс повторюють із вказаними перервами до зникнення лупи.

Мазі з цілющих трав сприяють ростові волосся. Готують такі мазі із свіжих трав, настояних на киплячій рослинній (кукурудзяній або оливковій) олії або з настоїв сухих трав, змішаних із жировою основою (касторовою, реп'яховою або оливковою олією, кістковим жиром) у співвідношенні 1:5. Мазь втирають у коріння волосся один раз на день. При цьому волосся треба мити з шампунем з рослинними екстрактами не частіше одного разу в чотири--п'ять днів. Для росту волосся використовують мазь календули або мазь з лободи цільнолистої. Рослини збирають у червні або липні, висушують у сухому темному місці подалі від сонця. Далі подрібнюють у ступці до порошку, просіюють і зміщують з вершковим маслом у співвідношенні 1:9. Мазь наносять на дві доби і змивають водою з яєчним жовтком без мила.

Волосся потребує регулярного живлення настоями сумішей трав, які втирають у коріння волосся один раз на день протягом двох--трьох днів, потім роблять п'ятиденну перерву і курс поновлюють. Настої можна приготувати в домашніх умовах у такі способи:

По одній столовій ложці кропиви жалкої і лісової герані залити 1/2 л окропу, додати одну столову ложку яблучного оцту, настояти ЗО хвилин і процідити;

По три столові ложки мати-й-мачухи, кропиви жалкої, листя свіжої капусти залити 1 л окропу, настояти ЗО хвилин, процідити і додати кілька крапель капустяного соку;

По дві столові ложки коріння і кореневищ лопуха, трави вересу, кропиви жалкої, одну столову ложку шишок хмелю залити 1 л окропу, настояти 40 хвилин, процідити;

По шість столових ложок кореня аїру, трави мати-й-мачухи і кропиви жалкої залити 1 л окропу, настояти 40 хвилин, процідити;

По чотири столових ложки кореневищ лопуха і квітів нагідок, три столових ложки шишок хмелю залити 1 л окропу, настояти 40 хвилин, процідити;

По чотири столових ложки кореня аїру, кореневищ лопуха, шишок хмелю відварити в 1 л води, процідити;

По чотири столових ложки кореня лопуха та вербової кори відварити в 1 л води, процідити;

По шість столових ложок дубової кори, листя кропиви жалкої і волоського горіха, трави звіробою залити 1 л окропу, настояти 40 хвилин, процідити;

По шість столових ложок кореня лопуха, листя тополі, березових бруньок залити 1 л окропу, настояти 40 хвилин, процідити;

Одну столову ложку шавлії залити 1/2 склянки окропу, настояти 40 хвилин у термосі, процідити;

По дві столові ложки кореня лопуха, трави вересу і кропиви малої, одну столову ложку шишок хмелю залити 1 л окропу, настояти 40 хвилин, процідити;

П'ять столових ложок подрібнених у кашку свіжих листків кропиви залити 1/2 л окропу, настояти ЗО хвилин, процідити;

По одній столовій ложці коренів лопуха, трави кропиви дводомної, підбілу звичайного, підсніжника, шишок хмелю залити 1 л окропу, настояти 40 хвилин, процідити;

По одній столовій ложці кори дуба, листя волоського горіха, евкаліпта, берези білої, сухих ягід винограду залити 1 л окропу, настояти 40 хвилин, процідити.

Волосиста частина голови потребує регулярного масажу. Туалетну воду для цього готують із різноманітних трав'яних сумішей (так званих трав'яних мікстур), що складаються з різних частин рослин. Для приготування сумішей корені і кореневища подрібнюють і кип'ятять 10--15 хвилин, потім до киплячого відвару додають листя, стебла, квітки, плоди і кип'ятять ще 1--2 хвилини. Настоюють 40 хвилин і проціджують. Мікстури вживають свіжими і зберігають у холодильнику не більше трьох днів.

Масаж можна проводити спиртовими мікстурами, для приготування яких беруть по шість столових ложок кореня лопуха, листя кропиви, арніки, календули, ромашки, хвоща польового, березових бруньок і настоюють на 50% розчині спирту протягом двох тижнів; листя і корені кропиви (80 і 20 г) і корінь аїру (10 г) настоюють протягом семи днів на 50 мл води і 30 мл спирту. Мікстура з 1/2 л спирту, 100 мл свіжого соку з листя настурції, 110 г кропиви і 10 г перстачу, настояна 15 днів, сприяє росту волосся. Втирають мікстуру один раз на день протягом тижня, потім роблять триденну перерву, після чого курс повторюють. Ефективність засобу виявляється протягом одного--двох місяців.

Похожие статьи




Блиск волосся - Засоби догляду за волоссям

Предыдущая | Следующая