Заходи щодо попередження інфекційних захворювань у колективі - Гігієнічні вимоги до місць занять фізичною культурою в школі

Державні заходи попередження інфекційних захворювань та боротьба з ними передбачають покращення умов праці та побуту населення, широке житлове будівництво, благоустрій міст, сіл, спорудження водогонів та каналізації.

Медичні заходи, що застосовують у боротьбі з інфекційними захворюваннями, в основному спрямовують на усі ланки епідемічного процесу: джерела інфекції, механізм передачі її та підвищення опірності організму людини. Джерела інфекції виявляють та знешкоджують. Хворих на інфекційні хвороби та носіїв ізолюють від оточуючих, госпіталізують в інфекційні лікарні та лікують.

Методом попередження інфекційних захворювань в колективах є введення карантину. Для порушення механізму передачі інфекції застосовують дезинфекцію, дезинсекцію та дератизацію, що здійснюють за допомогою різних хімічних, фізичних та інших засобів. Дезинфекція - це заходи, спрямовані на знищення збудників інфекційних захворювань в оточуючому середовищі (повітрі, воді, екскрементах). Для цього найчастіше використовують хлорамін, хлорне вапно, лізол,, карболову кислоту, ультрафіолетове опромінення тощо.

Дезинсекція - це заходи боротьби із шкідливими комахами та кліщами, що можуть переносити інфекцію.

Дератизація - це знищення епідемічно небезпечних шкідливих гризунів. Для цього існує багато різних отруйних речовин та фізичних засобів. Щоб припинити поширення інфекції необхідна активна участь усього населення у виконанні спеціальних колективних та індивідуальних заходів, дотриманні правил особистої гігієни тощо.

Заходи щодо посилення несприйнятливості організму до інфекції спрямовуються на підвищення неспецифічної фізіологічної стійкості та створення специфічного імунітету.

Не менш важливе значення для профілактики інфекційних захворювань має систематичне підвищення рівня санітарної культури населення. Для цього широко використовують засоби масової інформації; бесіди, лекції, періодичну пресу, радіо, телебачення. Враховуючи те, що у фізкультурних та спортивних колективах можливе поширення інфекційних захворювань, тренери, викладачі фізичного виховання та спортсмени мають добре знати причини їх виникнення, особливості перебігу та заходи профілактики. Особливо про це слід пам'ятати під час перебування на навчально-тренувальних зборах, змаганнях та у спортивно-оздоровчих таборах.

Похожие статьи




Заходи щодо попередження інфекційних захворювань у колективі - Гігієнічні вимоги до місць занять фізичною культурою в школі

Предыдущая | Следующая