Виробничий травматизм і професійні захворювання. Заходи по запобіганню травматизму та професійним захворюванням. Звітність про умови праці НВ та ПЗ (форми 1-ПВ,1-УБ, 7-ТНВ) - Організація охорони праці на підприємстві

Найважливішим показником стану охорони праці, її дзеркалом є рівень виробничого травматизму. Протягом останніх років у ТОВ "Агрофірма Рубанський" професійні захворювання не траплялися. Випадок травматизму стався у 2009 році, але він був не пов'язаний з виробництвом. Виникають захворювання з тимчасовою втратою працездатності, наприклад крип, ОРЗ, бронхіт, ангіна тощо. В такому випадку працівникам згідно законодавства виплачуються лікарняні. Причинами таких захворювань можуть бути безпосереднє спілкування з хворими відвідувачами, протяги в приміщенні.

Для профілактики нещасних випадків застосовують заходи організаційного, технічного, санітарно-гігієнічного та психофізіологічного характеру.

До організаційних причин можна віднести: неякісне проведення навчання з питань охорони праці, або взагалі їх відсутність; відсутність контролю, порушення правил експлуатації технічних пристроїв; невиконання заходів щодо охорони праці та правил протипожежної безпеки.

До технічних причин - несправність електрообладнання та електропроводки, відсутність технічного обслуговування.

До санітарно-гігієнічних причин відносять - нераціональне освітлення робочих місць, на задовільні мікрокліматичні умови праці, наявність різноманітних випромінювань з боку працюючих комп'ютерів, копіювальної техніки, мобільних засобів зв'язку, порушення правил особистої гігієни.

До психофізіологічних причин можна віднести - фізичні та психологічні перевантаження організму людини, викликані напруженістю роботи, невідповідність психофізіологічних даних працівників виконуваній роботі. Заходи з попередження нещасних випадків та захворювань поділяються на організаційні та технічні.

До технічних належать заходи з виробничої санітарії та технічки безпеки. Заходи з виробничої санітарії в банку передбачають усунення дії на співробітників шкідливих факторів, а саме: облаштування систем кондиціонування повітря; теплоізоляція будівель; здійснення ремонту із використанням матеріалів, які не шкодять для здоров'я людини, і використовуються для оздоблення офісів та приміщень; установлення оптимального освітлення; застосування раціонального режиму праці та відпочинку. Заходи з техніки безпеки передбачають усунення дії на працюючих небезпечних факторів, джерелом яких є електрообладнання, з яким працюють працівники. До цих заходів, у першу чергу, належать заземлення та занулення електрообладнання, заміна несправного або пошкодженого електрообладнання.

До організаційних заходів належать навчання та нагляд з охорони праці; дотримання нормативних та законодавчих актів із охорони праці; проведення медичних оглядів працівників; рекомендації для самостійних занять по зниженню зорового перевантаження спеціалістів.

Звіт про травматизм складається на ТОВ "Агрофірма Рубанський" за формою 7-ТНВ (Додаток 6) та подається органу державної статистики за місцем знаходження.

Похожие статьи




Виробничий травматизм і професійні захворювання. Заходи по запобіганню травматизму та професійним захворюванням. Звітність про умови праці НВ та ПЗ (форми 1-ПВ,1-УБ, 7-ТНВ) - Організація охорони праці на підприємстві

Предыдущая | Следующая