Охорона праці - Розробка моделі стрижки відповідно сучасного напрямку індивідуальних особливостей людини

Одним з найважливіших державних завдань є завдання охорони життя і здоров'я громадян в процесі їх трудової діяльності, створення безпечних і нешкідливих умов праці. Якими б не були трудові досягнення, вони не можуть компенсувати людині втраченого здоров'я, а тим більше життя.

У 1992 р. був введений в дію ухвалою Верховної Ради України Закон України "О охороні праці", а 21.11.2002 р. була видана з внесенням змін нова редакція цього Закону. Цей Закон визначає основні положення по реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я в процесі їх трудової діяльності, на належні, здорові і безпечні умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відношення між працедавцем і працівником з питань безпеки, гігієна праці і виробничого середовища, а також встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

Відповідно до ст.4 Закону України "О охороні праці" від 21.11.02 р. державна політика в області охорони праці базується на принципах:

    -пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності працедавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці; -підвищення рівня промислової безпеки шляхом забезпечення суцільного технічного контролю за станом виробництв, технологій і продукций, а також сприяння підприємствам в створенні безпечних і нешкідливих умов праці; -соціальної захищеності працівників, повного відшкодування збитку особам, потерпілим від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань; -встановлення єдиних вимог по охороні праці для всіх підприємств і суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності і видів діяльності; -використання економічних методів управління охороною праці.; -інформацією населення, проведення навчання, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці і ін.

При проведені робіт у перукарні виділяють наступні небезпечні та шкідливі фактори: гострі кінці робоцих інструментів, бритв, машинок для стрижки волосся, підвищення напруги у мережах посточання електрообладнення, підвищеня рівня температкри робочих поверхонь, пониженний рівень освітлення. Інструменти котрі використуються у перукарнях повинні бути виготовлені з матеріалів, котрі легко піддаються дезенфекції.

Залишаючи робоче місце перукар зобов"язаний відключити освітлення електро - нагрівальні прилади. Палити і користуватись вогнем у спеціально відвединих приміщеннях. Всі працівники перукарень до прийнятя на роботу повинні пройти медичний огляд. Працівники перукарень повинні сурово дотримуватись правил особистої гігіени та мати охаїний зовнішній вигляд.

Санітарнівимоги до роботи майстра і техніка безпеки: не носити бритви, ножіці та інші колючі та ріжучі предмети у кішенях халату, при митті волосся необхідно стежити за температурою води, при бриті шиїслідкувати за тим щоб не порізати, при порезі для зупинення кровотечі використовувати перекис водню, йод, при освітленні та фарбуванні слідкувати за тим щоб не зібсувати речі кліента, надавати першу необхідну допомогу при нещасних випадках.

Похожие статьи




Охорона праці - Розробка моделі стрижки відповідно сучасного напрямку індивідуальних особливостей людини

Предыдущая | Следующая