Засоби для збереження кольору і забарвлення волосся, Барвники І групи, Барвники II групи - Засоби догляду за волоссям

Барвники І групи

Працюючи з цією групою барвників треба пам'ятати, що знебарвлення волосся -- це окислення пігменту, а отже, не для всякого волосся можна застосовувати цю групу барвників. Знебарвлювати слід тільки здорове волосся, бо волосся з порушеною структурою може миттєво втратити свою життєздатність. Тому необхідно визначити, до якої групи відноситься дане волосся (див. табл.), бо концентрація перекису водню вагається у значних межах. Найбільш допустима концентрація перекису сводню -- 12%.

Для освітлення волосся в перукарнях застосовується 25--30% перекис водню, що називається пергідролем.

Величезну роль у процесі обробки волосся перекисом водню відіграє активізуюча речовина, яка сприяє прискоренню реакції його розкладу. В перукарнях в якості таких речовин використовується нашатирний спирт. Хімічна реакція, під час якої відбувається зниження температури в розчині, називається ендотермічною, а при підвищенні температури -- екзотермічною.

Барвники II групи

Застосовуючи барвники II групи, треба враховувати структуру волосся, наявність сивини, а також ступінь стійкості пігменту.

Барвники II групи застосовуються для забарвлення волосся найбільш широко, бо їхнє головне призначення -- зафарбовувати сивини.

Окислювальні барвники бувають рідкі і пастоподібні. Незважаючи на цю відмінність, основні фарбувальні компоненти цих барвників одні й ті самі.

Сировиною для отримання окислювальних барвників служать ароматичні вуглеводні, до яких відносяться бензол, толуол та ін.

Хімічні барвники вирізняються багатою гамою кольорів і простотою в застосуванні. Купуючи препарати для фарбування волосся, треба бути впевненим у тому, що термін придатності препарату не вичерпався і що потрібні умови зберігання препарату не були порушені. Інакше застосування барвника не дасть бажаного результату.

Сучасні барвники відомих фірм, як, наприклад, "Ален Мак", "Лореаль", "Велла", зручні в застосуванні і в домашніх умовах. З імпортних фарб для волосся найбільшого поширення набули фарби: "Лон-даколор", "Імпресія", "Лонда", "Ресіталь", "Силк-н-колор", "Полі Колор".

Крем-фарба "Лонда ". Являє собою пасту світло-сірого кольору зі слабким зеленуватим відтінком, темніючу на повітрі. До складу крем-фарби входять окислювальні барвники парафінілендіамінів у 20% розчині калійного мила з твердих жирних кислот.

Фарба "Ріоль". Ризький парфумерний завод "Дзінтарс" випускає фарбу семи основних кольорів -- під русого до чорного. Основними компонентами, які входять до складу фарби "Ріоль", є ароматичні аміни та багатоатомні феноли. За своїми властивостями і способом застосування "Ріоль" аналогічна "Тамі".

Фарба "Гама". Вісім номерів цієї фарби дають можливість отримати кольори від чорного до попелястого. Змішування барвників з водою в різних пропорціях, а також одного номера "Гами" з іншими f дозволяє отримати велику кількість відтінків різноманітних кольорів при фарбуванні волосся.

Сиве волосся піддають фарбуванню тільки з попереднім його знебарвленням перекисом водню. Оптимальною кількістю фарби, необхідної для разового використання, вважається 50 мл. Цієї кількості звичайно вистачає для фарбування волосся довжиною 15--20 см при середній його густоті. На кожному флаконі "Гами" є інструкція про те, який колір, волосся можна утримати, використовуючи той чи інший її номер.

Якщо перетримати на волоссі перекис водню, фарбу необхідно вибирати вже на номер або два темнішу, ніж намічалося раніше.

Закінчивши знебарвлення, у приготований посуд наливають потрібну кількість фарби і новим ватним тампоном наносять барвник на волосся -- в першу чергу на ділянки волосся з найбільшою сивиною. Час витримки барвника на волоссі залежить від його структури і звичайно складає 20--30 хвилин. Для слабкого волосся інколи буває досить 10--15 хвилин, аби отримати задуманий колір. Тому рекомендується робити контрольну перевірку ступеню фарбування. Для цього шматочком вати протирають шкіру на ділянці волосся, де позначилася найбільша сивина, і перевіряють ступінь його зафарбування. У разі, коли волосся зафарбоване не повністю, час витримки барвника збільшують, перед тим наносячи барвник на ту ж ділянку волосся, з якої він був знятий.

При незначній сивині або ж пористому за структурою волоссі, буває достатньо нанести барвник одноразово. В інших випадках через 15--20 хвилин після першої обробки волосся "Тамою" барвник нанесіть вдруге на сиві ділянки волосся й потім, витримавши ще 10--15 хвилин, змийте його. Фарбу "Гама" змивають з волосся струменем теплої води. Вдруге голову намилюють милом і потім змивають водою.

На закінчення волосся слід сполоснути підкисленою водою для нейтралізації активних складів (мило, барвник) і придания волоссю блиску. На цьому процес фарбування закінчено.

Підфарбовувати волосся фарбою "Гама" треба по мірі його відростання. Під час підфарбовування волосся, що відросло від коренів, часто виникає необхідність підфарбовувати все волосся, адже воно поступово світлішає від дії води й сонця.

Похожие статьи




Засоби для збереження кольору і забарвлення волосся, Барвники І групи, Барвники II групи - Засоби догляду за волоссям

Предыдущая | Следующая