Вимоги до розвитку і розміщення потенційно небезпечних об'єктів у містах, Вимоги норм проектування інженерно-технічних заходів ЦЗ при проектуванні систем водопостачання - Поняття захисту населення і територій

У проектах планування необхідно передбачати обмежений розвиток ввеликих містах потенційно небезпечних об'єктів економіки, їх поступове виведення з міст, перепрофілювання або модернізацію, щоб забезпечити зниження до прийнятного рівня створюваного функціонуванням цих об'єктів ризику ураження населення, середовища її проживання іоб'єктів економіки.

Визначено особливості розміщення потенційно небезпечних виробництв у містах України: вони щільно інтегровані у загальну структуру господарського комплексу; пов'язані прямо або опосередковано з усіма видами господарської діяльності і їх неможливо виключити із сфери матеріального і нематеріального виробництва; ці галузі є базовими для господарства країни. Крім того, значна частина з цих виробництв є трудомісткими, отже дуже щільно пов'язана з єдиною системою розселення; при сучасному рівні розвитку технологій їх важко територіально відділити від місць проживання населення.

Вимоги норм проектування інженерно-технічних заходів ЦЗ при проектуванні систем водопостачання

Системи водопостачання, що живлять окремі категоровані міста або декілька міст, у числі яких є категорійні міста й об'єкти особливої важливості, повинні базуватися не менше, ніж на двох незалежних джерелах води, один із яких слід передбачати підземним.

При неможливості забезпечення системи водопостачання від двох незалежних джерел допускається постачання водою з одного джерела з обладнанням двох груп головних споруд, одна з яких повинна розташовуватися поза зонами можливих сильних руйнувань. Сумарну потужність головних споруд слід розраховувати згідно з нормами мирного часу.

Сумарна проектна продуктивність захищених об'єктів водопостачання в заміській зоні, що забезпечують водою в умовах припинення централізованого постачання електроенергією, повинна бути достатньою для задоволення потреб в питній воді населення.

При проектуванні нових і реконструкції існуючих систем технічного водопостачання міст слід передбачати застосування систем оборотного водопостачання.

При проектуванні систем водопостачання теплових електростанцій і атомних станцій, розташованих у верхньому або нижньому б'єфі гідровузлів комплексного призначення, рекомендується передбачати можливість технічного водопостачання цих станцій при прориві споруд напірного фронту гідровузлів, а також заходи щодо забезпечення роботи систем водопостачання.

Застосування технічного водопостачання і заходів щодо забезпечення роботи цих систем установлюється на основі техніко-економічного порівняння варіантів.

Всі водозабірні свердловини для водопостачання міських і сільських поселень і промислових підприємств, а також для поливу сільськогосподарських угідь повинні мати пристосування, що дозволяють подавати воду на господарсько-питні потреби шляхом розливу в пересувний посуд, а свердловини з дебитом 5 л/сек. і більше, крім того, пристрої для забору води з них пожежними автомобілями.

Конструкції оголовків діючих і резервних свердловин повинні забезпечувати повну герметизацию відповідно до вимог норм проектування водопостачання.

Існуючі та ті, що проектуються для водопостачання населення ісільськогосподарських тварин шахтні колодязі й інші споруди для зобору підземних вод повинні бути захищені від попадання в них радіоактивних осадків і краплиннорідких отруйних речовин.

Похожие статьи




Вимоги до розвитку і розміщення потенційно небезпечних об'єктів у містах, Вимоги норм проектування інженерно-технічних заходів ЦЗ при проектуванні систем водопостачання - Поняття захисту населення і територій

Предыдущая | Следующая