Вступ, Вимоги щодо організації оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях - Організація оповіщення виробничого персоналу "Шосткінського хлібокомбінату" за сигналами цивільного захисту

"Шосткінський хлібокомбінат" за специфікою своєї діяльності не є об'єктом підвищеної небезпеки, але не виключається імовірність виникнення на ньому різноманітних аварійних ситуацій.

У випадку виникнення на цих аварійних ситуацій пов'язаних з викидом (виливом) небезпечних речовин існує загроза того, що виробничий персонал підприємства опиниться у зонах надзвичайної ситуації.

Від своєчасного оповіщення виробничого персоналу про загрозу або фактичне виникнення надзвичайної ситуації залежить ефективність здійснення заходів захисту і мінімізації негативних наслідків.

Вимоги щодо організації оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях

Оповіщення населення надзвичайний аварійний

У кожному випадку виникнення НС на місці, де вона сталась, керівництво області (міста, району) вводить план дії по ліквідації НС та інформує населення про НС. З цією метою використовуються місцеві засоби масової інформації, населення також інформують про порядок його дій, у даному разі рекомендації доводять через ЗМІ (телебачення, радіо тощо).

Для ефективного захисту населення важливе значення має організація оповіщення в системі пунктів керування ЦЗ. Сигналами оповіщення органів керування ЦЗ є: "Повітряна тривога", "Відбій повітряної тривоги", "Хімічна небезпека (ХН)", "Радіаційна небезпека (РН)". Оповіщення органів керування про загрозу повітряного нападу здійснюється від частин військ ППО. Сигнали "Хімічна тривога" і "Радіаційна небезпека" керівництво ЦЗ отримує від штабу оперативного напрямку. Крім того, рішення про оголошення сигналів "ХТ" і "РН" на території міста, області може прийняти начальник ЦЗ області за даними прогнозу радіаційної, хімічної, бактеріологічної обстановки.

Сигнали ЦЗ"ХТ" і "РН" передаються установленим порядком тільки для органів керування ЦЗ, які у разі отримання цих сигналів також установленим порядком доводять обстановку до населення. Відповідальність за організацію і здійснення своєчасного оповіщення населення покладено на відповідні територіальні органи керування з НС та цивільного захисту (районні, міські та обласні органи керування та відділи ЦЗ).

З метою скорочення строків доведення термінової інформації до виробничого персоналу, який перебуває на потенційно небезпечних об'єктах і в безпосередній близькості від них, оповіщення покладається на начальників цивільного захисту цих об'єктів через локальні системи оповіщення, ними оповіщається і населення, що проживає поблизу цих об'єктів.

Основним способом оповіщення виробничого персоналу і населення в надзвичайних ситуаціях мирного часу вважається передавання мовної інформації з використанням мережі телефонної мережі, радіо та телебачення.

Для привернення уваги виробничого персоналу і населення перед передаванням мовної інформації вмикають сирени, виробничі гудки та інші сигнальні засоби, що означає подавання попереджувального сигналу "Увага всім", за яким населення повинно ввімкнути радіо, радіотрансляційні і телевізійні приймачі для прослуховування екстреного повідомлення. Негайно приводяться в готовність радіотрансляційні вузли, вмикаються мережі зовнішньої звукофікації.

Існують різні варіанти текстових повідомлень і дії населення в мирний та воєнний час в таких ситуаціях:

У мирний час:

У разі аварії на атомній електростанції;

У разі аварії на хімічно небезпечних об'єктах;

У разі можливого землетрусу;

У разі загрози повені;

У разі штормового попередження;

У воєнний час:

У разі повітряної тривоги;

У разі відміни повітряної тривоги;

У разі загрози хімічного зараження;

У разі загрози радіоактивного зараження.

Система оповіщення повинна враховувати розміри території підприємства, всі сигнали і розпорядження цивільної оборони повинні бути почуті на будь-якій його ділянці. В місцях підвищеного шуму доцільно установлювати додаткові сигнальні пристрої (світлосигнальні табло, дзвінки гучного бою, сирени та ін.).

Надійність функціонування видів зв'язку забезпечується їх дублюванням, а також за рахунок завчасного укриття вузлів зв'язку (комутаторів) у захисних спорудах. Для дублювання сигналів доцільно законсервувати і в разі необхідності використовувати в системі оповіщення заводські гудки. Крім того, як дублюючий зв'язок призначаються відповідні особи - розсильні (90 основних службових осіб), а для зв'язку з вищим керівництвом - система телефонного і радіозв'язку.

Похожие статьи




Вступ, Вимоги щодо організації оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях - Організація оповіщення виробничого персоналу "Шосткінського хлібокомбінату" за сигналами цивільного захисту

Предыдущая | Следующая