Основи гігієни фізичної культури - Гігієнічні вимоги до місць занять фізичною культурою в школі

Гігієна - наука про збереження й зміцненні здоров'я. Його завдання - дослідження умов життя і праці в здоров'я людей, запобігання захворюванням, забезпечення оптимальних умов людини, збереження здоров'я дитини і довголіття.

Молоді фахівці, які закінчили Вузи, повинні добре знати основні тези особистого та громадського гігієни й уміло застосовувати в побуті, навчанні, з виробництва, з організацією різних заходів із масової фізичній культурі та спорту за умов професійної діяльності.

У визначенні стратегії і тактики реалізації завдань оздоровчої спрямованості необхідно з усією виразністю розуміти, що успішне розв'язання проблеми здоров'я підростаючого покоління можна тільки у разі, коли людина поруч із правильною теорією і достатньої за обсягом і інтенсивності рухової активністю буде систематично виконувати й інші шість заповідей збереження здоров'я (по М. Кенлехнеру): правильно дихати, правильно пити, правильно харчуватися, правильно розслаблятися, правильно берегтися, правильно думати.

Дотримання цих або подібних принципів, і правил мав на оці і Н. А. Семашка, коли стверджував, що для зміцнення здоров'я людина має займатися фізичної культурою 24 години на добу. Тому він повинен бажати це робити, знати, як правильно це робити, вміло реалізовувати свої потреби і практичну діяльність у процесі самовдосконалення. Розв'язання всіх цих найважливіших завдань і є головним змістом уроків фізичної культури та гігієни.

Основними завданнями сучасної гігієни є наукова розробка основ запобіжного і поточного санітарного нагляду, санітарного законодавства, обгрунтування гігієнічних заходів щодо охорони та оздоровлення оточуючого середовища, умов праці та відпочинку, охорона здоров'я дітей і підлітків, участь у розробці гігієнічних основ раціонального харчування, і навіть санітарна експертиза якості харчових продуктів і предметів побуту.

Знання гігієни необхідне рішення питань стосовно попередження захворювань, підвищення працездатності і опірності організму до несприятливих впливів довкілля.

Похожие статьи




Основи гігієни фізичної культури - Гігієнічні вимоги до місць занять фізичною культурою в школі

Предыдущая | Следующая