Охарактеризуйте психологічний захист, як захід із захисту населення, Охарактеризуйте радіаційний захист, як захід із захисту населення. Заходи та засоби захисту - Поняття захисту населення і територій

Заходи психологічного захисту населення спрямовуються на зменшення та нейтралізацію негативних психічних станів і реакцій серед населення у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій і включають:

    1) планування діяльності, пов'язаної з психологічним захистом; 2) своєчасне застосування ліцензованих та дозволених до застосування в Україні інформаційних, психопрофілактичних і психокорекційних методів впливу на особистість; 3) виявлення за допомогою психологічних методів чинників, які сприяють виникненню соціально-психологічної напруженості; 4) використання сучасних психологічних технологій для нейтралізації негативного впливу чинників надзвичайних ситуацій на населення; 5) здійснення інших заходів психологічного захисту залежно від ситуації, що склалася.

Організація та здійснення заходівпсихологічного захисту населення покладаються на центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Охарактеризуйте радіаційний захист, як захід із захисту населення. Заходи та засоби захисту

Радіаційний захист населення і територій включає:

    1) виявлення та оцінку радіаційної обстановки; 2) організацію та здійснення дозиметричного контролю; 3) розроблення та впровадження типових режимів радіаційного захисту; 4) використання засобів колективного захисту; 5) використання засобів індивідуального захисту, приладів радіаційної розвідки, дозиметричного контролю аварійно-рятувальними службами, формуваннями та спеціалізованими службами цивільного захисту, які беруть участь у проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, гасінні пожеж в осередках ураження радіаційно небезпечних об'єктів та населення, яке проживає у зонах небезпечного забруднення; 6) проведення йодної профілактики рятувальників, які залучаються до ліквідації радіаційної аварії, персоналу радіаційно небезпечних об'єктів та населення, яке проживає в зонах можливого забруднення, радіоактивними ізотопами йоду з метою запобігання опроміненню щитоподібної залози; 7) надання населенню можливості придбання в особисте користування засобів індивідуального захисту, приладів дозиметричного контролю; 8) проведення санітарної обробки населення та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту; 9) розроблення загальних критеріїв, методів та методик спостережень щодо оцінки радіаційної обстановки; 10) інші заходи радіаційного захисту залежно від ситуації, що склалася. 2. Радіаційний захист населення і територій забезпечується: 1) визначенням суб'єктів господарювання, на яких обладнуються місця для проведення санітарної обробки населення та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту; 2) завчасним накопиченням і підтриманням у готовності:
      А) засобів колективного та індивідуального захисту; Б) приладів радіаційної розвідки, дозиметричного контролю; В) засобів фармакологічного протирадіаційного захисту для йодної профілактики населення, рятувальників та персоналу радіаційно небезпечних об'єктів радіоактивними ізотопами йоду з метою запобігання опроміненню щитоподібної залози.
    3. Здійснення заходів радіаційного захисту та його забезпечення покладається на суб'єктів забезпечення цивільного захисту. 4. Порядок забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю визначається Кабінетом Міністрів України.

Похожие статьи




Охарактеризуйте психологічний захист, як захід із захисту населення, Охарактеризуйте радіаційний захист, як захід із захисту населення. Заходи та засоби захисту - Поняття захисту населення і територій

Предыдущая | Следующая