Висновки - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Дизайн будівля фасад світловий

Під час роботи над курсовим проектом розроблено дизайн-проект інтер'єрів індивідуального житлового будинку у Київській області, с. Хотянівка, а також проведено дослідження та особливості в проектуванні сучасні тенденції в розробці інтер'єрів житла, вивчено ринок сучасних оздоблювальних матеріалів, приклади синтезу, меблів, сантехнічного та інженерного обладнання, аксесуарів, прийомів освітлювання та приладів для нього тощо.

Крім того розглянуто та вивчено норми, вимоги та правила забудови, санітарні та протипожежні правила населених міст України та житлових будинків, на основі аналізу зібраного матеріалу вітчизняного та закордонного досвіду в галузі створення інтер'єрів житла, композиційних, художніх прийомів, технічних досягнень, обладнання тощо.

Проект будинку має один поверх складної форми. До входу до будинку ведуть широкі сходи, перед дверима є площадка, що веде до дверей у будинок, які відкриваються з двох боків. Вікна є великими, оброблені деревиною. Для облицювання використовувалися два види каменю - вапняк-піщаник в плитці для основного фону і більш теплий бурштиновий піщаник для всіх декоративних елементів. Окрасою фасаду став широкий фриз оброблений по всій ширині будинку. Запроектований фасад розкриває безліч видових точок, і кожна з них є неповторною. Дах будинку зроблений з вальму темно помаранчевого кольору. Біля будинку запроектована закрита тераса великих розмірів, до якої можна потрапити з ділянки, з чотирьох боків по сходинках, з будинку через приміщення вітальні та кухні - їдальні. На ній розміщено широкий стіл зі стільцями, комфортні, великі крісла, обладнано місце для барбекю, шашликів.

В домі запроектовані кімнати, які мають відповідні нормативам розміри, це тамбур, гардеробна, санвузол, ванна, коридор, вітальня, кухня-їдальня, дві дитячі, спальня для батьків. Загальна площа будинку - 249.5 м2, житлова площа - 142.1 м2, корисна площа - 107.4 м2.

Тамбур є першим приміщенням в будинку, веде до коридору, який об'єднує усі кімнати. Біля тамбуру знаходиться санвузол, в коридорі запроектована гардеробна, для верхнього одягу та взуття. Справо при вході є кабінет великих розмірів, зліва кухня - їдальня та вітальня. Крім того запроектовано дві дитячі кімнати, для хлопчика та дівчинки віком 16 років. Спальня для батьків знаходиться в глибині будинку, має великі розміри, ділиться на три зони (зона сну, відпочинку, господарчу - технічна зона). Зона сну включає двоспальне ліжко, тумби біля нього з двох боків, комод. Диван, полиці для книжок та велике дзеркало розміщенні в зоні відпочинку в спальні. Господарчу - технічна зона ділиться на ванну кімнату та гардеробну з розсувними дверима. Розробка інтер'єру спальні зумовлена використанням дизайнерських меблів, аксесуарів, кольори підібрані згідно до зон спальні.

Інтер'єр вітальні виконано в стилі еклектика, де поєднується стилі - функціоналізм та мінімалізм. Вона поділена перегородкою на дві зони відпочинку - для перегляду телевізора, в ній розміщений великий, довгий диван, з двох боків якого поставлені тумбочки з відкритими полицями, для зручного розташування речей. Друга зона створена для комфортного перебування біля каміна, який вмонтований у перегородку. Для оздоблення використані дизайнерські меблі. Входом в вітальню слугує широкий проріз.

У кольоровому рішенні вітальні використані світлі кольори, це світло помаранчевий, бірюзовий колір, використані яскраві кольори для аксесуарів. Кольори гарно поєднуються та створюють загальну гармонію та настрій спокою, комфорту та затишку приміщенню.

Камін у сучасному дизайні використаний електричний, який є прикрасою всього приміщення вітальні, його вогонь можливо наглядати з будь якої точки, він додає вітальні неповторний образ.

Освітлення запроектовано як природне (великі вікна), так штучне, використане загальне світло і локальне - для обробки зон. У зоні відпочинку використане розсіяне світло. В зоні перегляду телевізора використана світлодіодні лампи вбудовані в стелю, для зони з каміном слугують підвісні світильники.

Оздоблювальні матеріали для стелі, це фарба акрилова з високою покривною здатністю, екологічна, легко наноситься, стійка до легкої вологої очистки, для обрамлення стелі використаний стельовий плінтус з полістиролу, поверхня матова і рівна; для стін, це шпалери світло помаранчевого кольору; для підлоги використаний ламінат з дошки деревини дуб, тканини в кімнаті різноманітні, для штор використаний нейлон, для оббивки меблів мікрофібра та інші.

Таким чином розроблено дизайн проект приватного житлового будинку для родини з 4-х осіб, котрий є функціональнім, має індивідуальний образ як екстер'єру, так інтер'єрів кімнат створений на основі інтересів, уподобань та стилю життя кожного мешканця будинку, створено комфортне, затишне, сучасне житло.

Похожие статьи




Висновки - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Предыдущая | Следующая