Вступ, Засоби для миття, Миючі засоби - Засоби догляду за волоссям

Волосся є прикрасою людини і тому воно повинно бути в порядку. Для цього існує безліч засобів і з кожним роком їх виробництво і розмаїття збільшується.

Тепер наш ринок поповнився засобами по догляду за волоссям іноземного виробництва, а число вітчизняних значно зменшилось. Це засоби для миття волосся, зміцнення його коріння, усунення зуду і лупи; надання волоссю блиску, мякості; для збереження зачиски і відновлення кольору і забарвлення волосся.

Засоби по догляду за волоссям мають декоративнее і лікувально-профілактичне значення.

Засоби для миття

Для миття волосся, як правило найбільш використовують шампуні, крім основної цілі - очистки волосся засоби для миття повністю задовольняють і інші вимоги. Волосся після миття повинні бути м'якими, блискучим, гнучким, мати пахучий запах. Препарат повинен легко і повністю видалятися з волосся, не повинно викликати подразнення шкіри і очей. Корисними додатками служать настої ромашки, кропиви, хмелю, вітамінів.

Миючі засоби

Волосся, різне за своєю структурою і ступенем жирності, вимагає застосування різних миючих засобів. У перукарнях для миття голови найчастіше використовують рідкі туалетні мила і шампуні.

Але миючі засоби далеко не такі нешкідливі для волосся, як це може здатися, -- майже всі вони є лугами. Розчини кислот і лугів характеризуються наявністю іонів водню Н+ та іонів гідроксилу ОН. Якщо іонів водню у розчині більше, ніж іонів гідроксилу, розчин має кислу реакцію, якщо навпаки -- лужну. У випадку рівної кількості іонів водню і гідроксилу розчин має нейтральну реакцію. Навіть незначний вміст лугу може виявити негативний вплив на волосся, якщо не буде витримуватися правильність миття голови.

Які процеси відбуваються під час миття волосся рідким туалетним милом? При намилюванні на його поверхні утворюється піна і відбувається розщеплення мила, внаслідок чого утворюються рідкі кислоти і луг. Речовини, які входять до складу піни, обволікають часточки жиру і різних забруднень, що знаходяться на волоссі. Щоб не завдавати шкоди волоссю, необхідно обмежити час впливу лугу на нього. Для цього збиту піну по можливості швидко усувають з волосся, сполоснувши його водою. При цьому часточки жиру і забруднень повністю усуваються разом з піною. Це необхідно в основному для волосся слабкого або зіпсованого хімікатами. Для нормального або жорсткого волосся іноді треба штучно продовжити процес миття голови, тобто час впливу мила на волосся. Особливо це корисно перед його завивкою або фарбуванням -- трохи ослаблене дією мила волосся легше піддається подальшій обробці.

Суттєві вимоги ставляться і до води як засобу миття волосся.

Вода -- обов'язковий і чи не найголовніший компонент при звичайному митті голови і волосся. У залежності від її складу розрізняють воду жорстку і м'яку. Різна вода виявляє різний вплив на волосся під час миття.

Для миття голови найбільш прийнятна вода, в якій менше розчинено мінеральних солей, тобто м'яка вода. Особливо бажане використання м'якої води при обробці волосся, слабкого від природи, пористого або зіпсованого багаторазовим впливом хімічних препаратів для завивки і фарбування. Таке волосся добре вбирає воду: разом з нею в його пори потрапляють і розчинені у воді мінеральні солі. Насичення волосся мінеральними солями знижує його еластичність і блиск. Воно стає липким і неприємним на вигляд. Коли немає м'якої води, її готують шляхом кип'ятіння звичайної трубопроводної або іншої води, при цьому більша частина розчинених у ній мінеральних солей осідає на стінках посуду у вигляді накипу. Пом'якшити воду можна також питною содою.

Похожие статьи




Вступ, Засоби для миття, Миючі засоби - Засоби догляду за волоссям

Предыдущая | Следующая