Вступ - Космічні літальні апарати

Світовий простір, який оточує Землю, називають грецьким словом космос. У повсякденному житті під цим поняттям розуміють простір поза межами земної атмосфери. Космос з давніх-давен привертав до себе увагу людей, які спочатку прагнули лише злетіти в повітря, щоб оглянути Землю з висоти пташиного польоту. Коли ж люди навчилися літати і ця мрія збулася, постала проблема польоту за межі атмосфери, в космос. Він приваблював не тільки своєю загадковістю, а й новими можливостями для діяльності людини. В умовах космічного вакууму можна забезпечити тривалий час руху космічного апарата без витрати палива, Першим, хто оцінив можливості реактивних двигунів для польотів у космос, був російський учений К. Е. Ціолковський, який у 1903 р. описав свої міркування щодо цього і зробив відповідні розрахунки у праці "Дослідження космічних просторів реактивними приладами".

Дещо пізніше до такої самої думки самостійно дійшов і наш співвітчизник, уродженець України Ю. В. Кондратюк (О. Г. Шаргей), який розробив свою теорію економічного космічного польоту і принципові схеми необхідних для цього космічних апаратів, стійких і керованих у польоті. Праці К. Е. Ціолковського і Ю. В. Кондратюка започаткували великі космічні програми в США, СРСР Та Інших країнах світу. Великий внесок у розробку космічних апаратів зробили вчені С. П. Корольов, М.К. Ян гель, В. Браун та інші. Завдяки їхній натхненній праці 4 жовтня 1957 р. було запущено перший штучний супутник Землі. 12 квітня 1961р. радянський громадянин Юрій Гагарін став першим в історії людства пілотом космічного корабля "Восток".

Одним із визначних досягнень космічної програми СІЛА став політ космічного корабля "Аполлон", який дав можливість астронавту Нілу Армстронгу в 1969 р. здійснити першу прогулянку по поверхні Місяця.

У 1997 р. здійснив подорож у космос і громадянин незалежної України Леонід Каденюк, який провів серію наукових експериментів на космічному кораблі "Шаттл".

Розвиток і вдосконалення ракетної техніки визначили й основні напрями освоєння космосу:

Похожие статьи




Вступ - Космічні літальні апарати

Предыдущая | Следующая